Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Autor Wiadomość
xTwirro
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-12, 14:43   

znajomi od dłuższego czasu proponują mi bym poszła... ale ja nie chce...
moi dziadkowie mają za dużo problemów, nie chce być kolejnym.




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 18:59   

xTwirro napisał/a:
znajomi od dłuższego czasu proponują mi bym poszła... ale ja nie chce...

Na jakiej podstawie Ci to proponują?




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 253
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-15, 22:09   

Na wejściu do psychiatry dostałam pytanie "Jak się czuję?"
Potem: ile mam lat, czy są choroby psychiczne w rodzinie, jak generalnie jest w domu, czy mam rodzeństwo i czy młodsze/starsze, gdzie mieszkam, z kim mieszkam i jak mi się mieszka, co robię, gdzie studiuję, jaki wydział, kierunek, czy na coś poważnego choruję, czy przyjmuję jakieś leki, czy mam partnera, jak moje kontakty z ludźmi, czemu się izoluję i potem było z czym przychodzę...

W sumie niewiele mówiłam, lekarka nie ciągnęła mnie też jakoś specjalnie za język,
przyczepiła się do tego, że źle śpię, unikam ludzi, bo przecież "nie można się w tak młodym wieku izolować" i pytała jak wcześniej wyglądały moje kontakty z innymi, czy byłam duszą towarzystwa itp..
Stwierdziła, że leczenie chce zacząć po badaniu osobowości i dostałam skierowanie do psychologa na mmpi.
Plus zapisała mi [lek] żebym się wyciszyła :]

I bardzo nie spodobało mi się, że musiałam podciągać rękawy, bo chciała zobaczyć ślady po samookaleczeniach.

Generalnie siedziałam u niej jakieś max 15 min.

Po kilku miesiącach zmieniłam lekarza, bo moje wizyty ograniczały się do:
lekarka: jak się czujesz?
Imperfect: nie wiem

[ Komentarz dodany przez: aga_myszka: 2014-12-15, 22:50 ]
Nie podajemy nazw leków poza wyznaczonymi działami.




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-12-15, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-18, 20:32   

Ostatnio dostałam propozycje, aby pójść do poradni. Właściwie to poproszono mnie, abym to przemyślała. :D Sama to wiem, że wypadałoby mi pójść, ale jak powie to ktoś inny to zaczęłam myśleć na poważnie. Dziwne. xD Czy jak zadzwonię i umówię się na konsultacje psychiatryczną...? Kurcze chodzi o to, że co ja mam zrobić. Nigdy nie dzwoniłam... :x Co mam powiedzieć? No jak to jest z tą gadką przez telefon? Co oni mi powiedzą? Pierwszy raz zastanawiam się nad tym na poważnie. Chyba się mniej boje i w końcu chce coś zrobić ze swoim życiem. ;)



 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-12-18, 20:56   

Nightmare, tak jak do każdego innego lekarza:
-Dzień dobry, chciałabym się umówić do psychiatry w takim i takim terminie/ w najbliższym wolnym terminie.
W recepcji się nikt nie będzie pytał po co tam idziesz. Tak samo jak nikt nie pyta, kiedy umawiasz się do dentysty czy ginekologa czy kogokolwiek...




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-18, 21:01   

kelpia napisał/a:
W recepcji się nikt nie będzie pytał po co tam idziesz.

Nie powinien pytać... Mi się raz zdarzyło usłyszeć pytanie, w jakim celu idę (bo "do dr X są takie dłuuugie kolejki, więc może lepiej do kogoś innego?") - odpowiedziałam więc wtedy po prostu, że w celu konsultacji z lekarzem. Dalszych pytań nie było. ;)




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 10:45   

kelpia napisał/a:
Nightmare, tak jak do każdego innego lekarza:
-Dzień dobry, chciałabym się umówić do psychiatry w takim i takim terminie/ w najbliższym wolnym terminie.
W recepcji się nikt nie będzie pytał po co tam idziesz. Tak samo jak nikt nie pyta, kiedy umawiasz się do dentysty czy ginekologa czy kogokolwiek...


