Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Autor Wiadomość
Świetlisty 



Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 200
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-27, 13:38   

Sadist, kurczę dziwne... :drapanie:
Sadist napisał/a:
A co w tym zabawnego?
Sentyment. :oops:



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-27, 19:57   

Do problemów technicznych się nie odniosę, słabo się orientuję w tym temacie, dlatego za jakiś czas zrobi to ktoś inny. Natomiast co do reszty:

Adriaen, ale bez wypowiedzi takim tonem proszę, upomnieć się o odpowiedź możesz grzecznie.
A w odpowiedzi na frapującą kwestię: rozważałyśmy taką opcję. Obecnie skłaniamy się ku innemu rozwiązaniu. Jak już nabierze kształtu, na pewno je ujrzycie i mam nadzieję, że taka forma wystarczy.


Raven, psst, nie jesteśmy w Paplaninie, nie zaczynaj tutaj offtopu.

Cytat:
Żurawek, poczułam się zignorowana.


Jeśli Żurawek nie odpowiedziała wtedy, po tym przypomnieniu się na pewno się odniesie, gdy znajdzie na to czas. Cierpliwości. ;)




Disqualified as a human being.
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Świetlisty 



Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 200
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-29, 19:47   

Shoutbox- Nie działa.



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Rainbow 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-08-29, 20:15   

Raven, mi działa, ale ja się nie znam na takich technicznych sprawach.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Świetlisty 



Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 200
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-29, 21:01   

Rainbow, tak działa, chwile nie działał tylko. :uszanowanko:



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-29, 23:40   

agogika, rozwinę myśl ze zgłaszaniem postów:
NIE zgłaszamy postów, w których:
- ktoś się z kimś nie zgadza, albo kogoś nie lubi (pod warunkiem, że nie pojawiają się tam epitety, inwektywy, wycieczki stricte personalne),
- jeśli ktoś ma z kimś konflikt i wcześniej zgłosił PW/posta/y, które tę sprzeczkę wywołały i mimo interwencji Zarządu, prośby o ewentualne ignorowanie się (niekoniecznie wymuszonym ignorem) nie ma reakcji użytkowników. Każde zgłoszenie "bo go nie lubię, bo nie chcę mieć z nim kontaktu, ale eskaluję konflikt, więc będę zgłaszać każdy, nawet niezaczepny post" jest nadużyciem,
- kiedy pojawia się separator w dłuższym niż 1-10 min odstępie czasu i nie pojawia się separator za separatorem co minuta (jeśli treści kolejnych separatorów pojawiających się co chwila nie wnoszą nic i są typowym spamem - już jak najbardziej zgłaszamy),
- nie zgłaszamy, jeśli w poście pojawi się jeden/dwa błędy ortograficzne, interpunkcyjne, skrót np. wgle lub czasem brakuje polskich znaków, pod warunkiem, że znacząco nie utrudnia to zrozumienia treści (błędy językowo-gramatyczne, chaos w poście, które naprawdę utrudniają zrozumienie - jak najbardziej).
Pamiętajcie też o zdrowym rozsądku przy zgłaszaniu postów. Jeśli zgłaszacie post, w którym powód zgłoszenia nie jest oczywisty - napiszcie do nas PW z wyjaśnieniem, to znacząco ułatwi nam rozpatrywanie tych raportów. Mam nadzieję, że teraz jest to jasne.

Sadist, ikony wypadły z bazy, wydaje mi się, że na mobilnym było tak odkąd zmienił się Zarząd na Yen i Motyla. Pracujemy dosyć intensywnie nad nowym skryptem, więc nie ma raczej sensu na ewentualne poszukiwania tych ikonek.

