Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Okulary, a może szkła?
Autor Wiadomość
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-11, 19:00   

Jeśli są dobrze założone i nie są uszkodzone, to prawie ich nie czuć - kwestia przyzwyczajenia się. Dobrze dobrane nie niszczą wzroku, ewentualnie trochę wysuszają spojówkę, ale wystarczy używać nawilżających kropli do oczu, żeby to wyeliminować. Wydaje mi się, że nie da się zgubić soczewek. :D



:myszka:
 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-11-11, 19:24   

Moja znajoma z -11 śmigała w soczewkach, myślałam, że tu taka wada się pojawi w kontekście sporej... :lol:

Najgorsza jest blokada psychiczna. Niektórzy wymiękają, kiedy mają gmerać paluchem przy gałce ocznej. Problematyczne jest to zwłaszcza, jak człowiek niewprawiony do procesu nakładania i zdejmowania szkieł potrafi się z tym męczyć (nakręcasz się, denerwujesz, proces się wydłuża).

Na dobranie szkieł koniecznie do okulisty. Dodatkowo przeszkoli w zakresie jej obsługi. Najgorsze były pierwsze dni, wtedy przyzwyczajałam się do nich i rzeczywiście je czułam, potem uczucie minęło.

aga_myszka napisał/a:
Wydaje mi się, że nie da się zgubić soczewek.


Mi się zdarzyło, parę razy... Bo tutaj chodzi o ich wypadanie, tak? Szukałam na podłodze swojego wzroku po potarciu oka, raz po drzemce (wtedy wręcz sama mi wyskoczyła) i raz w jakimś mocno suchym pomieszeniu. Ostatnio mi jakaś wpadła do umywalki, ale nie odczułam straty, bo i tak na drugi dzień miałam je wymieniać. :)

EDIT: Wieczorami chodzę w okularach, przydatne to zwłaszcza, kiedy chcę coś poczytać przed snem/obejrzeć film. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-12, 21:09   

Okulary nosze juz ze 3 lata. Wada mi sie cały czas pogłębia. Jak na razie -2 na oba oka. Ciut ciut myślałam nad soczewkami, ale koleżanka zaczęła mi objaśniać, ze jeśli moje oczy zamykają sie automatycznie przed podaniem kropi, doktnieciem to będę miała cieżko i sie przestraszyłam :roll:



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Okulary, a może szkła?
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 21:18   

Rainbow napisał/a:
koleżanka zaczęła mi objaśniać, ze jeśli moje oczy zamykają sie automatycznie przed podaniem kropi, doktnieciem to będę miała cieżko i sie przestraszyłam

Oczy w ogóle zamykają się automatycznie, kiedy coś się do nich wkłada :D . Przy zakładaniu soczewek przytrzymuje się powieki, żeby nie mrugać. Musiałabyś mieć powieki silniejsze od palców, żeby robić z tego problem.




 
 
Okulary, a może szkła?
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-11-12, 21:54   

Okulary noszę już dobre 12 lat i nawet gdybym nie miała przeciwwskazań zdrowotnych, to nie wiem, czy zdecydowałabym się na kontakty. Jestem tak przywiązana, że nie wyobrażam sobie funkcjonować bez nich, jak również ich brak nie służy mi na korzyść, jeśli chodzi o wygląd. Jedyne czego żałuję, to tego, że nie mogę ot tak zmieniać kształtu oprawek - chętnie pobawiłabym się z jakimiś ciekawymi formami.



Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Okulary, a może szkła?
bruklinek456
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-08, 21:04   

Ja noszę okulary (powinienem ciągle) lecz noszę tylko do komputera. Dla mnie szkła są bardzo drogie.. Gdybym miał mniejszą wadę wybrałbym soczewki. Pamiętaj że te soczewki pielęgnować trzeba w tych różnych płynach trzymać a okulary zakładasz i jest okej. Wszystko zależy od pieniędzy i Twoich upodobań moim zdaniem.:)



 
 
Okulary, a może szkła?
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-06-15, 21:59   

Myślę coraz intensywniej nad dobraniem sobie soczewek i noszeniem ich w lecie i w niektórych sytuacjach. Nie zrezygnuję całkowicie z okularów, dodają mi urody, ale w niektórych sytuacjach potrzebuję wygody. No i chciałabym móc nosić okulary przeciwsłoneczne latem.
Tylko teraz trza się bawić ze skierowaniami... I nie wiecie jak to jest w przypadku, gdy na każdym oku ma się inną wadę? To podnosi cenę jakoś, czy po prostu kupuje się dwa opakowania o różnych mocach? I jak wygląda to dobieranie kontaktów?




