Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina zoologiczna
Autor Wiadomość
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 30
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1210
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2026-04-12, 15:01   

Maze, ja zawsze się zastanawiałam, w przypadkach gdzie ludzie mieli naprawdę duże mary i nawet kilkadziesiąt przycisków, jak ten pies pamięta który za co odpowiada...



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Paplanina zoologiczna
Mich95 



Wiek: 30
Dołączył: 11 Sie 2025
Posty: 168
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2026-05-11, 23:11   

Mój koteł Filemon ma się w miarę dobrze wczoraj podałem mu adtab bo kleszcze
A niestety przez braki w dokumentacji nie wiem do końca kiedy był szczepiony
Bo oczywiście rodzice nie dopilnowali.. i martwię się żeby czasem nie miał jakąś chorobę..
Kocham po prostu tego kota.. co jakiś czas karmę mu kupuje nie oszczędzam na nim..
Bo to naprawdę dobry i fajny kot.. zresztą są złe i nie fajne koty?
Wszystkie są dobre i fajne..




 
 
Paplanina zoologiczna
Maze 



Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 965
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-05-17, 00:03   

Jest u nas w domu pewna zasada - koty nie wchodzą do sypialni.

Parę tygodni temu mieliśmy gości, którym na czas pobytu u nas oddaliśmy sypialnię, a sami przenieśliśmy się do salonu. Kotki były takie zachwycone, że mogły z nami spać... Goście już dawno wyjechali, a my dalej z mężem śpimy na tej kanapie w salonie, bo szkoda tak kotkom przykrość robić, skoro lubią się poprzytulać... A przecież do sypialni nie mogą - logiki w tym za wiele nie ma, ale bawi mnie ta sytuacja :lol: .




 
 
Paplanina zoologiczna
Morgenstern 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Gru 2025
Posty: 216
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-05-17, 08:01   

Czytam to, lezac w lozku z zona, dwoma psami i kotem. Z tego 1 czlowiek, 1 pies i kot leza pod koldra. Pozostale 3 koty gdzies biegaja i sobie przyjda, jesli zechca.

Przyznam, ze bywa ciezko z przewracaniem sie z boku na bok, ale nie wyobrazam sobie wyganiac zwierzat z pokoju. One tez chca sobie wygodnie polezec.




 
 
Paplanina zoologiczna
Maze 



Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 965
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-05-17, 09:05   

Morgenstern, my długo spaliśmy z dziećmi, które często w nocy budziły się i płakały. Koty dodatkowo by ten sen rozbijały, albo dorosłym, albo dzieciom. Pies za to bana na sypialnię nigdy nie dostał.

Ale to i tak w zasadzie nieistotne skoro śpimy teraz z całą zwierzęcą ekipą w salonie, żeby kotom nie było smutno :lol: .


<<< Dodano: 2026-06-01, 23:01 >>>


W weekend tak bardzo pogorszył się stan mojej kotki, że właściwie nie wierzę, że kolejny raz ją uratujemy :( . Lekko ponad 2 kg kota, chorowita od dzieciaka, ma już 12 lat i jest bardzo dzielna.

Dostała kroplówkę i leki, ta doba ma być decydująca i jeśli ona nie będzie czuła się lepiej, to weterynarz kazał rozważyć uśpienie jej już jutro.




 
 
Paplanina zoologiczna
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 2204
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2026-06-02, 00:02   

Maze, :tuli:



 
 
Paplanina zoologiczna
Maze 



Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 965
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-05, 14:20   

takajakinne, dzięki.

Pytanie głównie do psiarzy chyba, bo to głównie ich dotyczy problem... Czy w Waszej okolicy też jest takie zatrzęsienie kleszczy? Mój pies nigdy wcześniej nie miał.kleszcza, w tym złapał już 8... Ochronę stosujemy tę samą co zawsze i była skuteczna. Psy moich znajomych też zbierają to robactwo mimo zabezpieczenia.




