Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zazdrość w związku
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-24, 08:17   

Scarlet Halo napisał/a:
Jestem zazdrosna w ujęciu emocjonalnym..

Co to znaczy?




 
 
Zazdrość w związku
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-24, 08:34   

Arya napisał/a:
Co to znaczy?

To znaczy, że nikt inny nie może z moim partnerem mieć silniejszej więzi emocjonalnej niż ja. Wliczają się w to rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i prawdopodobnie nawet dzieci. Oczywiście mój partner może mieć inne relacje, a nawet powinien, ale pod warunkiem, że one nie zagrażają mojej pozycji lidera na tym polu.




 
 
Zazdrość w związku
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-24, 08:41   

Scarlet Halo napisał/a:
To znaczy, że nikt inny nie może z moim partnerem mieć silniejszej więzi emocjonalnej niż ja. Wliczają się w to rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i prawdopodobnie nawet dzieci. Oczywiście mój partner może mieć inne relacje, a nawet powinien, ale pod warunkiem, że one nie zagrażają mojej pozycji lidera na tym polu.

Rozumiem. W takim razie... mam tak samo z tą zazdrością emocjonalną. :roll: To ja muszę być najważniejsza i być najbliżej, i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej.




 
 
Zazdrość w związku
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 22:14   

Scarlet Halo napisał/a:
intouchable99 napisał/a:
Trochę zazdrości też jest potrzebne w związku

Do czego? Poważnie pytam, bo nie wiem. Miałam (krótko) jednego partnera, który wykazywał jakieś przejawy zazdrości i zupełnie nie mogłam pojąć o co mu chodzi. Nie potrafię być zazdrosna w ujęciu fizycznym. Jestem zazdrosna w ujęciu emocjonalnym... właściwie to w tym ujęciu to nawet zaborcza jestem.


Dlatego też po tym stwierdzeniu dałam " ;) " co u mnie oznacza, że trzeba traktować to z przymrużeniem oka. Po prostu jak zdarzało się, że facet był o mnie zazdrosny (bo np. pół godziny gadałam przez telefon z kolegą) to ja się wtedy poczułam doceniona, że jednak jestem dla niego ważna, bo często miałam inne zdanie na ten temat. Ale to tylko moje odczucia.

Jak poczytałam to co Ty napisałaś odnośnie zazdrości emocjonalnej to stwierdzam, że u mnie było tak samo. Potrafiłam być zazdrosna nawet o siostrę partnera, np. że miał tylko na chwilę do niej jechać po coś tam, a siedział ponad godzinę i nie uprzedził mnie o tym... Może to się wydawać głupie, ale tak było :( Fakt, że długo się nie gniewałam, ale sceny urządzałam... Może dlatego nie utrzymałam żadnej relacji z facetem na dłużej... :cry: Ważne teraz, że to zauważałam i muszę nad tym ewidentnie popracować.




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Zazdrość w związku
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 17:18   

Czy jesteście zazdrośni o poprzednie związki/relacje swoich partnerów lub partnerek? Ja nie mogę sobie z tym poradzić :roll: .



 
 
Zazdrość w związku
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 18:10   

Daithi, ja nie mam z tym problemu... Bardziej jestem zazdrosna o pracę drugiej połówki. :facepalm:

Czy Twoja zazdrość jest uzasadniona, masz podstawy by obawiać się czegoś ze strony byłych Twojego partnera?




 
 
Zazdrość w związku
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 18:20   

Arya napisał/a:
Czy Twoja zazdrość jest uzasadniona, masz podstawy by obawiać się czegoś ze strony byłych Twojego partnera?

Właśnie nie, poza tym, że są ładne. On nie utrzymuje z nimi żadnego kontaktu, po moich scenach zazdrości wyrzucił nawet ich numery telefonów i skasował je ze znajomych na facebooku :facepalm: . Jestem zazdrosna o nie od samego początku związku i w ogóle mi nie przechodzi, zaczyna bardzo nas to męczyć.




 
 
Zazdrość w związku
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 18:41   

Skoro teraz jest w związku z Tobą, to najwyraźniej masz w sobie coś, czego nie mają tamte inne. :oczko: Bo chyba ciężko oczekiwać, żeby Twój partner zrobił coś jeszcze poza zerwaniem z nimi kontaktu i usunięciem ich numerów.



 
 
Zazdrość w związku
spacedementia 
disgusting girl



Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 828
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-05, 20:09   

Daithi napisał/a:
Czy jesteście zazdrośni o poprzednie związki/relacje swoich partnerów lub partnerek? Ja nie mogę sobie z tym poradzić .


Nigdy nie byłam, co według mojego ex znaczyło, że mi na nim nie zależy (on był zazdrosny o wszystko, ja wcale, może dlatego) ;)
A jak z innymi dziewczynami, też bywasz bardzo zazdrosna, czy chodzi tylko o byłe?




 
 
Zazdrość w związku
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-05, 20:10   

spacedementia napisał/a:
A jak z innymi dziewczynami, też bywasz bardzo zazdrosna, czy chodzi tylko o byłe?

Tylko o byłe.




 
 
Zazdrość w związku
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-12-05, 23:22   

Daithi, to takie borderowe jest. Bez żadnych oporów opowiadam o swoich byłych, a z jego byłą się porównuję i mu płaczę. :roll:



 
 
 
Zazdrość w związku
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-06, 20:14   

Daithi, nie wiem, czy borderowe, czy nie, ale ja też o ex zazdrosna jestem. Zwłaszcza, gdy wystąpi jakieś nawiązanie do niej, to oczywiście wyolbrzymiam i sie porównuje, co wiąże sie przynajmniej ze spadkiem nastroju, wcześniej płaczem, wręcz histerią. Choć w sumie powoli mi odpuszczam, wiec moze kwestia rozmowy z partnerem na ten temat... U mnie to chyba wiąże się z tym, ze wiem o niej bardzo dużo... Choc już mi nie zagraża, to nadal mam schizę, że mi Go odbije. :facepalm:



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Zazdrość w związku
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-12-06, 20:33   

Napisałam, że to borderowe, przynajmniej w moim przypadku, dlatego, że doskonale wiem, że nie ma takiej możliwości, aby jego była się pojawiła i mi go odbiła. A mimo to... :roll:



 
 
 
Zazdrość w związku
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-31, 12:29   

Poszukując aplikacji na telefon dla par natrafiłam na takie coś....

:srsly?: Monitorowanie smsów, połączeń, fb?! Jakoś nie wróżę dobrze parom, które potrzebują takiej aplikacji. ;)




 
 
Zazdrość w związku
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-03, 20:43   

Scarlet Halo, wow wspaniała aplikacja! I potem się dziwić, że tyle par się rozlatuje :shock:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Zazdrość w związku
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11