Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest dla Ciebie miłość?
Autor Wiadomość
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 01:23   

Zdaje mi się, że nieograniczonym uczuciem między dwoma osobami. Miłość jest wtedy, gdy dla drugiej osoby jesteśmy w stanie zrobić wszystko, kiedy nie potrafimy o niej nie myśleć, gdy jej dobro staje się dla nas najważniejsze.
Ale nie wiem czy mam rację, nigdy pięknej miłości nie przeżyłam ;) Odwzajemnionej to już w ogóle.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Kropka Zagłady 



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 80
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-22, 07:45   

Dreszczem... nieuniesieniem, które czujemy kiedy druga osoba na nas patrzy czy dotyka. Zrozumieniem i akceptacją. Czasem milczeniem, bo przecież nie trzeba gadać całą dobę z sobą, wystarczy że jest się blisko siebie i to już samo jest czymś więcej niż tysiącem słów.
Chęcią powrotu do domu, świadomością, że ta druga osoba tam jest. Tęsknotą gdy go nie ma... Myślą, troskliwością... wspólnotą.
Ciepłem gdy jest się obejmowanym, odczuciem bezpieczeństwa i gdy trzeba w ciężkich chwilach poczuciem, że w danych ramionach znajdzie się ukojenie...

Długo mogłabym tak wymieniać... ale to tylko teoria, bo w praktyce są to rachunki, gotowanie, kłótnie, rozmowy o pierdołach, czasami jakieś wyjście i seks do zaspokojenia swoich fizycznych potrzeb. A motyle w brzuchu podczas pocałunków to bajki z magazynów dla nastolatków.




Eventually you'll one day know

 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-22, 10:53   

Kropka Zagłady napisał/a:
Długo mogłabym tak wymieniać... ale to tylko teoria, bo w praktyce są to rachunki, gotowanie, kłótnie, rozmowy o pierdołach, czasami jakieś wyjście i seks do zaspokojenia swoich fizycznych potrzeb. A motyle w brzuchu podczas pocałunków to bajki z magazynów dla nastolatków.


Zamiast negować miłość, zastanów się czy przypadkiem to nie Ty źle wybrałaś...




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-22, 16:09   

Kropka Zagłady napisał/a:
. A motyle w brzuchu podczas pocałunków to bajki z magazynów dla nastolatków.


Nastolatką już dawno nie jestem, a motyli w brzuchu wciąż zdarza mi się doświadczać... i nie, nie jestem w nowym związku, bo z moim aktualnym partnerem jestem już prawie 2 lata. Kwestia ludzi. ;)




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-22, 16:10   

Kropka Zagłady napisał/a:
A motyle w brzuchu podczas pocałunków to bajki z magazynów dla nastolatków.

Ah... a myślałem... Pewnie byłem podczas po prostu głodny. XD


W praktyce to kiepsko dobierasz sobie partnerów/słabo Ci się trafia(?). Bardzo nieładnie jest na podstawie osobistych doświadczeń kreować ogólny obraz.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-22, 16:34   

Cytat:
w praktyce są to rachunki, gotowanie, kłótnie, rozmowy o pierdołach, czasami jakieś wyjście i seks do zaspokojenia swoich fizycznych potrzeb

I pranie gaci i skarpetek...

Ale taka jest codzienność. Miłość to nie różowa chmurka z której do końca życia człowiekowi się brokat na łeb sypie. Ona tylko łączy dwoje ludzi, to co oni z codziennością zrobią, to ich rzecz.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-22, 16:37   

Kropka Zagłady, to co nazwałaś rzeczywistą miłością jest prozą życia, a nie miłością. Miłość to uczucie. A seks tylko dla zaspokojenia fizycznych potrzeb to już problem, bo spełnia też funkcje emocjonalne. Więc jeśli sprowadzasz związek tylko do takich rzeczy to... To smutne.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Chara 



Wiek: 21
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 63
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-09-22, 17:48   

Nie wiem. Nigdy nie zaznałam miłości do drugiej osoby. Myślę że miłość jest dla mnie przytłaczająca. Nie wyobrażam sobie tego jak ktoś mnie przytula, całuje. Przez sam dotyk innego człowieka dostaje dreszczy.



On days like these, kids like you... SHOULD BE BURNING IN HELL.
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Kropka Zagłady 



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 80
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-22, 18:44   

Makaron napisał/a:

Zamiast negować miłość, zastanów się czy przypadkiem to nie Ty źle wybrałaś...


Nie twierdzę, że wybrałam perfekcyjnie. Wszystko ma swoje wady i zalety, ale skoro 6 lat już jesteśmy z sobą to chyba coś tam musi być między nami.

Akyrp Ratavuli napisał/a:

W praktyce to kiepsko dobierasz sobie partnerów/słabo Ci się trafia(?). Bardzo nieładnie jest na podstawie osobistych doświadczeń kreować ogólny obraz.


A lepiej go kreować na innych? Zawsze się mówi by patrzeć na siebie i swoje życie.

Żurawek napisał/a:
Kropka Zagłady, to co nazwałaś rzeczywistą miłością jest prozą życia, a nie miłością. Miłość to uczucie. A seks tylko dla zaspokojenia fizycznych potrzeb to już problem, bo spełnia też funkcje emocjonalne. Więc jeśli sprowadzasz związek tylko do takich rzeczy to... To smutne.


