Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-19, 14:53   

A ja się zastanawiam ostatnio nad pewną rzeczą, bo wszyscy naokoło namieszali mi w głowie. :roll3: Czy to w porządku, że lekarz przepisuje tabletki na podstawie jedynie wywiadu? Czy może prawdą jest to, że to nieodpowiedzialne i nie powinno się tak robić, zanim nie zrobi się dokładnego badania krwi (nie każde hormony działają na każdego)?
Czy ktoś mnie oświeci?




 
 
Antykoncepcja
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-19, 19:00   

Arya, nie w porządku i jeśli tu chodzi o Ciebie, a nie teoretyzowanie, to radzę zmienić konowała na lekarza, któremu będzie chciało się wykonać odpowiednie badania i zlecić jeszcze kolejne, których sam nie wykonuje.
Tabletki, które są obecnie na rynku zawierają minimalną ilość hormonów, żeby w jak najmniejszym stopniu ingerować w organizm, ale wydanie recepty na podstawie wywiadu to olewactwo.




 
 
Antykoncepcja
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 20:02   

Arya napisał/a:
A ja się zastanawiam ostatnio nad pewną rzeczą, bo wszyscy naokoło namieszali mi w głowie. :roll3: Czy to w porządku, że lekarz przepisuje tabletki na podstawie jedynie wywiadu? Czy może prawdą jest to, że to nieodpowiedzialne i nie powinno się tak robić, zanim nie zrobi się dokładnego badania krwi (nie każde hormony działają na każdego)?
Czy ktoś mnie oświeci?

To jest bardzo nieodpowiedzialne. Może zaszkodzić pacjentowi. Ja miałam cytologię i badanie krwi zanim dostałam tabletki.

Usagi napisał/a:
Ktoś bierze ***? Dziś zaczęłam brać i zastanawiam się jak się po nich czujecie?

Ja biorę od 4 miesięcy i nie miałam żadnych skutków ubocznych, oprócz plamienia oczywiście, które na początku jest normalne. Chciałabym Ciebie jednak przestrzec przed jedną rzeczą - przesuwaniem krwawienia tabletkami. Raz spróbowałam. Owszem, krwawienie nie nastąpiło, ale przyszło tydzień potem, trwając ponad dwa tygodnie :/ Myślałam, że nigdy mi się nie skończy.




 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 20:15   

Odetta napisał/a:
Może zaszkodzić pacjentowi. Ja miałam cytologię i badanie krwi zanim dostałam tabletki.

Ok, ale to może zaszkodzić pacjentowi czy wpłynąć na skuteczność? To znacząca różnica. :roll3:




 
 
Antykoncepcja
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 20:59   

Arya napisał/a:
Odetta napisał/a:
Może zaszkodzić pacjentowi. Ja miałam cytologię i badanie krwi zanim dostałam tabletki.

Ok, ale to może zaszkodzić pacjentowi czy wpłynąć na skuteczność? To znacząca różnica. :roll3:

Nie rozumiem...Skuteczność tabletek będzie dobra, jeśli będziesz regularnie je przyjmować. Ale bez badań mogą one źle wpłynąć na Twoje zdrowie, np. na ciśnienie krwi czy wątrobę. W ciążę nie zajdziesz, ale bez badań możesz się narazić na zniszczenie organizmu, bo możliwe, że nawet nie wiesz o jakimś swoim zdrowotnym problemie.
Ja osobiście nie traktowałabym poważnie lekarza, który nie robi badań.




 
 
Antykoncepcja
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-12-28, 01:04   Antykoncepcja

Szczerze, to zdziwiłam się, że nie ma takiego tematu. Albo jestem ślepa. :roll:

Czy któraś kobieta tutaj używa plastrów?




Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-12-28, 01:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Antykoncepcja
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-28, 01:30   

Evi, http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=471

[ Komentarz dodany przez: Evi: 2015-12-28, 01:33 ]
A widzisz, tam nie szukałam. Swoją drogą, dziwny dział na to. Dzięki, już scalam!




 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-01, 17:45   

Dostałam parę lat temu tabletki na wyregulowanie problemów hormonalnych. Teraz chyba problemy wróciły, bo w tym miesiącu mam już okres trzeci raz. :facepalm:
Chyba tak jakby powinnam z tym pójść do lekarza... :ściana:




 
 
Antykoncepcja
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-09-01, 18:36   

Arya, do lekarza sio! :* Od dawna już nie bierzesz tych tabletek?



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Antykoncepcja
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-01, 18:40   

Arya, zdecydowanie. Ja po odstawieniu moich przez przypadek w zasadzie miałam niezłe jazdy, do niedawna jeszcze utrzymywało się plamienie, ale póki co chyba już w porządku, bo biorę kolejne.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Antykoncepcja
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-01, 18:46   

Cytat:
Chyba tak jakby powinnam z tym pójść do lekarza...
Tu nie ma miejsca ani na "chyba" ani na "tak jakby", musisz iść jak najszybciej.



 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-01, 19:46   

EverPaiin napisał/a:
Od dawna już nie bierzesz tych tabletek?



Ja cały czas te tabletki biorę. :facepalm: Okres miałam/mam w trakcie tych różowych, czynnych tabletełek. O ciąży nie ma mowy, robiłam już testy... ale samopoczucie mam ostatnio coraz gorsze. Migreny, krwotoki i te trzy okresy. W JEDNYM miesiącu.

Ktoś z Was tak miał?




 
 
Antykoncepcja
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-01, 21:22   

Raczej nie okresy a krwawienia... Skoro tabletki stosujesz parę lat i nagle wystąpiły takie krwawienia a wraz z tym także inne problemy ze zdrowiem to moim zdaniem dobrze by było jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza.



 
 
Antykoncepcja
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-09-01, 22:12   

Arya, być może w trakcie brania hormonalnych środków wystąpiły u Ciebie inne zaburzenia hormonów i te mogą przestać Ci służyć, powodów może być wiele, łącznie z interakcjami z innymi lekami, czy innymi schorzeniami, a ponieważ nie ma co ryzykować z takimi rzeczami, POWINNAŚ udać się do lekarza.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 09:56   

No i się dowiedziałam, że SSRI przyspiesza metabolizm leków antykoncepcyjnych, więc zostały zmienione. :pacynka:



 
 
Antykoncepcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11