Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm, weganizm

Czy popierasz wegetarian i wegan?
Tak, popieram obie grupy.
49%
 49%  [93]
Zgadzam się jedynie z wegetarianami.
18%
 18%  [35]
Zgadzam się jedynie z weganami.
4%
 4%  [8]
Nie popieram ani wegetarianizmu, ani weganizmu.
28%
 28%  [53]
Głosowań: 189
Wszystkich Głosów: 189

Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-18, 17:00   

Borze, jakie by moje życie było smutne bez kabanosika czy plasterka salami. :roll:

Kiedyś chciała przejść na dietę wegetariańską... nie wyszło. :roll:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wegetarianizm, weganizm
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-04-19, 17:22   

Znajomy był kiedyś wegetarianinem.

Któregoś wieczoru, upalili się z kumplem wiadomo czym i pojechali coś zjeśc. Kumpel zamawiał, a on cierpliwie czekał przy stoliku. W połowie posiłku zauważył, że coś mu tu nie pasuje - wsuwał mięso ostro! Zrugał kolegę, za to, że ten wiedząc że on nie je mięsa, zafundował mu właśnie mięsny posiłek.
No ale skoro już był w połowie, to dokończył (zresztą, jak się jest upalonym, to pewne decyzje podejmuje się łatwiej ;) ). Potem doszedł do wniosku, że w sumie dobre to mięcho było i na tym etapie zakończył swoją przygodę z wegetarianizmem :D

W sumie szkoda zwierzątek. Z drugiej strony już tyle razy moim kotom tłumaczyłem, że nie ma zabijania i konsumowania myszek, króliczków czy małych wężyków, a one mają te tłumaczenia głęboko w... ogonie 8)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-19, 18:45   

Planuję przez pewien czas zrezygnować z jedzenia zwierzątek i poobserwować reakcje mojego organizmu na taką dietę. Ostatnio zmniejszyłam dość poważnie procentowy udział mięsa w jadłospisie i jestem całkiem zadowolona z poprawy samopoczucia, jakie przyszło wraz z modyfikacją sposobu odżywiania. Raczej nie wieszczę sobie długoterminowego pozostawania przy produktach roślinnych - lubię ryby i dobre mięso, jednakże z jakością w połączeniu z przystępnością cenową tego ostatniego bywa różnie i łatwiej jest mi zdobyć dobrej jakości owoce/warzywa.

Także, żadne ideolo. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-20, 09:20   

Kiedyś poważnie zastanawiałam się nad przejściem na wegetarianizm, ale porzuciłam ten pomysł. Istnieją potrawy, do których istnienia przyzwyczaiłam się i które polubiłam. Nie czuję się źle z tym, że zjadam zwierzę. Moja decyzja wiązała się raczej ze zdrowszym odżywianiem. Może kiedyś powrócę do tej idei i spróbuję zmienić swoje menu.
Rozumiem wegan i wegetarian. Sądzę, że jest to dobre rozwiązanie, o ile podchodzi się do tego z głową i dostarcza organizmowi odpowiednie składniki.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-20, 12:36   

Ja w sumie swoją przygodę z wegetarianizmem zaczęłam dosyć wcześnie - jakoś w połowie gimnazjum po obejrzeniu kilku reportaży o traktowaniu zwierząt i paru lekcjach biologii stwierdziłam, że po prostu przestanę jeść mięso. :roll: Po kilku miesiącach odzwyczaiłam się od smaku mięsa na tyle, że przestało mi smakować w jakiejkolwiek postaci. W zupełności wystarczała mi dieta bez mięsa...
Później, w liceum okazjonalnie zdarzało mi się zjeść coś, co jakieś dodatki mięsne zawierało. A teraz znów nie potrafię przełknąć mięcha w jakiejkolwiek postaci - nie smakuje mi, nie mogę się przyzwyczaić do tego smaku i chyba pozostanę już przy diecie bezmięsnej. :roll:




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Atero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 15:25   

Arya napisał/a:
Ja w sumie swoją przygodę z wegetarianizmem zaczęłam dosyć wcześnie - jakoś w połowie gimnazjum po obejrzeniu kilku reportaży o traktowaniu zwierząt i paru lekcjach biologii stwierdziłam, że po prostu przestanę jeść mięso. Po kilku miesiącach odzwyczaiłam się od smaku mięsa na tyle, że przestało mi smakować w jakiejkolwiek postaci.


Brzmi jakbym to sam pisał :)




 
 
Wegetarianizm, weganizm
nenies
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-18, 17:43   

Jestem weganka od 10 miesiecy, wczesniej unikalam tylko miesa (w tym ryb)...



