Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Okulary, a może szkła?
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-27, 10:54   

ekspresja napisał/a:
A teraz przyznać się, ilu z was nosi okulary? :D

Ja powinnam nosić nadal... wada 3 dioptrie, ale odkąd z 7 lat temu mi się popsuły to przestałam nosić... i widzę... przynajmniej jeszcze :P




 
 
Okulary, a może szkła?
Gość

Wysłany: 2011-07-27, 10:58   

Cytat:
ale odkąd z 7 lat temu mi się popsuły to przestałam nosić... i widzę... przynajmniej jeszcze


No to mniej więcej mam tak samo. Nosiłem kiedyś, potem przestałem. Nie przeszkadzają mi... no ale to trzeba iść do lekarza na badanie, i zakrapianie tym piekącym płynem... i potem do optyka...i czekac na oprawki.... nie, nie.. to ja juz wole ślepnąć :D




 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-27, 19:22   

Znajdują się tutaj jacyś nosiciele szkieł kontaktowych?
Zastanawiam się, o co chodzi, bo od pewnego czasu tracę ostrość w czasie mrugania, np. jak mnie porazi słońce czy zmrużę powieki, to potem przez minutę potrafię mieć maksymalnie rozmazany obraz. Czy mam jakąś wadliwą partię soczewek czy to może normalne? Albo dzieje mi się coś z oczami a zwalam to na szkła? Też tak mieliście kiedyś?




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
dsbm 



Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2014-05-27, 20:39   

Mustela Nivalis napisał/a:
tracę ostrość w czasie mrugania, np. jak mnie porazi słońce czy zmrużę powieki, to potem przez minutę potrafię mieć maksymalnie rozmazany obraz.

Hmm... nosiłam kiedyś soczewki i miałam podobny problem. Gdy poszłam do okulisty to zalecił mi przestać nosić je na dłuższy czas. A teraz jakoś nie mogę się znowu przyzwyczaić do zakładania, więc noszę okulary. ;)




 
 
Okulary, a może szkła?
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-27, 20:53   

Nie nosiłam i nie noszę, bo nie ma takiej potrzeby. Podobają mi się dobrze dobrane okulary, w oryginalnych oprawkach. Dodają uroku. :) Nt. szkieł słyszałam sporo kiepskich opinii, ale sama nigdy nie miałam styczności ani z okularami, ani ze szkłami.



 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 09:26   

dsbm napisał/a:
Gdy poszłam do okulisty to zalecił mi przestać nosić je na dłuższy czas.

U mnie nie wchodzi to w grę... Soczewki to dla mnie o wiele wyższy komfort życia.

Mam problematyczny kształt twarzy (bliżej nieokreślony), który dodatkowo często mi się zmienia wraz z chudnięciem/przybieraniem na wadze. Przez to w okularach wyglądam po prostu źle, problem mam nawet z dobraniem przeciwsłonecznych, w ich przypadku w ramach desperacji po prostu wybieram te, w których wyglądam najmniej idiotycznie (a nie, że dobrze). Soczewki są dla mnie wielkim udogodnieniem, okularów nie lubiłam, przeszkadzało mi ich parowanie, brudzenie się, uprawianie sportów było kłopotliwe, nie wspominając już o tym, że regularnie siadałam na swoje bryle. :roll:

Hekate napisał/a:
Nt. szkieł słyszałam sporo kiepskich opinii


A pamiętasz te opinie i byś mi je przybliżyła? Jestem ciekawa, czy są zbieżne z tymi, które mi się zdarzyło usłyszeć. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-05-28, 10:26   

Łasiczko, ja tracę ostrość widzenia w przenoszonych soczewkach. Korzystam z miesięcznych, ale w ramach głupich oszczędności noszę je ile mogę (nie powtarzać). Po 2 miesiącach nie czuję dyskomfortu tylko czytanie z dużej odległości staje się problematyczne.

To są soczewki tej samej formy co zwykle?




Este blestemata
 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 10:31   

Też noszę miesięczne, robić mi się zaczęło tak bez względu na długość ich użytkowania.
Przenoszone tracą ostrość, ale w inny sposób, nie zamazuje mi się nagle całkowite pole widzenia.

Jestem wierna tej samej marce.




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-28, 10:47   

Mustela Nivalis napisał/a:
A pamiętasz te opinie i byś mi je przybliżyła? Jestem ciekawa, czy są zbieżne z tymi, które mi się zdarzyło usłyszeć.

Słyszałam o zmęczeniu oczu.

Hm, chociaż gdybym to ja miała jakąś wadę wzroku, to pewnie zdecydowałabym się na soczewki.




 
 
Okulary, a może szkła?
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-05-28, 17:33   

No w sumie fajnie by było mieć soczewki. Byłoby mi wygodniej. Ale jakkolwiek głupio to zabrzmi, boję się soczewek. Zresztą po tych 10 latach łażenia w okularach, to się do nich przyzwyczaiłam.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
Ostatnio zmieniony przez 2014-05-28, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Okulary, a może szkła?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-28, 18:13   

Mrs_Malakian napisał/a:
Ale jakkolwiek głupio to zabrzmi, boję się soczewek.


Też się bałam. :)
Przy okazji badania i dobierania kontaktów u okulisty zostałam przeszkolona i powiedziano mi, że w razie wątpliwości mogę podejść do salonu po kolejne lekcje zakładania i zdejmowania szkieł. Najgorszy był początek i pierwsze (ok. dwa) tygodnie, kiedy przełamujesz niepokojące uczucie ładowania palucha do oka. Drżała mi ręka i robiło się słabo, ale przywykłam i chwalę sobie zmianę.

Dla niektórych minusem może być cena, długo aspekt finansowy powstrzymywał mnie przez przerzuceniem się na kontakty. :roll:




Disqualified as a human being.
 
 
Okulary, a może szkła?
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-05-28, 18:20   

Ja nie wyobrażam sobie siebie bez okularów. Zawsze, odkąd miałam wadę, je nosiłam, może i są miejscami uciążliwe, ale nie mam zamiaru zmieniać ich na soczewki, chociaż nie wykluczam że komuś uda się mnie do nich przekonać.



 
 
 
Okulary, a może szkła?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-05-28, 23:13   

Mam doskonały wzrok, ale jeśli kiedyś zmuszony byłbym wybierać - zdecydowanie okulary. Przecież to ozdoba twarzy. Znam osoby, które noszą zerówki. :)



dead but delicious
 
 
Okulary, a może szkła?
Gość

Wysłany: 2014-05-29, 18:25   

Noszę okulary i czasem jest to uciążliwe, bo nie mogę się położyć bokiem oglądając film. Jednak nie wyobrażam siebie w soczewkach :D .



 
 
Okulary, a może szkła?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-29, 20:10   

Krzychu napisał/a:
Noszę okulary i czasem jest to uciążliwe, bo nie mogę się położyć bokiem oglądając film. Jednak nie wyobrażam siebie w soczewkach :D .


Haha ja w swoich kładę się na bok, biegam, śpię, skaczę i ogólnie wszystko robię :D skończyło się to na pękniętym prawym szkiełku na pół i mocno zdeformowanej ramce, pomyśleć że mam je trochę ponad rok. Na początku broniłem się rękami i nogami przed okulistą, a teraz nie mogę się rozstać z okularami :lol:




 
 
Okulary, a może szkła?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12