Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2021-01-22, 21:15
Fobia
Autor Wiadomość
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 12:34   Fobia

Macie jakies fobie? i jak probujecie sie z tego leczyc?

Ostatnio ogladalam ciekawy program na temat wlasnie fobi i lekow. Okazuje sie, ze czlowiek rodzi sie z dwoma lekami: halasem i wysokoscia..
A reszte lekow nabywa w pozniejszym zyciu. Jest to wywolane jakims zdarzeniem.
Najgorsza fobia jaka moze byc jest to lek przed ludzmi. Bo przestajemy wychodzic z domu..
Bardzo ciekawy program..tylko szkoda, ze nie pamietam na jakim programie lecial..ale moze ktos tez to ogladal




 
 
Fobia
Drakon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 12:44   

Ja np mam lęk przed lasem :D ... głupie ale prawdziwe :D ... uraz z dziecinstwa :/



 
 
Fobia
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 13:58   

Przeżywam gehennę, gdy muszę wykonać telefon, albo odebrać... Raz ten lęk udało się zniwelować - na antydepresantach. A teraz bez nich znowu wrócił.

[ Dodano: 20 Grudzień 2009, 16:05 ]
Mówią, że doczynienia z fobią mamy, gdy strach znacząco przeszkadza w zyciu. Co innego można zrobić jak wmawiać sobie, że to nic strasznego i głęboko oddychać? :/ Niestety...




 
 
Fobia
Overrated
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 23:17   

Ja boję się wody - w sensie nie takiej w wannie, ale ogolnie większych zbiorników, np morze, jezioro itd. Jak wchodzę po pasa - zaczynam się dusić.

Poza tym boję się krzyku. Panicznie.




 
 
Fobia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2009-12-21, 08:20   

Mam przez lekarza stwierdzoną fobie społeczną. Palpitacje serca, omdlenia, duszności, dezorientacja - to mnie spotyka gdy czuję się zagrożona wśród ludzi.
Nie raz się wstydu przez to najadłam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Fobia
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-21, 09:56   

jak zobaczę pająka to kaplica. .
Zaczynam płakać nawet jak zobaczę głupie zdjęcie, zaraz robi mi się duszno i kręci mi się w głowie. Hm ..jeszcze mam lęk przed klaunami .. od zawsze to miałam, dlatego nie chodziłam do cyrków i różnych takich. :roll:




 
 
Fobia
gosc
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 23:04   

Tragicznie boję się wymiotów. Jak ktoś przy mnie zwymiotuje - uciekam jak najdalej, a do danej osoby zbliżę się na dystans maksymalnie 2 metrów, a jak mi jest niedobrze robię wszystko, żeby nie wymiotować. Mam tak zawsze odkąd jak byłam mała zobaczyłam ojca rzygającego krwią. Po za tym, boję się robali, nienawidzę rozmawiać przez telefon - obojętne, czy przyjaciółka, przyjaciółka internetowa i pierwsza rozmowa (druga, trzecia, itd), czy koleżanka z klasy, babcia, wujek... :|



 
 
Fobia
Razorek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 00:26   

No to ja mam fobie społeczna nienawidzę przebywać w towarzystwie którego nie znam
bardzo mnie denerwuje jak ktoś coś mówi o mnie w moim towarzystwie... Jakieś występy przemówienia publiczne bardzo mnie stresują raczej staram się unikać ludzi... Panicznie boje się kobiet jak mam o z jakaś porozmawiać to mi się język plącze i się denerwuje kontakt wzrokowy jest mi całkowicie obcy zawsze odwracam wzrok patrze się wszędzie byle nie prosto w oczy... bardzo mi to przeszkadza w życiu codziennym :cry: nie leczę się z tego bo jestem osobą bardzo nieśmiałą :oops: i jedynie gdzie mogę sobie pogadać bezstresowo to przez różnego rodzaju komunikatory gdzie mam pewność ze nikt mnie nie widzi i ja nie widzę...




 
 
Fobia
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 12:39   

Boje sie ciemnosci, pierwszego kontaktu z ludzmi, rozmowy przez tel, pijanych ludzi.



 
 
Fobia
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 19:38   

Ja mam dużo lęków, aczkolwiek w ostatnim czasie mi się one zmniejszyły - co zauważyła psycholog...

W ogóle to trzeba pamiętać, że istnieje różnica między lękami a fobią...




 
 
Fobia
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 19:42   

inside napisał/a:

W ogóle to trzeba pamiętać, że istnieje różnica między lękami a fobią...


O czym, zdaje się, zapomina 80% użytkowników forum :P
Ja mam dwie, właściwie to jedną fobię - arachnofobię. Jest też mnóstwo innych rzeczy, których się boję, ale - właśnie, boję się ich, ale 'normalnie'.
Druga moja fobia to zombie, ale że one nie istnieją, więc to chyba nie jest do końca prawdziwa fobia... :D




 
 
Fobia
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 20:29   

calendula napisał/a:
Druga moja fobia to zombie, ale że one nie istnieją, więc to chyba nie jest do końca prawdziwa fobia...


Taaaa... a ja się boję katów. Serio. :D




 
 
Fobia
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 20:40   

Ma jedną fobię...
a w ogóle kilka silnych, sporych lęków zamierzam hurtowo przełamać spełniając latem swoje marzenie ;)

Cóż, albo przeżyję cało i zdrowo albo nie...
Jest szansa na spełnienie (marzę od jakiś 5 lat o tym), więc trzeba z niej skorzystać, bo nie wiadomo czy jeszcze kiedyś się trafi, albo czy nadal będę tak zdeterminowana spełnić to marzenie.




 
 
Fobia
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 20:42   

inside, normalnie aż mnie ciekawość zżera, co to za marzenie nooo :>



 
 
Fobia
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 20:49   

calendula napisał/a:
inside, normalnie aż mnie ciekawość zżera, co to za marzenie nooo :>

A wiesz, że czytałaś tą notkę na blogu w której na samym końcu było napisane marzenie? :mrgreen:


Skok (z instruktorem) ze spadochronem.

(Za jednym zamachem, lęk przed lotem samolotem, wysokością, spadaniem, śmiercią...)




 
 
Fobia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12