Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 08:28   

PanFoster napisał/a:
Najzabawniejsze jest pojmowanie średniowiecznego społeczeństwa (w średniowieczu nie było społeczeństw, ale bark mi słowa) przez pryzmat biczowników, postów, umartwiania się, inkwizycji, czy wszechwładnego kościoła. :D

Najzabawniejsze jest to, że takiej wizji uczą w szkole.




 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-17, 10:28   

PanFoster napisał/a:
Najzabawniejsze jest pojmowanie średniowiecznego społeczeństwa (w średniowieczu nie było społeczeństw, ale bark mi słowa) przez pryzmat biczowników, postów, umartwiania się, inkwizycji, czy wszechwładnego kościoła.

Średniowiecze było świetne ze swoimi zabobonami, tradycjami pogańskimi i ewangelią czytaną w języku, którego nikt nie rozumiał. ;) Dlatego mówię, że gdybym się urodziła w tamtych czasach, to możliwe, że bym była żarliwą katoliczką... :P




 
 
Bóg
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-01-17, 13:16   

Toster, właśnie stwierdziłam, że mamy niemal identyczne poglądy odnośnie wiary.

Cytat:
Co czujesz do Boga?

Przede wszystkim wdzięczność. Wiem, że gdyby nie Bóg, gdyby nie wiara, to pewnie bym już nie żyła.




:myszka:
 
 
Bóg
matthew 
A RH-



Wiek: 29
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 176
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-09, 22:07   

Co najwyżej respekt.

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-10, 11:32 ]
Respekt, bożesztymój.




Totalny rozkład, a później autoliza.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-10, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bóg
maka87 



Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: katowice

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-02-10, 09:28   

Emaleth napisał/a:
Dlatego mówię, że gdybym się urodziła w tamtych czasach, to możliwe, że bym była żarliwą katoliczką...

To jest chyba ironia? Jak błędne założenie może potwierdzać prawdę?
Polecam obejrzenie filmu Antykatolickie mity Grzegorz Kucharczyk.
Jeśli chodzi o temat to jest to bardzo złożone, głebokie uczucie.

[ Komentarz dodany przez: Arya: 2014-02-10, 09:32 ]
Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji.




zmęczony walką
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-10, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-10, 11:44   

maka87 napisał/a:
To jest chyba ironia? Jak błędne założenie może potwierdzać prawdę?

Ty postrzegasz wiarę w ujęciu transcendentnym i duchowym... ja w ujęciu interakcji społeczno-kulturowej. Stąd różnica podstawowych założeń.




 
 
Bóg
maka87 



Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: katowice

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2014-02-10, 12:16   

Najpierw była wiara, potem kultura, stąd trzeba się do czegoś odnieść.

[ Komentarz dodany przez: Mustela Nivalis: 2014-02-10, 12:17 ]
Interpunkcja.




zmęczony walką
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-10, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bóg
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-10, 12:20   

No to ja się odniosę do Twojej koszmarnej składni i interpunkcji. Pomimo tego, że każdy Twój post jest poprawiany przez modów i okraszany uwagami - ciągle nie odnotowaliśmy poprawy. Dlatego publicznie upominam Ciebie, proszę o poprawę i jednocześnie przypominam, że za niedostosowanie się do próśb moderacji grozi kolejne upomnienie. A dwa - to już ost.




Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-10, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-10, 12:28   

maka87 napisał/a:
Najpierw była wiara, potem kultura, stąd trzeba się do czegoś odnieść.

No biorąc pod uwagę, że naczelne tworzą społeczności, a wiary u nich raczej nie odnotowano, to można zakładać, że zależności społeczne były pierwsze. ;)




 
 
Bóg
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-17, 22:35   

Emaleth napisał/a:
naczelne tworzą społeczności

Owady też. Ciekawe co wyznają pszczoły. :D




 
 
Bóg
trupak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-01, 00:10   

Otto,
Ja natomiast spotykam samych niewierzących odnoszących się źle do wierzących.
Aktualnie szukam Boga. Jestem katolikiem, nie praktykującym.
Nie ma potwierdzenia że Bóg istnieje, nie potwierdzono też teorii ewolucji. To w co wierzymy to tylko nasz własny wybór. Wiara w coś jest tym co odróżnia nas, ludzi od reszty mieszkańców ziemi (nie tylko to). Człowiek nie znajdzie odpowiedzi, a każdy z Was się myli, Ci którzy nie wierzą i Ci którzy wierzą bo mylić się to normalna cecha człowieka. Nie jesteśmy na tyle inteligentni aby cokolwiek na temat istnienia pojąć. Spróbujcie pomyśleć o tym co było pierwsze, przed ziemia. Na pewno nic sensownego nie wymyślicie bo co? Wszechwielką czerń?




 
 
Bóg
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-01, 12:21   

W sumie to... Nic.



 
 
Bóg
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-01, 16:13   

Trupak, wiara w Boga nie ma nic wspólnego z teorią ewolucji. Racz wybaczyć, jeśli to o tobie, ale jeśli ktoś nie wierzy w teorię ewolucji to uważam go za idiotę. To tak jakbyś nie wierzył w biedę w Somalii, bo nie widziałeś jej na własne oczy. A MÓWIŁ PAN JEZUS "BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE WIDZIELI A UWIERZYLI"!



 
 
Bóg
trupak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-01, 17:30   

Avadakedaver napisał/a:
Trupak, wiara w Boga nie ma nic wspólnego z teorią ewolucji. Racz wybaczyć, jeśli to o tobie, ale jeśli ktoś nie wierzy w teorię ewolucji to uważam go za idiotę. To tak jakbyś nie wierzył w biedę w Somalii, bo nie widziałeś jej na własne oczy. A MÓWIŁ PAN JEZUS "BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE WIDZIELI A UWIERZYLI"!


Nie napisałem że coś ma wspólnego i nie napisałem że w nią nie wierzę. Po prostu dyskusje między istnieniem Boga, a nie istnieniem są bezdenną studnią bo nie można dać stu procentowego argumentu w żadnym wypadku. A wspomniałem o teorii ewolucji w sumie nie wiem dlaczego, chyba dlatego że ktoś użył takiego argumentu, a ja napisałem że teoria ewolucji nie ma potwierdzenia tak samo jak istnienie Boga dlatego obie strony będą sypać podobnymi argumentami, dlaczego tak, a dlaczego nie. To że teoria ewolucji może być bardziej prawdopodobna albo nawet pewna to już inny temat, ja po prostu napisałem że oba stwierdzenia są podobne bo w żadnym wypadku nie ma potwierdzenia. Dalsza analiza między Bogiem, a teorią Darwina przyniesie dalsze nie wiadome, a każda ze stron i tak będzie wierzyć w to co chce. A taka analiza to i tak trochę głębszy i dalszy temat niż to co było pisane wcześniej, bardziej poboczny.




 
 
Bóg
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-03, 21:49   

Bóg, wiara-"jesteś tym, czym myślisz".



 
 
Bóg
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15