Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Święta
Autor Wiadomość
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-03-27, 10:32   

Hm. Nie. Wielki Piątek. Zbawienie ludzi, Największa Ofiara itp to śmierć, nie zmartwychwstanie.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Święta
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-03-27, 11:01   

Byłam dziś na rezurekcji (ksiądz coś zmienił i była w niedzielę, zamiast jak zwykle w sobotę). Było pięknie. Strażacy w mundurach usługujący przy ołtarzu, ze sztandarami... Szkoda tylko że teraz patrzę na to wszystko jak na piękne przedstawienie i nie ma to dla mnie duchowego wymiaru...
I uwielbiam jak strażacy śpiewają tymi swoimi donośnymi, męskimi głosami... <3




 
 
 
Święta
ViciousLady 
nobody



Wiek: 24
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-27, 11:54   

PanFoster, przeczytaj nagłówek tego artykułu i kilka zdań na początku: http://www.radiomaryja.pl...janskie-swieto/



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Święta
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-27, 11:59   

Hm, też myślę, że Niedziela Wielkanocna jest najważniejszym świętem. W końcu w tej religii chodzi nie tylko o poświęcenie Jezusa, ale też fakt zwycięstwa nad śmiercią, wstąpienia do nieba, życia wiecznego i tym podobnych spraw... Tak mi się wydaje, że ta wiara opiera się na zmartwychwstaniu Jezusa, a nie jego ukrzyżowaniu, mimo że to się bardzo ściśle ze sobą łączy.



 
 
Święta
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-03-27, 13:38   

Radio Maryja jest dla mnie antyautorytetem.

Zbawienie przyszło przez Krzyż. No ale możemy chyba kompromisowo uznać, że najważniejsze jest całe Triduum Paschalne.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Święta
ViciousLady 
nobody



Wiek: 24
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-27, 13:47   

Myślę, że akurat Radio Maryja na tych sprawach się zna :) (nie jestem fanką religijnych mediów)



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Święta
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-15, 16:18   

Święta są super :yahoo: Niestety u mnie nie wszyscy w domu podchodzą do świąt w taki sam sposób jak ja. Czyli rodzinna, atmosfera, wszyscy razem przy jednym stole, bez pośpiechu. Najlepiej szybciutko wszystko odbębnić, a po co to robić, tego nie trzeba, to sobie darujmy, a święta to czas zatrzymania, zadumy, tradycji :) ))



Justyna ;)
 
 
Święta
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-15, 19:07   

Miasto już obwiesili dekoracjami, na wystawach sklepowych gwiazki, bombki i inne diabelstwo, plastikowy Mikołaj pod Woolworthem... Do tego od września promocje na pierniczki, ciasteczka i czekoladki z świątecznym motywem. Rzygać się chce.



 
 
Święta
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-15, 21:25   

KrólowaSzczurów, i jeszcze te wszystkie reklamy w tv :P Ja rozumiem, że pierwszy listopada był zawsze datą rozpoczynającą mikołajowy szał, ale ludzie powinni się trochę opamiętać. Ostatnio widziałam reklamę "świeżego świątecznego karpia" :P Ciekawe, czy za półtora miesiąca byłby równie świeży.



 
 
Święta
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-15, 22:00   

Fakt, że ludzie robią ze świąt cyrk... A handlowcy tylko to wykorzystują i tak to wszystko się napędza ;/ Okres świąteczny w miejscach publicznych powinien zaczynać się od 1 grudnia, wtedy powinno się wkraczać z ozdobami, choinkami, promocjami i szałem świątecznym. Może ludzie zaczęliby też inaczej podchodzić do tych świąt??? Bo jak w tv trwają one 3 miesiące :P to komu się chce spinać ww grudniu, jak pierwszy zachwyt minął już w listopadzie ;/
W tym roku jeden z supermarketów wysprzedawał Mikołaje świąteczne w SIERPNIU :bomba:




Justyna ;)
 
 
Święta
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-15, 22:01   

Empiria, trzymaj takiego karpia 1,5miesiąca w wannie... XD
Dla mnie to dobija jeszcze bardziej, i tak juz zdychającą, świąteczną atmosferę...




 
 
Święta
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-16, 13:00   

Ja to się doczekać nie mogę, aż ubiorę choinkę... Chcę dużo światełek i błyskotek, to mój konik.
Ale nie wiem co robić. To będą pierwsze święta, które chcę spędzić z facetem i jego rodziną, i pierwsze które moi rodzice spędzą bardzo samotnie przez te pogrzeby... Nie potrafię wybrać, jakoś tego pogodzić. Zostać w domu rodzinnym i unieszczęśliwić siebie, czy skrzywdzić rodzinę i mieć święta z ukochanym. 250 km między jednym a drugim nie pomaga.




 
 
Święta
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-11-16, 13:36   

Sadie Dollqueen, 250km to pryszcz - wigilia u jednych, a dni świąteczne u drugich..

// Jest jeszcze kupa czasu do świąt - nie lepiej zaproponować, aby rodzice przyjechali do teściów? W końcu wszyscy jesteście rodziną.




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Święta
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-17, 09:32   

I chyba tak muszę zrobić. Trochę się cykam, w święta to masa wypadków jest...
Jeszcze nie jesteśmy rodziną, poza tym moi rodzice nie zostawią siostry ojca samej. Dopiero co pochowali matkę i brata, chcą być razem.
Tak. Wigilia u mnie, święta u "teściów". To mój wstępny plan.




 
 
Święta
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-11-18, 14:36   

Najlepiej będzie jak pogodzisz ze sobą te dwie rzeczy właśnie w taki sposób. Albo zaproś teściów do rodziców na święta :)



Justyna ;)
 
 
Święta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11