Raven, co do szałta... Jeśli nie działał przez chwilę, to pewnie w skrypcie coś się przytkało, ale tak jak wspomniałam wyżej - pracujemy nad nowym. ;) Czasem wystarczy odświeżyć stronę, albo się przelogować.

agogika, rozumiem, że kody Ci nie wchodzą? To też niestety prawdopodobnie kwestia skryptu.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. Wytyczne uściślające zgłaszanie postów, wkleję też w "Najczęstsze błędy" w poradnik młodego forumowicza.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2018-08-30, 01:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-29, 23:57   

Żurawek, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Żurawek napisał/a:
rozumiem, że kody Ci nie wchodzą?

To jest tak: przychodzi priv z emotkami, zaznaczam tekst i klikam "cytowanie selektywne". W miejscu, gdzie powinny być emotki zacytowane w odpowiedzi mam pustą dziurę (na dwie spacje). Mogę je dopisywać ręcznie, ale jest to irytujące przy dłuższych wiadomościach.

Jak idą prace związane z przenosinami na nowy skrypt (poza tym, że trwają)?




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 01:31   

agogika, żmudnie, udało nam się przekonwertować bazę na nowy skrypt, więc teraz testowo staramy się rozwiązać techniczne problemy (m.in. kodowanie znaków), sprawdzić, co się pogubiło itp. Będziemy też poznawać ten skrypt, wybierać, co jest nam do niego dodatkowo potrzebne. To tak pokrótce.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
amumu 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 33
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 07:33   

Żurawek, a o jakim skrypcie myślicie? Na jaki chcecie się przenieść?



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 08:23   

amumu, phpBB3. ;)



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
amumu 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 33
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 08:27   

Żurawek, a patrzyliście do piaskownicy? Tam było krok po kroku jak przenieść z poprawnym kodowaniem znaków bazę do BB3, i to jakieś 3 lata temu :facepalm:
Problemem nie jest przeniesienie bazy danych do BB3 ale modyfikacje których brakuje w tym skrypcie i które w większości trzeba ręcznie napisać, a że BB3 stoi na symfony to jest to problematyczne nawet doświadczonych programistów którzy nie mieli styczności z tym frameworkiem.
Pewnie znajdziecie też tam kilka modyfikacji które Naamah z Myszą wyszukały które by były użyteczne.




Ostatnio zmieniony przez amumu 2018-08-30, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 08:31   

Żurawek napisał/a:
agogika, żmudnie, udało nam się przekonwertować bazę na nowy skrypt, więc teraz testowo staramy się rozwiązać techniczne problemy (m.in. kodowanie znaków)

A czy Wy aby czasem nie próbujecie wynaleźć koła na nowo? Bo konwersja samej bazy to już lata temu była ogarnięta (jeszcze za moich i Toxa czasów) i gdzieś w piaskownicy albo starym zarządzie była instrukcja jak to zrobić, żeby kodowanie znaków się zgadzało. "Piaskownica" stała i działała... nie wgrano jej głównie z braku "postów niezweryfikowanych" (wtedy przy tamtej liczbie postów uznaliśmy, że to "must have", a że sama to rozszerzenie tutaj pisałam, to i w BB3 bym musiała tą sztukę powtórzyć... tylko, że tam to była większa sztuka. Dokumentacja tak bardzo nieistniejąca, chociaż może od tamtego czasu coś się zmieniło. Nie interesowałam się czy powstały tutoriale dla addon developerów. :P )




Ostatnio zmieniony przez Castro 2018-08-30, 08:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
amumu 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 33
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 08:33   

Castro, właśnie też mam takie wrażenie :lol:



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-08-30, 20:32   

To może pomóżcie z dobrego serca, zamiast się wymądrzać, nerdy przebrzydłe. :D



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
amumu 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 33
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 20:42   

Sadist, problem jest taki że ani ja ani Em nie znamy dobrze symfony wiec pisanie jakichkolwiek rozszerzeń jest problematyczne.
Natomiast samo przeniesienie bazy to najmniejsze piwo które już było opanowane i opisane w piaskownicy.
Jak trzeba będzie pomóc w czymś to chętnie pomogę w miarę swoich możliwości :)




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14