Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: takajakinne
2022-09-08, 18:48
Pielęgnacja dłoni i stóp
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-04-27, 14:20   Pielęgnacja dłoni i stóp

Skóra dłoni często jest narażona na przesuszenie, pękanie, odbarwienia. Dłonie łatwo zdradzają nasz wiek. Jak o nie dbacie, jakich kosmetyków używacie?

Stopy również często ulegają uszkodzeniom, korzystacie z kremów, a może kupujecie specjalne maski, lub ostatnio tak popularne skarpetki złuszczające?

Co robicie by pielęgnować skórę dłoni i stóp?




Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2017-05-08, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-02, 11:57   

Do pięt używam żyletek, które to tak wiele dziewczyn przerażają i powstają o nich mity, jakie to są złe. Guzik prawda, są genialne. Frezarki jak się nie oczyści można też grzybicy dostać :roll:
Teraz mam wprawę ale na początku ciężko mi było równomiernie wyciąć na całej powierzchni. Nigdy nie zdarzyło mi się tak docisnąć, aby krwawić, nawet jak zaczynałam. Z każdym uzyciem ręka jest pewniejsza, i idzie to dokładniej.
Potem robię maskę. Mam tubę maseczki do twarzy która mi nie służy - do stóp jest idealna - maska na stopę, to w folię i na 10 minut to wsio w ręcznik.

Z dłońmi mam problem - choćbym nie wiem co używała, maski, kremy, olejki. Nic nie działa. Do tego mam liche bardzo paznokcie. Łamią mi się nawet u nasady. Witaminy, odżywki - Nic.

Jak stopy mam super, tak dłonie - beznadzieje.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-05, 13:14   

Ojj ja mam straszny problem ze stopami. Nie ważne jak bardzo bym o nie nie dbała, to zawsze mam pełno zgrubień i suche pięty :( Nie cierpię ich odkrywać w towarzystwie bo strasznie mnie to krępuje. Próbowałam swojego czasu masek złuszczających i były super, z tym, że zaraz wszystko wracało. Mam tendencję do niszczenia się stóp po mamie i babci. Nie wiem jak o nie dbać, żeby były ładne. Boję się żyletek bo przeraża mnie wizja rozciętej pięty, a chodzę dużo więc to byłby okropny ból. Na chwilę obecną staram się przynajmniej raz w tygodniu używać tarki do pięt ale to mozolna praca, a efekty u mnie najwyżej na 3 dni.

Natomiast jeśli chodzi o dłonie, to gdyby nie mój nerwowy odruch rozdrapywania skórek wokół paznokci to bym miała ładne rączki :> O paznokcie dbam ale i tak się pierony łamią. W poniedziałek jadę do koleżanki żeby zrobiła mi żelowe więc przynajmniej będą ładne długie :3

U mnie jest zupełnie na odwrót niż u Szamanka - moje stopy są okropne, a dłonie są w porządku :x




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-06, 14:31   

Cirnellé napisał/a:
W poniedziałek jadę do koleżanki żeby zrobiła mi żelowe więc przynajmniej będą ładne długie

A wiesz, że żeli na łamliwe paznokcie się nie robi?
Będziesz miała kosztropy po zdjęciu żeli ( i pewnie szybciej niż ok. miesiąca, bo płytka nie wytrzyma) Miałaś robione już żele? Wiesz, że na bardzo słabe paznokcie to odczuwasz wręcz palenie?
Mi raz tylko kosmetyczka przyżelowała fragment załamania i myślałam, że zejdę z bólu.
Cirnellé, złuszczanie nie jest dobre przy suchej skórze. Powinnaś ją intensywnie nawilżać.
To robienie sobie krzywdy za pomocą żyletki - trzeba się przygotować do tego zabiegu: odpowiednio wymoczyć i zmiękczyć pięty. Na sucho to nawet wykwalifikowana kosmetyczka by Cię pochlastała. Po prostu tak robić nie wolno i tak się nie robi.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-06, 15:37   

Szamanka napisał/a:
Będziesz miała kosztropy

Kurczę, nie bardzo wiem co to jest :< Rozjaśnisz mi?

