Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Perfumy
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-25, 12:56   

Adenium napisał/a:
Wiele różnią się między sobą?


Chyba. :D Tak twierdzą jakieś mądre zestawienia nut zapachowych, które i tak zazwyczaj nic mi nie mówią (ale uwielbiam o nich czytać z bliżej nieokreślonych powodów). Przemówił do mnie Narciso Rodriguez i jego piękne, minimalistyczne flakoniki, zwłaszcza czarny (For Her) oraz pudrowy (Narciso Eau De Parfum Poudree). Potem jest Zadig & Voltaire This Is Her, za nuty ponoć pościelowo-mleczne. No i jeszcze Alien Muglera. Borze, jak on niedawno nieziemsko pachniał na pewnej babeczce w szkole. Przechodząc zostawiała za sobą cudowny ogon. I niby jest ryzyko, że za mną będzie się ciągnął fetorek, no ale... Jeszcze kminię nad Juliette Has A Gun - Lady Vengeance oraz Goldea The Roman Night od Bvlgari, ale tych flakonów nie obejmują póki co żadne promki. :<


A, i znalazłam jeszcze jeden lawendowo-cytrusowy.
https://www.fragrantica.p...oman-29686.html




Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-25, 15:18   

Mustela Nivalis, za dużo do wyboru z upatrzonych. :D
Ja, gdy kupowałam jakiś zapach w ciemno i czytałam o nut zapachowych wraz wyszukiwaniem opinii w internecie dotyczącymi konkretnego zapachu, z upatrzonych robiłam selekcję, które nuty zapachowe na ten moment mi się bardziej widzą. Wygląd flakonika też może być dobrym wskaźnikiem wyboru. :D




 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-25, 17:00   

Ano, tak też i ja postępuję, jednak jak tak czytam te finezyjne opisy, odwołujące się do egzotycznych nut, których nie znam (na przykład liść bananowca, cybet, drzewo kaszmirowe etc) to dochodzę do wniosku, że to lekko bez sensu. Łapię się na reklamę, obietnicę kreacji zapachem, która może do mnie w ogóle nie trafić. No i przecież i tak ostatecznie nie wiem jak wszystkie akordy, nawet zachęcające, ostatecznie wybrzmią jako całość. I czy się ładnie ułożą na mojej skórze. Mój zmysł powonienia zdaje się uwielbiać zapachy, które odrzuca skóra. ;)

Może zamówię dwa flakoniki. Ryzyk fizyk. Chociaż prędzej chemik.




Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-26, 11:04   

Ja też ostatnio zamówiłam w ciemno perfumy: wiem mniej więcej, że lubię zapachy owocowo-kwiatowe i poza tym to właściwie nie ma żadnych preferencji, każdy zapach o takich mniej więcej nutach mi odpowiada. Wybrałam te: https://www.notino.pl/gue...u0aAoizEALw_wcB :3



 
 
Perfumy
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-26, 15:43   

Mustela Nivalis, Alien jest piekielnie mocny, aż za mocny. Jeśli ktoś z nim przesadzi to zaczyna dusić, ale użyty z umiarem jest bardzo kuszący.



De profundis clamavi
 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-26, 21:17   

Złośnica, no cóż, będę testować w takim razie cierpliwość otoczenia. Alien znalazł się ostatecznie w koszyku z dwoma innymi flakonikami. Zaszalałam. :)



Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-28, 13:27   

Mustela Nivalis, jeśli zabrzmiało to jak odradzanie to... nie miało tak zabrzmieć. Po prostu w otoczeniu mam osobę, która poprawia je na sobie co 3-4h a to już za dużo, bo jak pisałam są mocne.

Oby Ci się dobrze nosiły. :)

Ja chwilowo w codzienności przerzuciłam się na Lanvine, Oxygen. Półka średnio-niższa a w życiu nie nasłuchałam się tylu komplementów, że ładnie pachnę.




De profundis clamavi
 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-28, 14:52   

Złośnica, nie, nie zabrzmiało. :)
Ja w ogóle chyba jestem z tych, co raczej wolą spryskać się ostrożnie niż obficie, nigdy nie usłyszałam czegokolwiek na temat zapachów, które noszę.
Edit: spytałam męża, potwierdza - za słabo się pryskam, by być wyczuwalną dla otoczenia.

Oxygena też miałam na celowniku, ale w lokalnych drogeriach nie uświadczyłam. Rzeczywiście idzie wyczuć mocne pudrowe nuty?




Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-28, 16:32   

Dla mnie w ogóle nie są pudrowe. To bardziej "ogródek w okolicy morza", albo "świeże pranie rozwieszone gdzieś nad wodą". Nic wysublimowanego, nic rzucającego na kolana, "ale". Czuć je dobrze, wypełniają przestrzeń dookoła, ale nie męczą. Czuć, jeśli ktoś nimi wypachniony był przed chwilą w pomieszczeniu albo przechodził. Takie właśnie idealne na co dzień.



De profundis clamavi
 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-01-03, 12:10   

Update. Doszła paczuszka.

Narciso Rodriguez jest cudowny. Jeśli jest tak, jak twierdzą opisy i większość z zapachów jest specyficzna w podobny sposób, to chyba znalazłam swoje perfumiarskie Pokemony - muszę mieć je wszystkie. :roll: Alien czeka na swoją kolej do przetestowania.
W międzyczasie reklamy Google wyświetliły mi noworoczną promkę na Oxygene, Zło narobiła mi smaka, no tanio, baaaardzo tanio, ale konsumcjonizm chyba zbyt mocno mi wchodzi...




Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2020-01-05, 03:39   

To i ja się pochwalę. Otrzymałem właśnie zamówiony kilka dni temu flakonik tego:
https://www.penhaligons.c...au-de-toilette/

I jestem bardzo zadowolony. Słabo umiem oceniać zapachy, więc moje wrażenia są dosyć ogólne. Przede wszystkim jest to zapach słodki, ale nie odurzająco słodki, a taki bardzo świeży - kwiatowy. Na pewno czuję w tym lawendę, ale to wszystko co mogę o tym powiedzieć. Opis wymienia jeszcze inne nuty, ale ja nie mam takiej wrażlowości na zapachy żeby je rozróżnić.
Są to bardzo mocne perfumy, więc trzeba uważać żeby nie przesadzić.

Ten produkt jest tak dobry, że dosyć łatwo jest zapomnieć ile się na niego wydało... :lol:




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Perfumy
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-01-11, 16:29   

Udało mi się wreszcie znaleźć idealny perfum. Bardzo spodobał mi się Dior - J'adore. <3



 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-02-21, 16:43   

Kupiłam sobie nowy zapach. I chociaż kocham Aliena Muglera, to Reveal Calvina Kleina pachnie na mnie najbardziej zniewalająco. Sam seks!



Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-04-10, 14:24   



Tak bardzo nie wiem, co o nich myśleć...
Pierwsze skojarzenia to sklep indyjski lub mydlarnia.




De profundis clamavi
 
 
Perfumy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-04-12, 06:19   

Złośnica, czyli takie retro? Flakonik tak wygląda.


Mam znowu ochotę coś kupić. Czas zweryfikował, co naprawdę dobrze mi się nosi i jakoś czuję... niedosyt, parę flakoników to zbyt mało by zaspokoić moje potrzeby. Idę popatrzeć co rzucili na promocje. :P

To żem se hobby znalazła.




Disqualified as a human being.
 
 
Perfumy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11