Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook zamierza ratować samobójców
Autor Wiadomość
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-04, 08:31   

Aerolit, również się zastanawiam. Rozumiem, że niektórzy mają niechęć do niego, ale aż, tak negatywne emocje?



 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Aerolit 



Wiek: 27
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 128
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-04-04, 12:22   

Oyakaell, bo facebook to jest przykład na to, że komputery nas zjadły. I wcale nie musimy się zabijać, bo my nie żyjemy. Komputery żyją za nas. Te wszystkie portale społecznościowe zabijają naszą prywatność. Ale my mamy w tym udział. Przecież my daliśmy się ogłupić. Nie chcę żyć w takim skomputeryzowanym świecie, gdzie uczucia ograniczają się do wpisu na facebooku. Wiem, że to nie jest temat na takie przemyślenia, ale... Ja tak właśnie czuję. I jeśli mógłbym rozwalić to dziadostwo w pył to uważałbym to za wypełnienie swojej życiowej misji.



Nad stanami jest i stanów-stan,
Jako wieża nad płaskie domy
Stercząca, w chmury...
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-04-04, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 12:35   

Aerolit napisał/a:
Te wszystkie portale społecznościowe zabijają naszą prywatność. Ale my mamy w tym udział. Przecież my daliśmy się ogłupić. Nie chcę żyć w takim skomputeryzowanym świecie, gdzie uczucia ograniczają się do wpisu na facebooku

Częściowo masz rację, ale nie generalizuj. Każdy z nas jest świadomy i ma wolną wolę, w związku z czym ma prawo decydować o tym, czy i w jakim stopniu portale społecznościowe będą wpływały na jego życie. Można korzystać z nich w taki sposób, aby prywatności nie zabijały, a nasze uczucia były jednak czymś więcej niż aktualizacją fejsbukowego statusu. Powiem nawet, że odpowiednie korzystanie z tych portali ma też swoje plusy.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Aerolit 



Wiek: 27
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 128
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-04-04, 13:43   

Arya, ...chyba plusy ujemne jak to powiedział pewien Pan z wąsikiem... :shock: Bo co niby jest ekscytującego w pokazywaniu swoje przebrzydłej facjaty i patrzenie na ilość łapek w górę? Czy to poprawianie swojego zaniżonego ego? To jest śmieszne :)



Nad stanami jest i stanów-stan,
Jako wieża nad płaskie domy
Stercząca, w chmury...
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 16:06   

Aerolit napisał/a:
Bo co niby jest ekscytującego w pokazywaniu swoje przebrzydłej facjaty i patrzenie na ilość łapek w górę? Czy to poprawianie swojego zaniżonego ego? To jest śmieszne

A gdzie ja powiedziałam, że właśnie to podoba mi się najbardziej w portalach społecznościowych?
Gdyby nie fejsbuk, nie miałabym tak łatwego kontaktu z tyloma grupami na raz z całego świata. Telefon i skype tego nie zastąpią.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Aerolit 



Wiek: 27
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 128
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-04-04, 18:24   

Arya, nie ma rzeczy niezastąpionych. Co kto woli i jakie ma potrzeby. :)



Nad stanami jest i stanów-stan,
Jako wieża nad płaskie domy
Stercząca, w chmury...
Ostatnio zmieniony przez PanFoster 2015-04-04, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
łoś 



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 120
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-04-06, 03:39   

Adriaen, oj Adrianeł. Moim skromnym zdaniem to nie ma sensu bo sam popatrz. Czy samobójca najpierw idzie napisać na fb posta typu " lol rzycie nie ma sensu ide sie zabić #yolo#suicide#itsokey", czy normalnie idzie sie pocichu wykończyć ? Sam sobie na to odpowiedz. Mam nadzieje, że społeczeństwo nie jest na tyle głupie, żeby pisać o takich zamiarach publicznie, chociaż niektórym sie zdarza...