 
 
Paplanina zoologiczna
Morgenstern 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Gru 2025
Posty: 216
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-05, 15:49   

No wlasnie przed chwila z kolezanka rozmawialam, ze wrocila ze spaceru z psem z kleszczem na ubraniu. Ja nie widze jakiejs plagi, ale tez pamietaj, ze kleszcze w danym regionie moga sie z czasem uodpornic na dany odstraszacz, jesli wszyscy go stosuja i wtedy by wypadalo zmienic.

Moje aktualnie maja obroze Foresto czy tam Seresto i nie zlapaly nic od dluzszego czasu.




 
 
Paplanina zoologiczna
Maze 



Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 965
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-06, 20:22   

Morgenstern, te nasze kleszcze się chyba już na wszystko uodporniły :x . Mój pies w tym roku na Seresto łapie te kleszcze jak na przynętę, ale pies koleżanki dostaje tabletki i również są nieskuteczne. Ech, mam tylko nadzieję, że nie skończy się to żadną chorobą odkleszczową.

Swoją drogą, zarezerwowałam w hodowli szczeniaka. Trochę pusto w tym domu po śmierci dwóch kotów. W drugiej połowie lipca będzie już z nami, suczka rasy miniaturowy owczarek amerykański.




 
 
Paplanina zoologiczna
Cappy 



Wiek: 31
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1926
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2026-06-07, 18:22   

Dlaczego koty boją się odkurzacza? Moja kotka na widok odkurzacza wskakuje na schody i ze schodów kieruje się na pralkę.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Paplanina zoologiczna
Sweden 
Eviva l'arte!



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1639
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-08, 16:37   

Maze, nie ma 100% pewności, że dany sposób ochroni zwierzę przed kleszczem przenoszącym chorobę. :/
Słaba zima to i robactwa więcej. U mnie psy mają obrożę Foresto. Doraźnie uzupełniane miesięcznymi tabletkami.
Słyszałam, że jest nowość na rynku - preparat w zastrzyku, ale weterynarz do której chodzę z psem odradza u psów starszych z problemami wątrobowymi, zresztą i koszt tego solidny.
Aż sobie wrzuciłam w google hasło dlaczego jedne psy łapią kleszcze, a drugie nie aż tak mimo tych samych zabezpieczeń, to google twierdzi, że jest kilka czynników w tym zapach wydzielany przez psa, więc to w sumie taka chyba ruletka.




Inseguendo il sole. Vivere il momento.
 
 
Paplanina zoologiczna
Maze 



Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 965
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-08, 17:04   

Sweden, a jak Twój pies toleruje tabletki? U nas zawsze obroża była skuteczna, bałam się efektów ubocznych tabletek i ewentualnego wpływu na zdrowie, ale w tym roku chyba podwójne zabezpieczenie byłoby sensowne i myślę też nad podaniem tabletek.



 
 
Paplanina zoologiczna
Morgenstern 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Gru 2025
Posty: 216
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-08, 19:36   

To ile ten zastrzyk kosztuje, ze przebija Foresto+ Bravecto?



 
 
Paplanina zoologiczna
Sweden 
Eviva l'arte!



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1639
Skąd: Europa

Wysłany: 2026-06-08, 21:19   

Maze, reaguje w porządku, tylko że to nie Bravecto, a jakieś inne kupione u weterynarza (koszt u weta 1 tabletki na 1 miesiąc ok 60zł).
Bravecto mnie nigdy nie przekonała, dlatego inne tabletki kupuję doraźnie, a nie stale.
Do zastrzyku mój pies nie kwalifikuje się, zresztą chyba też bałabym się jej to podać.

Morgenstern, kilkaset złotych, zależy od miasta, kliniki i wagi psa (i jego kondycji zdrowotnej).
Zastrzyk to szczepionka, więc w pierwszym roku wymaga 2 dawek, a potem dawek przypominających, no i trzeba mieć na uwadze, że też nie chroni w 100% i dobrze to łączyć z innymi metodami zabezpieczenia psa.




Inseguendo il sole. Vivere il momento.
 
 
Paplanina zoologiczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11