Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Święta
Autor Wiadomość
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-23, 16:51   

M.I.D. napisał/a:
Chodzi mi o życzenia typu: "żebyś spoważniał(a)/znormalniał(a)", "żebyś pomagał(a) w domu", "żebyś założył(a) rodzinę", itp.

Taa, skąd ja to znam. To, żebym spoważniała słyszę zresztą nie tylko od święta. "Żebyś pomagała w domu" i "założyła rodzinę" to też standard. Założyć rodzinę w wieku 17 lat. :facepalm: Oprócz tego życzą mi, żebym wyciągnęła średnią na 6,0; przestała sprawiać problemy, była grzeczna, bardziej dokładała się do domowego budżetu, żebym osiągnęła co najmniej to, co siostra, etc. Aha, i jeszcze niezastąpiony, coroczny tekst babci: Żebyś się nawróciła, bo nie wiadomo, czy ja w tym roku nie umrę i nikt nawet nie przyjdzie się pomodlić na mój grób. i inne tego typu drama. :facepalm:




 
 
Święta
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-12-23, 18:28   

Empiria, o, słyszałam niemalże identyczne teksty. Gdzie niekiedy szło dostać rozdwojenia jaźni, bo życzenia znalezienia sobie faceta/męża padały po całorocznym biadoleniu na temat tego, że niekobieca, że niegospodarna, że nikt nie zechce. Lol.

Jak już wybyłam na swoje, to już mi się nie zdarza: najczęściej nie wracam do domu na spędy rodzinne... a przez telefon krygują się chlapnąć życzeniami i pytaniami "zapładniającymi", bo można łatwo przerwać połączenie. ;)




Disqualified as a human being.
 
 
Święta
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-23, 19:11   





 
 
Święta
Lost Angel 



Wiek: 25
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 68
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-12-24, 02:15   

U mnie święta są zazwyczaj naturalne, nikt nie udaje sztuczności, wszyscy bardzo się starają, żeby spędzić ten dzień, wspólnie i bez kłótni. To chyba najlepsze dni w roku.



Nie zawsze smutek poznasz na twarzy, gdy z oczu łzy się poleją, bo czasem w sercu łamie się życie, a jednak usta się śmieją.
 
 
Święta
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-24, 14:16   

Empiria napisał/a:
"Żebyś pomagała w domu" i "założyła rodzinę" to też standard. Założyć rodzinę w wieku 17 lat. :facepalm:

Ciekaw jestem jak by zareagowali, gdybyś w tym roku im powiedziała: "Pamiętacie jak mi mówiliście, żebym założyła rodzinę? No to mam dla was dobre wieści - jestem w ciąży". :D




 
 
Święta
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-24, 15:00   

M.I.D. napisał/a:
Ciekaw jestem jak by zareagowali, gdybyś w tym roku im powiedziała: "Pamiętacie jak mi mówiliście, żebym założyła rodzinę? No to mam dla was dobre wieści - jestem w ciąży".

Śmierć na miejscu. :dusza: Zrobiłam tak w tamtym roku (tyle że nie powiedziałam im o tym w wigilię, tylko w jakiś zwykły szary dzionek). Wróciłam ze szkoły z udawanym płaczem i usiadłam między nimi na kanapie z tekstem: "Jestem w ciąży. Nie wiem czyje to dziecko". A oni w to uwierzyli. Dopiero było... :dusza: :lol:
Ale ogólnie rzecz biorąc ich logika, jak widać, jest powalająca. :facepalm:




 
 
Święta
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-24, 15:17   

@Empiria
Może nie tyle zdewastowała ich ciąża, co fragment "nie wiem czyje to dziecko". A nóż, gdyby nie to, jeszcze by Ci gratulowali ;)




 
 
Święta
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-24, 16:06   

M.I.D. napisał/a:
Może nie tyle zdewastowała ich ciąża, co fragment "nie wiem czyje to dziecko".

Oj, no chciałam dodać szczyptę dramaturgii. :D
M.I.D. napisał/a:
A nóż, gdyby nie to, jeszcze by Ci gratulowali

No... na pewno. :lol:

Ok, żeby nie offtopować, rzucam pytanie do wierzących:
Jak Wam idą przygotowania do wigilii? Ubiliście już karpia, czy jeszcze cieszy się życiem? 8)




 
 
Święta
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-24, 16:17   

Empiria napisał/a:
Ubiliście już karpia, czy jeszcze cieszy się życiem?

Ciekawe zadane pytanie... zaraz ktoś się wzdrygnie i będzie obraza uczuć. :P :lol:



Ja to już odliczam minuty by coś zjeść w końcu. :D


eternit, fajny obrazek. :D




 
 
Święta
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-24, 17:16   

I już po wszystkim. Nareszcie.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Święta
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-24, 17:18   

Nie czuję świąt. Wcale. Ale przynajmniej już po.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Święta
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-24, 17:24   

Adriaen napisał/a:
Nie czuję świąt. Wcale. Ale przynajmniej już po.

Gdzie tam... Jeszcze kilka dni katorgi, kiedy to dalsza rodzinka będzie się zwalać do domu.




 
 
Święta
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-24, 17:33   

Jest śnieg. Tyle dobrze.



 
 
Święta
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-25, 15:05   

U mnie wczorajsza wigilia przebiegła z awanturą tuż przed kolacją, kolacją na wymuszonej atmosferze i awanturą tuż po kolacji… Do tego dziś rano kolejna awantura. Najgorsze święta od paru lat. Niestety.



 
 
Święta
Adzumi 



Wiek: 25
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 181
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-25, 20:21   

Wczorajsza kolacja jako tako zleciała. Zjeść co zjeść i do pokoju :3
Spokój nie mógł trwać wiecznie. Dziś awantura, babcia w szoku. Teraz tylko dotrwać do sylwestra. :)

Z innej strony, święta już od dawna nie mają dla mnie swojej mocy. Wszystko sztuczne, pokazywanie na siłę, że jest dobrze i że jesteśmy szczęśliwą rodzinką.. :)




 
 
Święta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11