Szamanka napisał/a:
Miałaś robione już żele?

Tak, raz. Po ich zdjęciu owszem, moje paznokcie nie był twarde ani mocne, ale przynajmniej nie łamały się boleśnie i wyglądały ładnie. Także myślę, że nie jest tak źle.

Szamanka napisał/a:
Wiesz, że na bardzo słabe paznokcie to odczuwasz wręcz palenie?

Kiedy pierwszy raz robiłam to całe szczęście nie czułam nic takiego, więc może to świadczy o tym, że nie jest tak źle z moimi pazurami <uff>

Szamanka napisał/a:
Powinnaś ją intensywnie nawilżać.

Mogłabyś mi polecić jakieś kremy albo domowe sposoby do nawilżenia stóp? ;)




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-07, 10:56   

Cirnellé napisał/a:
Mogłabyś mi polecić jakieś kremy albo domowe sposoby do nawilżenia stóp?

Moim nr 1 jest olej arganowy i masło shea. Ale też nie używaj kosmetyków jako bomby, bo tak to nie działa - trzeba systematyczności i umiaru.

Cirnellé napisał/a:
Kurczę, nie bardzo wiem co to jest :< Rozjaśnisz mi?

Łamliwe, rozdwajające się i suche.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-05-07, 16:41   

Szamanka, dziękuję, zacznę szukać jak wrócę do szkoły, bo u mnie na wsi takich ekscesów nie znajdę więc będę musiała połazić po mieście ;)



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-08, 07:14   

Cirnellé, mogłam dodać:
Olej arganowy co wieczór na wacik i cieniutką warstwą smaruj stopy. Za dużo nie nakładaj, bo skóra i tak Ci tego nie przyjmie. Po tygodniu zrób sobie maskę z masła shea: nałóż do miseczki z odrobiną maści z wit. A. Nałóż na max 15 min.
Bez worków, bez jakiś bawełnianych skarpetek.
Przed zabiegiem wygrzej stopy, np. w misce w ciepłej wodzie i potem osusz.

Olej arganowy nierafinowany/zimnotłoczony* - nawilża (tu ceny są różne, ale raczej tak >25zł)
Masło Shea nierafinowane/zimnotłoczone*- działa antybakteryjnie, nawilża (ok. 30zł)

Ceny mogą odstraszać, ale są to produkty bardzo wydajne
Wit. A - działa ochronnie i regenerująco (3zł w aptece)

*zawiera wszystkie właściwości pro pielęgnacyjne. Rafinowane są tzw. produktami spożywczymi, pozbawionymi m.in zapachu. Ta sama zasada jak przy oleju kokosowym.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-05-30, 20:35   

O ile na uczelni moje stopy nie odczuwają negatywnych skutków, o tyle w pracy owszem. Pomimo zastosowania różnorodnych kosmetyków nie potrafię sobie poradzić z ich szorstkością.
Codziennie wieczorem nakładam na stopy ten krem, który zdecydowanie mogę polecić wszystkim.

Co jakiś czas korzystam z tego peelingu:

Codziennie wieczorem szoruję pięty pumeksem co pomaga mniej, lub bardziej, ale zawsze jakiś efekt pozostawia.

Pierwszą styczność ze skarpetkami złuszczającymi miałam wtedy, gdy zobaczyłam je w Biedronce. Sięgnęłam po nie z ciekawości. Byłam zadowolona z efektów.

Wczoraj zastosowałam pierwszy raz skarpetki z Bielendy, które kupiłam w Rossmanie za 7,99. Mam nadzieję, że będą równie skuteczne.


