Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
ZEF
Autor Wiadomość
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-02, 00:13   

Cytat:
i po polsku


Nie rozumiem po angielsku. :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
ZEF
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 08:04   

WatPomp, odpowiesz na moje pytanie? :P



 
 
ZEF
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-08-02, 14:25   

Vida napisał/a:
WatPomp napisał/a:
Informuję, że zmieniłam nick na: WatPomp

Co oznacza Twój nick i skąd pomysł na niego?


To w języku afrikaans "Co tam?" "Co się dzieje?" :cwaniak2:
To tytuł jednej z moich ulubionych piosenek :)




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
ZEF
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 18:58   

WatPomp napisał/a:
To chyba jedyna subkultura z której zasadami moralnymi i światopoglądem w 100% się zgadzam.

Chyba na Wiki są ubogie informacje. Dowiedziałam się stamtąd tylko, że nazwa Zef pochodzi od popularnego wśród klasy robotniczej RPA samochodu Zefir oraz, że wyznają zasadę "jestem biedny, ale mam styl". Nie widzę tu światopoglądu ani moralności.

Ah... muzyka mnie interesuje w tym przypadku raczej średnio, żeby nie powiedzieć wcale. Zaciekawiłaś mnie jednak tą subkultura... może założysz taki temat i opiszesz to szerzej?




 
 
ZEF
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-04, 16:08   

Chochlik napisał/a:
może założysz taki temat i opiszesz to szerzej


Jestem jak najbardziej za! :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
ZEF
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-08-06, 10:58   

WatPomp, ciekawy nick. :D

Te gify które tu wrzucasz są dziwne i pokręcone...
Więcej! :D




wish I could ctrl+Z you
 
 
ZEF
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-08-06, 11:45   

WatPomp, mnie ta kultura momentami przeraża, mimo tego, że nie mam jakichś konkretnych wiadomości na jej temat, jedynie obserwacje na podstawie zdjęć czy stylu muzycznego.
Die Antwoord poznałam kilka lat temu, możliwe, że wtedy kiedy dopiero wchodzili na rynek muzyczny. Podobał mi się jeden utwór, do tej pory zastanawiam się jak to się stało, a To jest dla mnie obrzydliwe. :roll:
Zastanawia mnie porównanie R. de Valentina, do punku, który przecież głośno przedstawiał swoje idee, natomiast tutaj widzę poprzebieranych, dziwacznych ludzi, którzy poprzez swoją estetykę nie przekazują żadnej konkretnej filozofii.
Moje zapatrywania mogą wynikać z niedostatku wiedzy, więc również chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ich temat, od osoby, która w tym "siedzi".




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
ZEF
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 11:54   

Wydzieliłam temat z powitalnego WatPomp.




 
 
ZEF
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-08-06, 12:12   

axellya, przesadziłem z tym porównaniem. Ale punk początkowo to przede wszystkim brak idei, nihilizm, "no future" i Sex Pistols. Czy oni sami i ludzie na ich koncertach nie wyglądali na "poprzebieranych, dziwacznych ludzi"? Co by odpowiedział Johnny Rotten zapytany o swoją filozofię?

Nie sądzę, że styl muzyczny Die Antwoord zrobi takie zamieszanie jak punk rock. Jestem pod wrażeniem, że stworzyli coś nowego, co trudno naśladować, podrobić. Dawno czegoś takiego nie było.




dead but delicious
 
 
ZEF
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-08-06, 12:28   

R. de Valentin, brak idei to też idea w moim odczuciu, a nihilizm jest niczym innym jak filozofią. Rotten jest mi szczególnie bliski, równie dobrze możnaby zapytać post punkowe czy inne punkowe kapele co urzekło ich w Sex Pistols po koncercie w Free Trade Hall. Z pewnością idei takich jak chociażby bunt wyrażający się na wielu płaszczyznach nie brakowało w subkulturze punków. A strój i stylistyka wizualna wyrażały właśnie ten sprzeciw. ZEF w tym wypadku może być wtórny, aczkolwiek wtedy musiałabym podważyć wszelakie subkulturowe style ubioru i zachowania. :roll:



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
ZEF
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 13:42   

ZEF. <3 Uwielbiam Die Antwoord!



 
 
ZEF
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 14:06   

No to się chyba jednak nie dowiem co to za filozofia, moralność, światopogląd itd. stoi za tym wszystkim. Na razie widzę tylko muzykę...



 
 
ZEF
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-10, 15:21   

Chochlik, Myśle że, Watpomp jest większą fanką i z pewnością rozwinie odpowiedzi na twoje pytania. :)



 
 
ZEF
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11