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-18, 17:49   

nenies napisał/a:
Jestem weganka od 10 miesiecy, wczesniej unikalam tylko miesa (w tym ryb)...

Suplementujesz B12?




 
 
Wegetarianizm, weganizm
nenies
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 15:59   

Suplementuje od czasu do czasu, wyniki badania krwi sa wzorcowe.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-29, 10:03   

Przeczytałem temat i chciałbym zacytować moją ulubioną wypowiedź (Evicka):
Cytat:
Moim zdaniem ludziom się w dupach poprzewracało. :) Zwierzęta hodowlane to zwierzęta hodowlane, przeznaczone do jedzenia. Bo to co odpie****ą chińczyki jedząc psy i koty, to jest dla mnie masakra.

:piątka: :piwko:

podpisuję się pod tym oboma rękuma i objema noguma.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-10-30, 04:12   

Biega,

Ja bym dodał więcej - ludziom to się w dupach poprzewracało: Mają gdzie mieszkać, co żreć to jakieś depresje i autoagresje wymyślają! Robić im się nie chce!!!

Ot taki mały sarkazmik ;)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-30, 11:49   

Biega napisał/a:
Zwierzęta hodowlane to zwierzęta hodowlane, przeznaczone do jedzenia. Bo to co odpie****ą chińczyki jedząc psy i koty, to jest dla mnie masakra.

Co za rasistowska postawa. Na jakiej podstawie dzielisz zwierzęta na przeznaczone i nieprzeznaczone do jedzenia? Bo świnka jest brzydka, a kotek ładny? Toż to rasizm. Apeluję o odrobinę konsekwencji. Wszystkie formy życia oprócz ludzi powinny tak samo nadawać się do jedzenia: kura, krowa, pies, kot, wieloryb itd. Osobiście planuję w najbliższym czasie spróbować koniny.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-30, 12:30   

Zgodzę się z Zaqiem, to czy zwierze jest w danej kulturze bardziej lub mniej bliskie człowiekowi nie znaczy, że istnienie jakikolwiek logiczny powód do tego, żeby jedne zarzynać w nieludzkich warunkach a drugie bronić choćby przed złym spojrzeniem (swoją drogą w średniowiecznej Europie ze smakiem zjadano koty, póki nie udowodniły, że mogą się przydać do pilnowania zboża przed myszami, a konina to staropolski przysmak, który zszedł na dalszy plan przez wzrost cen i takie tam).

Dla Chińczyków trzymanie przez nas w domach jedzenia (piesków, kotków), głaskanie go i nadawanie imion może być jeszcze dziwniejsze niż dla nas to, że można ugotować rosół z Puszka z Azorka.

Nie widzę powodu, żeby jakąkolwiek narodowość obrażać czy wyzywać przez ich upodobania kulinarne.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-31, 09:36   

Zaq napisał/a:
Biega napisał/a:
Zwierzęta hodowlane to zwierzęta hodowlane, przeznaczone do jedzenia. Bo to co odpie****ą chińczyki jedząc psy i koty, to jest dla mnie masakra.

Co za rasistowska postawa. Na jakiej podstawie dzielisz zwierzęta na przeznaczone i nieprzeznaczone do jedzenia? Bo świnka jest brzydka, a kotek ładny? Toż to rasizm. Apeluję o odrobinę konsekwencji. Wszystkie formy życia oprócz ludzi powinny tak samo nadawać się do jedzenia: kura, krowa, pies, kot, wieloryb itd. Osobiście planuję w najbliższym czasie spróbować koniny.


dlaczego poza człowiekiem? Człowiek to zwierze jak każde inne, toż to rasizm! :o


edit:
już ci mówię jaka jest różnica.
Kurę bierzesz w rękę i odrąbujesz jej łeb siekierą i jest po temacie.
Psy kiedy są żywe, przytomne i świadome obija się drewnianym kijem ze wszystkich stron wywołując krwotok wewnętrzny, żeby mięso było kruche. dopiero wtedy zwierze się zabija.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-31, 16:28   

Biega napisał/a:
już ci mówię jaka jest różnica.
Kurę bierzesz w rękę i odrąbujesz jej łeb siekierą i jest po temacie.
Psy kiedy są żywe, przytomne i świadome obija się drewnianym kijem ze wszystkich stron wywołując krwotok wewnętrzny, żeby mięso było kruche. dopiero wtedy zwierze się zabija.
Takie bestialskie praktyki oczywiście powinny być zakazane i surowo karane tak samo jak ubój rytualny.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13