 
 
 
Okulary, a może szkła?
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-15, 23:11   

craving napisał/a:
I nie wiecie jak to jest w przypadku, gdy na każdym oku ma się inną wadę? To podnosi cenę jakoś, czy po prostu kupuje się dwa opakowania o różnych mocach?

Nie podnosi to ceny. Soczewki i tak kupuje się pojedynczo.
craving napisał/a:
I jak wygląda to dobieranie kontaktów?

Mniej więcej tak samo, jak dobieranie okularów i polega na zbadaniu wzroku.




 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-06-16, 07:07   

Daithi napisał/a:
Mniej więcej tak samo, jak dobieranie okularów i polega na zbadaniu wzroku.


Plus pogadanka o pielęgnacji kontaktów oraz tym, jak się je zakłada, wyjmuje etc. Ja w sumie tak miałam i pierwsze założenie soczewki zostało wykonane przez okulistę. Przeszkolił mnie dość dobrze, pozostawało potem jedynie pokonać blokadę psychiczną...
Jak pomyślę, jak wtedy się męczyłam i histeryzowałam przed ich wyjmowaniem... Oj... :lol:

craving napisał/a:
To podnosi cenę jakoś, czy po prostu kupuje się dwa opakowania o różnych mocach?


Jak zostało wspomniane. Zasadniczo chyba taniej jest zamawiać soczewki z internetu, na stronach z soczewkami po prostu wybierasz wtedy markę, moce na lewe i prawe oko i oni to ładnie pakują, żeby się człowiek nie pomylił przy aplikacji.




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-06-16, 07:28   

A jeśli będę nosić je sporadycznie to jakie najlepiej wybrać, jednodniowe?



 
 
 
Okulary, a może szkła?
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-16, 10:39   

craving, w takim wypadku wzięłabym 1-dniowe



 
 
Okulary, a może szkła?
Opuszczona
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-17, 21:54   

Ja chociaż bym chciała to niestety nie mogę szkieł... Kiedyś miałam gronkowca w oku i teraz nie można tam nic majstrować, żeby nic złego się nie stało. Nawet basen i kąpiel w rzece niestety nie wchodzą w grę z uwagi na oczy :(



 
 
Okulary, a może szkła?
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-06-17, 21:59   

Noszę okulary, a nawet jakbym chciała nosić soczewki to nie mogę. :smutasek2:
A pomyśleć, że jeszcze kiedyś sądziłam, że okulary, to taka fajna sprawa. :roll:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Okulary, a może szkła?
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-11-12, 00:21   

Okulary noszę już od ponad 20 lat. Okulistyka proponowała soczewki ale raczej nigdy się na nie nie zdecyduję. Teoretycznie bym mogła ale wiem, że moja blokada psychiczna jest zbyt duża. Niby można się przyzwyczaić jak do wszystkiego ale jak mam chodzić w stresie cały dzień ("Czy aby na pewno dobrze je założyłam?" itp.) to wolę okulary. Nie mogę sobie potrzeć powieki złotem jak mam jęczmień a co tu dopiero mówić o wkładaniu czegokolwiek do oka.



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Okulary, a może szkła?
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-11-12, 14:33   

Lubię soczewki. Tylko szkoda, że można je nosić jedynie koło 8h dziennie, potem i niezdrowo, i oko zmęczone. Zwykle mój dzień poza domem trwa dłużej, więc słabo, a tak tylko po domu nosić, to też się nie chce... Na co dzień śmigam w okularach.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Okulary, a może szkła?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11