Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
HIV i AIDS

Czy badałaś/eś się kiedykolwiek na obecnośc wirusa HIV?
Tak
23%
 23%  [21]
Nie
76%
 76%  [69]
Głosowań: 90
Wszystkich Głosów: 90

Autor Wiadomość
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-18, 21:36   

Osobiście nie jestem negatywnie nastawiona do nosicieli, ale co innego jeśli do zakażenia doszło w wyniku przypadkowego kontaktu z krwią chorego czy w szpitalu np., a co innego jeśli chory celowo i świadomie zaraża inne osoby poprzez współżycie seksualne. Wg mnie każdy chory jeśli jest w pełni świadomy swojej choroby i zagrożenia jakie ze sobą niesie i tego w jaki sposób jest ona przekazywana dalej to powinien zawsze zabezpieczać się przy seksie, bądź ostrzec potencjalnego partnera, że jest nosicielem.
Traktuję tych ludzi jak chorych, którym trzeba pomóc, ale nie na zasadzie nędznej litości, ale pomocy w praktycznym tego słowa znaczeniu. Jak każdemu choremu.

Co do ankiety to nie badałam się nigdy, bo nie miałam okazji, ale jeśli byłaby taka możliwość to zrobiłabym to choćby dla własnego spokoju. Na pewno by mi to nie zaszkodziło.

[ Komentarz dodany przez: aga_myszka: 2014-02-19, 11:02 ]
Po "wg" nie stawia się kropki.




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-02-19, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HIV i AIDS
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-19, 15:01   

Bezsenna napisał/a:
Wg mnie każdy chory jeśli jest w pełni świadomy swojej choroby i zagrożenia jakie ze sobą niesie i tego w jaki sposób jest ona przekazywana dalej to powinien zawsze zabezpieczać się przy seksie, bądź ostrzec potencjalnego partnera, że jest nosicielem.

Nie tylko według ciebie. Świadome narażanie innych osób jest karalne. Był jakiś czas temu (w Polsce) przypadek pana, który za życiowy cel obrał sobie współżycie z jak największą ilością pań w celu zarażenia. Potem pokazywali jego zdjęcie w mediach i wyszukiwali tych kobiet, a on poszedł siedzieć.




 
 
HIV i AIDS
Bezsenna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-19, 18:07   

Chochlik napisał/a:
Był jakiś czas temu (w Polsce) przypadek pana, który za życiowy cel obrał sobie współżycie z jak największą ilością pań w celu zarażenia. Potem pokazywali jego zdjęcie w mediach i wyszukiwali tych kobiet, a on poszedł siedzieć.


Takich ludzi jest więcej, ale nie o wszystkich się mówi głośno. Ludzie mają zbyt małą świadomość swojej choroby i tego, że jest to karalne mi się wydaje.




 
 
HIV i AIDS
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-19, 18:37   

Bezsenna napisał/a:
nie o wszystkich się mówi głośno

Śmiem podejrzewać, że raczej ikt by nie chciał, żeby jego partnera/kę pokazywano w telewizji jako 'zaraziciela'. Od razu wszyscy z otoczenia by uznali, że ta osoba na pewno też jest chora. A w tamtym przypadku chodziło z nagłaśnianiem o znalezienie wszystkich ofiar.

Jeśli są chorzy to raczej świadomość choroby mają. ;) Nawet dla niektórych są atrakcyjni z tego powodu. Sport ekstremalny pt. bareback nie mieści mi się w głowie, ale różne rzeczy ludzie lubią.




 
 
HIV i AIDS
korba 



Dołączyła: 21 Cze 2011
Posty: 224
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-12-04, 21:58   

1 grudnia był Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji dałam wywiad na temat zakażenia, którego fragmenty były udostępnione na konferencji dot AIDS.

Zapraszam do posłuchania i podzielenia się opiniami i odczuciami

http://drive.google.com/d...a0E?usp=sharing




 
 
HIV i AIDS
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-11-20, 21:36   

Trwa właśnie Europejski Tydzień Testowania na HIV: http://wyborcza.pl/TylkoZ...ebadaj-sie.html



 
 
HIV i AIDS
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14