Na dobra sprawę jak źle jest podczas seksu to i przekłada się również na całokształt związku. Człowiek to część środowiska, w główniej mierze jak cała reszta nastawiona na płodzenie potomstwa. Tylko później po prostu nadaliśmy temu większe znaczenie dokładając emocjonalnie znaczenie.

Może jestem już takim smutnym człowiekiem, który takie górnolotne sprawy zaczął na pewnym etapie ubierać w przyziemne potrzeby co by lepiej pewne sprawy tłumaczyć.




Eventually you'll one day know

 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-22, 19:27   

Chara napisał/a:
Nie wyobrażam sobie tego jak ktoś mnie przytula, całuje. Przez sam dotyk innego człowieka dostaje dreszczy.

Też tak miałam w Twoim wieku, aczkolwiek z pewnością kwestia wieku to nie jest. W każdym razie u mnie to się bardzo zmieniło (tak o 180 stopni) i jest mi z tym znacznie lepiej. Mam nadzieję, że Ty też z czasem się przekonasz, że dotyk może być fajny.

Kropka Zagłady napisał/a:
skoro 6 lat już jesteśmy z sobą to chyba coś tam musi być między nami

'Coś' na pewno, ale czy koniecznie miłość?

Kropka Zagłady napisał/a:
Tylko później po prostu nadaliśmy temu większe znaczenie dokładając emocjonalnie znaczenie.

To nie tak. Seks (udany) powoduje wydzielanie wielu substancji w naszym organizmie. Jedną z nich jest oksytocyna, która jest silnie związana z poczuciem bliskości, zaufaniem i przywiązaniem. To 'emocjonalne' znaczenie seksu zawsze istniało, bo istnieje na poziomie naszej biologii.

Kropka Zagłady napisał/a:
A motyle w brzuchu podczas pocałunków to bajki z magazynów dla nastolatków.

Nie każdy doświadcza motyli w brzuchu. Nigdy nie miałam 'tradycyjnych objawów zakochania' i bardzo się z tego cieszę, bo myślę, że dzięki temu przez cały związek moje uczucia pozostają na podobnym poziomie. Obecnie jestem w związku ponad 3 lata. Mój poprzedni związek trwał 7 lat. Zdecydowanie nie sprowadziłabym miłości do tego, o czym piszesz.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Kropka Zagłady 



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 80
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-24, 09:45   

Scarlet Halo napisał/a:

Kropka Zagłady napisał/a:
skoro 6 lat już jesteśmy z sobą to chyba coś tam musi być między nami

'Coś' na pewno, ale czy koniecznie miłość?


Nie wydaję mi się. Mam tego pełną świadomość.

Cytat:
Kropka Zagłady napisał/a:
Tylko później po prostu nadaliśmy temu większe znaczenie dokładając emocjonalnie znaczenie.

To nie tak. Seks (udany) powoduje wydzielanie wielu substancji w naszym organizmie. Jedną z nich jest oksytocyna, która jest silnie związana z poczuciem bliskości, zaufaniem i przywiązaniem. To 'emocjonalne' znaczenie seksu zawsze istniało, bo istnieje na poziomie naszej biologii.


Z poziomu biologii można też to nazywać chęcią reprodukcji albo zaspokojeniem swoich naturalnych potrzeb... nie koniecznie miłością.




Eventually you'll one day know

Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2016-09-24, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-24, 11:10   

Kropka Zagłady napisał/a:
Z poziomu biologii można też to nazywać chęcią reprodukcji albo zaspokojeniem swoich naturalnych potrzeb... nie koniecznie miłością.

Moja wypowiedź miała na celu podkreślenie, że poza funkcją reprodukcyjną, seks posiada także funkcje emocjonalne i społeczne wynikające ze zmian biologicznych, które podczas tej czynności zachodzą, stąd... kompletnie nie rozumiem Twojej odpowiedzi.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Resheris 
Niedostosowany



Wiek: 32
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 45
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-28, 04:16   

Czym jest miłość? Wg mnie
- najpiękniejszym uczuciem w życiu, gdy widzisz drugą osobę szczęśliwą a ona odwzajemnia to co czujesz i widzisz ten blask w jej oczach, gdy mówi, że bardzo cię kocha.

- największą bronią przeciwko dobremu samopoczuciu i nieszczęściem, gdy widziałeś drugą osobę szczęśliwą, mówiącą, że odwzajemnia to co czujesz, a teraz traktuje cię jak wroga, a ty nadal ją kochasz.

:cry: :cry: :cry:




Don't touch me.
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-29, 15:32   

Wchodząc w ten temat mam straszną pustkę. Miłość powinna być piękna, dobra, dzięki której czujesz się bezpiecznie a dla mnie jest tematem odległym i chyba obcym. Miłość czasem i bywa straszna, pełna wyrzeczeń albo smutku.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
przyjaciel 


Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 32
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-09-30, 21:30   

Straszna, pełna smutku może tak bywa w wyjątkowych w wypadkach. Jeżeli piszesz że tak może być to wygląda jakbyś się obawiała takiej strasznej miłości.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12