Jesteś uwięzioną duszą w głębokim zaprzeczeniu dotyczącym Twojej przeszłości. Chcesz się poprawić i naprawdę próbujesz, ale po prostu coś Cię powstrzymuje. Dopóki nie weźmiesz odpowiedzialności za Twoje czyny, będziesz zgubiony. :łoś:
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-06, 07:47   

łoś, może niekoniecznie #yolosuicideswag, ale może są to jakieś ciche przejawy szukania pomocy? Wiem, że dla niektórych to może wydawać się dosyć żałosne. A nóż jednak weźmie się kogoś na litość i uda się porozmawiać z koleżanką o problemie. Gdyby osoby z myślami samobójczymi nie szukały jednak pomocy nie byłoby telefonów wsparcia i tylu wizyt w szpitalach psychiatrycznych.

Ludzie nie piszą o takich zamiarach publicznie? My tutaj piszemy. Na tym forum.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-06, 14:38   

Tak sobie myślę... Jeśli ta akcja może uratować chociaż jedną osobę, to ja jestem za.

Niestety znam kilka osób, które byłyby w stanie opublikować na fajsie wiadomość o tym, jak bardzo im źle i chcą to skończyć. Całkiem niedawno, jedna dziewczyna zamieszczała na tablicy mnóstwo ponurych wpisów o tym, że jej życie nie ma sensu. I nagle zaginęła. Podejrzewano, że poszła się zabić. Nie znam jednak rozwiązania tej sytuacji.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-06, 16:03   

Ella napisał/a:
Niestety znam kilka osób, które byłyby w stanie opublikować na fajsie wiadomość o tym, jak bardzo im źle i chcą to skończyć

Może gdyby akcja była powszechna i potraktowana poważnie, to i ilość takich pseudoproblemowych wpisów zmniejszyłaby się?




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-06, 16:28   

Wstawiłam jakiś czas temu na Fejsa zdjęcie swojej pozszywanej rany. Zareagowały 2 osoby:
- Czyją uwagę chcesz na siebie zwrócić?
- Słyszałam, że wstawiłaś coś strasznego. Nawet nie chcę tego oglądać.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
łoś 



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 120
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-04-06, 20:57   

wisielec, tylko my piszemy publicznie wśród osób z takimi samymi problemami, a nie na portalach z normalnymi ludźmi



Jesteś uwięzioną duszą w głębokim zaprzeczeniu dotyczącym Twojej przeszłości. Chcesz się poprawić i naprawdę próbujesz, ale po prostu coś Cię powstrzymuje. Dopóki nie weźmiesz odpowiedzialności za Twoje czyny, będziesz zgubiony. :łoś:
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Rainbow 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-06, 21:16   

Chłopak z liceum z sąsiedniego miasta, kilka miesięcy przed śmiercią umieszczał na fb wpisy, że sobie nie radzi, że chce ze sobą skończyć. Nie było to hasztag yolo czy coś podobnego... tylko prośba o pomoc. Nikt tego nie potraktował poważnie i chłopak się zastrzelił. Trzeba rozróżnić wpisy osób, które robią to, żeby każdy się martwił, a tak naprawdę nic nie planują, a wpisy osób które naprawdę potrzebują rozmowy.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-06, 21:19   

Rainbow napisał/a:
Trzeba rozróżnić wpisy osób, które robią to, żeby każdy się martwił, a tak naprawdę nic nie planują, a wpisy osób które naprawdę potrzebują rozmowy.

Jak?

Chyba warto uświadamiać ludzi, że to nie są żarty i reagować na wszystko. Po paru nalotach policji/pogotowia/opieki społecznej/czego tam jeszcze taki "idę się zabić, do zobaczenia jutro" zrozumie, że nie powinien takich bzdur pleść.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
majorka83 



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-10, 08:00   

Adriaen napisał/a:
Scarlet Halo napisał/a:
7 na 10 osób, które skutecznie się zabiły, dawały wyraźne sygnały otoczeniu, że mają takie myśli.

Mogę zapytać skąd te dane?


http://www.slupsk.szkolap.../bpp/pdf045.pdf
strona 9
"Analiza symptomów samobójczych
Okazuje się, że:
− na 10 samobójców aż osiem wcześniej niedwuznacznie wspominało o swoich
zamiarach, "




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14