No mam nadzieje. Po świętach umówię się na wizytę. ;)




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
kociara 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 68
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-20, 20:17   

2010.Rodzinny mnie skierował do gabinetu obok bo przyszłam na badania kardiologiczne i włączyła mi się panika,histeria,szloch (u mnie to norma tak z niczego) a akurat była nowa pani psychiatra i przyjmowała prywatnie.



 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 20:18   

kociara napisał/a:
a akurat była nowa pani psychiatra i przyjmowała prywatnie

Rozwiniesz to jakoś, opowiesz coś więcej o tej wizycie?




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
kociara 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 68
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-21, 13:40   

Arya napisał/a:
kociara napisał/a:
a akurat była nowa pani psychiatra i przyjmowała prywatnie

Rozwiniesz to jakoś, opowiesz coś więcej o tej wizycie?

Poszłam z mamą, pytała mnie co się dzieje, to mało mówiłam - więcej wyłam, mama mówiła swoje o mojej operacji, ojcu pijaku. Dała leki kazała przyjść za 2 miesiące. W tym czasie jeszcze raz do niej poszłam po kartkę, co mi jest, bo wtedy korzystałam z doradztwa zawodowego, bo musiałam gdzieś iść dalej po gimnazjum. Wtedy pytała czy jest poprawa, ale żadnej nie było, dopiero w szóstym tygodniu coś mi tąpnęło w głowie.




Ostatnio zmieniony przez 2014-12-21, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-01-20, 21:29   

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie chęć pójścia. Poszłam dziś i w połowie drogi zawróciłam. Wystraszyłam się, sama nie wiem czego, no ale w Kielcach będę w czwartek i jeszcze raz spróbuję.



 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 22:53   

selfishbastard napisał/a:
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie chęć pójścia. Poszłam dziś i w połowie drogi zawróciłam. Wystraszyłam się, sama nie wiem czego, no ale w Kielcach będę w czwartek i jeszcze raz spróbuję.


Trzymam kciuki. :tuli2: Dasz radę. Idź na przekór strachu. Pokonaj go. Stocz jedną bitwę i bądź pewna zwycięstwa. :love:




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 17:24   

Naprawdę dobrze. Byłam wtedy po dwóch wizytach u psychologa (stres, stres i jeszcze raz stres. Żołądek związał mi się z tej okazji w supeł) i część tematów już przerobiłam - w sensie zdobyłam się odwagę, żeby wypowiedzieć to wszystko na głos, co naprawdę było trudne.

Spodziewałam się tego samego, co w przypadku psychologa, czyli stresu i "wyjść, wyjść, wyjść, UCIEKAJ" z tyłu głowy.

Psychiatra okazał się być fajnym, pełnym empatii facetem. Zadawał konkretne pytania (o rodzinę, o szkołę, o problemy - potem precyzował jeszcze bardziej), więc było mi łatwo. I miałam wtedy lekki słowotok, pewnie z powodu ulgi, że tak dobrze idzie. Nie oceniał mnie, nie krytykował - nawet jak mówiłam o ćpaniu - i naprawdę miałam wrażenie, że mnie rozumie.

Dalej do niego chodzę. Jest nim - w jego wyglądzie, tonie głosu i tym, w jaki sposób prowadzi rozmowę - coś naprawdę bardzo empatycznego. Wzbudza moją sympatię.

Cieszę się, że trafiłam na tak dobrego lekarza.




 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-02-21, 12:09   

Podjęłam decyzję - w poniedziałek idę się zapisać. Sama nie dam rady. I mam tylko nadzieję, że nie będę musiała czekać trzy miesiące. I druga rzecz, której się boję - że do poniedziałku spanikuję.



Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-21, 12:49   

lullaby, :kciuki: żebyś jednak nie spanikowała i pozwoliła sobie pomóc.



 
 
Jak wyglądała u Was pierwsza wizyta u psychiatry?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13