Z dłońmi nigdy nie miałam większych problemów. Rano korzystam z tego kremu o cudownym zapachu wiśni i porzeczki.
Wieczorem z kolei nakładam sorbet do rąk firmy Venus.

Zimą sięgam po ten i zazwyczaj mi wystarcza.


Z dłońmi nigdy nie miałam większych problemów. Stopy są moim przekleństwem.




 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-05-31, 07:23   

Jeśli chodzi o stopy - od kiedy nie traktuję ich tarką zbyt często, problem szorstkością zmniejszył się. Częściej tarty naskórek szybciej rogowaciał i robiło się błędne koło z którego ciężko było wyjść, bo po zmniejszeniu częstotliwości tarcia na początku skóra była strasznie twarda i irytująca. Optymalnie w moim przypadku to raz na tydzień. Tarka wystarcza na obecne potrzeby.
Kremuję codziennie, wyżej wspomniany rossmanowski krem mi tyłka nie urwał, ale jest ok. Szukam jakichś z mocznikiem, fajnie zmiękczają, lubię też krem-maskę od Scholla (klik). Z olejów kokosowy zaskakująco dobrze się sprawdzał a nadmiar po prostu wmasowywałam w łokcie, łydki etc. Ze słodkich migdałów słabiej.

Z racji tego że połowę treningów wykonuję na boso i generalnie jestem trochę jak Cejrowski - bez obuwia jak najczęściej, więc raczej nie spodziewam się idealnych stóp, ale obecny stan jest w miarę ok gdyby nie to, że często przy obcinaniu paznokci rączka mi się omsknie i jeden pokraczny krzywus psuje wszystko. :haha:


Dłonie gorzej.
Raczej problemów z suchością nie mam, krem raz na noc starczy (moje ulubione dwa: klik, klik), za dnia nigdy, to już za dużo nawet przy tych najlepiej wchłanialnych i nietłustych. Paznokcie mają taki kształt (natura plus obgryzanie w młodości), że pomalowane wyglądają nieładnie, dlatego tego nie robię. Noszę obcięte na krótko, dłuższy pazur drażni mnie i głupio wygląda przy krótkich palcach i małej płytce. Czasem wyląduje na niej najwyżej bezbarwna odżywka (choć ostatnio wcale jej nie kładę i mam wrażenie, że bez niej są lepiej odżywione). Dłonie to mój dawny kompleks, od małego dziecka powtarzano mi, że je mam jak spocona i pomarszczona starucha, lol. Obecnie leję na to, byle nie było brudu za paznokciami i nie musieć wyciągać dłoni na powitanie i jest git.

A, wewnątrz mam odciski od kettli, nie przeszkadzają mi ani trochę i nic z nimi nie robię.




Disqualified as a human being.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-05-31, 10:19   

Mustela Nivalis, ziaja ma w swoim arsenale krem do stóp z mocznikiem. :)



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-06-03, 14:53   

Cirilla napisał/a:
Mustela Nivalis, ziaja ma w swoim arsenale krem do stóp z mocznikiem.

Tylko opakowanie cholernie nieekonomiczne.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-03, 16:56   

Szamanka, czemu tak mówisz?



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-06-03, 19:16   

Cirilla, niewiele kremu w sztywnej, małej tubce, która jest płaska, jak wszystkie kremy do stóp Ziaji.
Za każdym razem trzeba rozkrawać by dostać się do połowy kremu, bo zostaje na ściankach.

Z resztą, tego zo mocznikiem już chyba nie mają w ofercie... aż sprawdzę na ich stronie.

Edycja:
Nie mają go.

Edycja2:
Łasia łap: http://www.nokaut.pl/prod...mocznikiem.html

Edycja 3:
Oesu, tej ISIS to bym się bała :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-03, 20:51   

Szamanka, ja nie mam takich problemów chyba jak Ty. :D Ostatnio jak byłam w ziaji to widziałam ten krem do stóp jeszcze. :)



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Pielęgnacja dłoni i stóp
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14