Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Święta
Autor Wiadomość
Malia 
Wodna Panda



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Lis 2016
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-11-22, 17:19   

Miasto już udekorowane, świąteczne produkty już w sklepach, a ludzie na uczelni gadają o kupowaniu prezentów. Do świąt jeszcze miesiąc, a mi już się przejadły...
Tegoroczne święta będą ciężkie...zmarła moja ciocia i dziadek, matka bardzo to przeżywa i długo nie wiedziałam czy w ogóle jakieś święta będą w moim domu. Ostatecznie coś tam ma być, ale pewnie będzie grobowa atmosfera, nikt nie będzie wiedział co powiedzieć, będzie dużo łez i wspominania. Nie chcę świąt...




 
 
Święta
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-22, 21:03   

Mam wielkie nadzieje związane z nadchodzącymi świętami. Bardzo chcę, by były choć trochę takie, jak je sobie wyobrażam, a i tak, będzie pięknie.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Święta
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-11-25, 11:45   

W tym roku czuję się dobrze z faktem, że w końcu dzięki stałej pracy będę mogła kupić jedzenie i przekąski na święta i Sylwestra. Już się nie mogę doczekać ubierania choinki. :)



wish I could ctrl+Z you
 
 
Święta
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-26, 00:23   

Malia na pewno nie bedzie Wam łatwo, ale o tyle dobrze, że w święta znajdziecie czas na to żeby być razem, wspierać się wzajemnie i miło powspominać tych, których już nie ma.



Justyna ;)
 
 
Święta
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-11-26, 16:57   

Malia napisał/a:
Tegoroczne święta będą ciężkie...zmarła moja ciocia i dziadek, matka bardzo to przeżywa i długo nie wiedziałam czy w ogóle jakieś święta będą w moim domu. Ostatecznie coś tam ma być, ale pewnie będzie grobowa atmosfera, nikt nie będzie wiedział co powiedzieć, będzie dużo łez i wspominania.


Mogę przybić smutną piątkę, bo dwa lata temu miesiąc przed Świętami zmarła moja babcia. Od siebie mogę powiedzieć, że chyba jedyne rozsądne wyjście, to wspieranie bliskich. To powoli minie. :tuli:

W tym roku przede wszystkim liczę na spokój i przynajmniej jeden dzień na to, żeby w końcu odpocząć jakoś w miarę sensownie. Ktoś tam pewnie wpadnie,ale raczej nie spodziewam się tłumów. Co mi niesamowicie pasuje. :3




 
 
Święta
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-12-05, 22:29   

Czy Waszym zdaniem Mikołajki to też tzw. "święta"? Robicie prezenty znajomym, bliskim? Czy raczej idzie to u Was w zabobon ?



Justyna ;)
 
 
Święta
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-07, 12:03   

Jak dla mnie to Mikołajki są dla dzieci, tzn. dzieciom się podrzuca smakołyki koło łóżka, ewentualnie do buta (nie wiem, czy to takie przyzwyczajenie i tradycja panująca tylko w Wielkopolsce, czy w innych województwach też, ale od dziecka byłam nauczona, żeby 5 grudnia wieczorem porządnie wyczyścić buta i ustawić go pod drzwiami, by Mikołaj mógł w nocy wsadzić do środka prezencik - rano pierwsze co się robiło, to leciało do drzwi sprawdzić, co słodkiego znajdziemy). Teraz jako dorosła osoba nie oczekuję niczego, dla znajomych też nic nie organizuję, podobnie jak dla rodziny. Ot, to taka zabawa dla dzieci.



wish I could ctrl+Z you
 
 
Święta
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-07, 14:30   

Hathor, u mnie w kujawsko-pomorskim nadal się ustawia buta.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Święta
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-07, 14:44   

Na Pomorzu też się ustawiało.



 
 
Święta
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-12-07, 15:31   

Ja robiłem kakałko i kanapkę dla mikołaja. Wiem że tata zjadał. :lol:



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Święta
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-07, 20:01   

Lewe napisał/a:
Ja robiłem kakałko i kanapkę dla mikołaja. Wiem że tata zjadał.

:hahaha:
Mi zawsze zostawiali w nocy obok łóżka. Ale jak miałam 6 lat, to zaplanowałam polowanie na Mikołaja - zawiesiłam w drzwiach dzwonki i wiadra z wodą. Chyba nie muszę mówić, jak to się skończyło. W każdym razie po ów przygodzie prezenty kładli już tylko na korytarzu. :lol:




 
 
Święta
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-12-07, 20:08   

Hathor napisał/a:
dzieciom się podrzuca smakołyki koło łóżka, ewentualnie do buta (nie wiem, czy to takie przyzwyczajenie i tradycja panująca tylko w Wielkopolsce,
Ja pierwszy raz o tym słyszę. :drapanie:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Święta
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-12-07, 21:19   

Cytat:
Mi zawsze zostawiali w nocy obok łóżka.

Tak samo robi się u mnie w domu. :)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Święta
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-08, 20:19   

No to widzę, że szykowanie buta i ustawianie go przy drzwiach to chyba taka tradycja jak szukanie jajek/niespodzianek w ogrodzie w Wielkanoc - nie wszędzie praktykowana. ;) Jeśli chodzi o moją rodzinę to wiem, że już za czasów babci szykowało się buty, także u nas to było rodzinne. Natomiast w Wielkanoc po prostu rano znajdowaliśmy gdzieś przy łóżkach paczuszki ze słodkim, bo mieszkając w kamienicy nie było gdzie urządzić dzieciakom poszukiwań na dworze. ;p

A znacie postać Gwiazdora? Pamiętam, że kiedyś gadałam na czacie internetowym o świętach i osoby z innych województw nie wiedziały, kim jest Gwiazdor. Tak mnie ciekawi, jak jest z tym tu na forum. :D




wish I could ctrl+Z you
 
 
Święta
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 21:10   

Hathor, kojarzę. Odpowiednik Świętego Mikołaja, tego wigilinnego.



 
 
Święta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11