Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-15, 18:21   

PanFoster, przecież pisałam Ci wczoraj, kiedy mnie pytałeś, że zgłoszenia są do niedzieli. XD Ale temat jest wyjaśniony, także nie robię już offtopu.



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 22:40   

Cytat:
Użytkownik artek23 zmienił nick na TurboDymomen.


Cytat:
2. Zabrania się używania nicków, które są:
- wulgarne
- zbiorem losowych liter i/lub liczb
- obraźliwe
- nazwami stron internetowych i/lub reklamami




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 22:44   

Chochlik, nazwa ta nie jest reklamą, a jedynie nazwą postaci zaczerpniętej z tekstu reklamowego. Gdyby miało to łamać regulamin, to analogicznie mój nick też byłby niezgodny z regulaminem - jest w końcu nazwą postaci zaczerpniętą z tekstu komercyjnego/książki, a więc jest formą reklamy... :roll:



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 22:52   

I nie ma kompletnie żadnej różnicy pomiędzy bohaterem ksiażki/filmu/opowiadania, a nazwą postaci, która została wymyślona do reklamy i wyłącznie z tą reklamą jest kojarzona?

To jak by musiał wyglądać nick łamiący ten punkt regulaminu?

Przecież tak samo mogę powiedzieć, że nick 'Dużo Tanio Tesco' to tylko cytat zaczerpnięty z reklamy, a nie reklama.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 22:58   

Chochlik napisał/a:
żadnej różnicy pomiędzy bohaterem ksiażki/filmu/opowiadania, a nazwą postaci, która została wymyślona do reklamy

Oboje są bohaterami wykreowanymi w celu popularyzacji jakiegoś produktu, prawda? ;> Bohater przyczynia się do popularyzacji danego dzieła kultury i w przypadkach komercyjnych wzrostu jego sprzedaży (jest więc postacią reklamową w takim rozumieniu).
Chochlik napisał/a:
wyłącznie z tą reklamą jest kojarzona

Bohaterowie książki/filmu/opowiadań też są kojarzeni w większości jedynie ze źródłami, z których pochodzą.
Chochlik napisał/a:
Tesco

To już nazwa handlowa, i jej recepcja wygląda zupełnie inaczej niż recepcja nazwy bohatera reklamy czy na przykład bohatera utworu literackiego.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:09   

Arya napisał/a:

Oboje są bohaterami wykreowanymi w celu popularyzacji jakiegoś produktu, prawda?

Nieprawda. Bohater powieści nie jest stworzony w celu jej popularyzacji. Jest istotą istnienia tego dzieła. (tak bardzo twój nick nie popularyzuje swojej genezy, że musiałam sprawdzić o czym w ogóle piszesz i nadal nie jestem pewna co to jest)

Nie powiesz przecież, że ja istnieję, żeby popularyzować mnie. Ale już jak wynajmę kogoś, żeby chodził po mieście i krzyczał, ze jestem fajna i wszyscy będą go tylko z tym kojarzyć, to stanie się on moją reklamą.

W ogóle o czym jest ta dyskusja? To tekst z reklamy i tyle. Nie udowodnisz mi, ze tak nie jest.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:14   

Chochlik napisał/a:
Bohater powieści nie jest stworzony w celu jej popularyzacji. Jest istotą istnienia tego dzieła.

Tu są różne koncepcje. :P
Chochlik napisał/a:
tak bardzo twój nick nie popularyzuje swojej genezy, że musiałam sprawdzić o czym w ogóle piszesz i nadal nie jestem pewna co to jest)

Tak jak dla Ciebie mój nick nie popularyzuje książek o Eragonie, tak dla kogoś innego ta postać z reklamy niekoniecznie przywołuje na myśl reklamowany produkt.
Chochlik napisał/a:
W ogóle o czym jest ta dyskusja?

O tym, że tak, to tekst Z reklamy - sam jednak nie stanowi reklamy żadnego produktu, wskutek czego nie jest niezgodny z regulaminem.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:20   

Arya napisał/a:
O tym, że tak, to tekst Z reklamy - sam jednak nie stanowi reklamy żadnego produktu, wskutek czego nie jest niezgodny z regulaminem.

Ty tak na poważnie?! Hasło reklamowe nie jest reklamą? To mogę sobie zmienić nick na "Just do it", "nie dla idiotów" albo "dodaję skrzydeł"?




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:26   

Chochlik, ja też mam wrażenie, że ten nick jest raczej jako nazwa zapożyczona a nie reklama.



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:28   

A, ok, to można 'zapożyczać' hasła reklamowe. Może warto po prostu usunąć ten punkt z regulaminu zamiast jakieś wątpliwe uzasadnienia wymyślać?



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-12-17, 05:22   

Na obrazku przedstawiony jest TurboDymoMan, natomiast użytkownik zmienił nick na Turbodymomen. Czy jeśli zmieniłabym nick na Bedbull to byłabym powiązana i kojarzona z Red Bullem? Robiłabym napojom energetycznym reklamę?
Moim zdaniem jedno z drugim ma niewiele wspólnego, podobna nazwa i tyle. Tylko tyle. Jaki byłby też sens w reklamowaniu czegoś, co jest stare i nieaktualne od paru lat?




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-12-17, 08:46   

Chochlik, twój nick to między innymi nazwa postaci w Heroes III. Niedługo będzie reedycja na HD. Słyszałem, że masz pracę biurową. Czy w ten sposób widzisz promowanie produktu? Uważasz, że to fair? Proponuję ci zmienić nicka na coś innego.





 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 09:20   

Avadakedaver, ja pier** :facepalm:

Naprawdę nie widzisz różnicy między istniejącą od wieków mitologiczną postacią, która występuje wszędzie i nigdzie, a postacią, która została stworzona dla potrzeb reklamy i tylko tam występuje?

Hathor napisał/a:
jeśli zmieniłabym nick na Bedbull to byłabym powiązana i kojarzona z Red Bullem

Chybione porównanie. 'men' to liczba mnoga od 'man' i doskonale o tym wiesz. natomiast słowa 'bed' i 'red' mają zupełnie inne znaczenia. Jeśli próbujesz szukać tu analogii, to zamiast 'Red Bull' mógłby być nick 'Red Bulls' albo bardziej po polsku "Red Bulle". I spróbuj teraz uniknąć skojarzeń.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 11:18   

Chochlik napisał/a:
Może warto po prostu usunąć ten punkt z regulaminu zamiast jakieś wątpliwe uzasadnienia wymyślać?

Może warto przestać wyszukiwać wątpliwe problemy i niejasności tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. ;)




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 11:39   

Edgar napisał/a:
nie widzisz związku? Nie mój problem.

Proszę administrację o uświadomienie użytkownika Edgar, że jeżeli statystyczny odbiorca nie widzi związku między jego postem, a tematem danego wątku, to oznacza, że jego post stanowi offtopic, a pisanie nie na temat jest niezgodne z regulaminem forum.

[ Komentarz dodany przez: Arya: 2014-12-17, 11:41 ]
Już odpisałam w tamtym temacie, odnosząc się do rzeczonego offtopu... :mod:




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 11