Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Autor Wiadomość
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 18:17   

Ostatnio boję się każdego kolejnego dnia w szkole. Boję się przejść korytarzem, boję się wejść sama do szatni. Właściwie nigdzie nie ruszam się bez słuchawek, wszędzie widzę jakieś szydercze uśmiechy, słyszę głupie teksty. Czasami mam wrażenie, że sama sobie to wymyślam, że mi się wydaje. Może przesadzam, może te głupie kartki z wyzwiskami w tzw. poczcie walentynkowej to nic, może ginące buty i podeptana kurtka to tylko przypadek. Może tak naprawdę nikt na mnie nie patrzy jak idę. Może tylko mi się wydaje. Ale mimo to cholernie boję się szkoły i tych ludzi. Przed wyjściem ściska mnie w żołądku, boli mnie brzuch. Boję się nawet mojego nauczyciela WF, bo mam ciągłe wrażenie, że mnie obserwuje w taki niewłaściwy sposób. A wiem, że to nie prawda, bo gościu po prostu chce mi pomóc. I nawet tego nie ukrywa.



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Samael
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 17:41   

Nigdy aż tak nie reagowałam na szkołę, na samą myśl, że muszę tam iść źle się czuję.
Niby nic nie mam do tych ludzi, ale ja do nich nie pasuję, w sumie żałuje, że poszłam tam do szkoły, przeniosłabym się, ale nie mam siły zaczynać tego wszystkiego od nowa.
Nie wiem jak ja wytrzymam, jak ja sekundy odliczam, poza tym ostatnio często nie chodziłam, myślałam, że trochę przejdzie, że się "stęsknię", a wręcz odwrotnie jest.




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 17:42   

Boję się powrotu do szkoły... Znowu będe miała styczność z klasą i innymi ludzmi...
Znowu będą nauczyciele...
Znowu będziemy musieli iść się zważyć i zmierzyć..
Znowu będzie w-f...
Tak naprawde nie wiem czego sie boje ale na samą myśl przed szkołą ogarnia mnie lęk...




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
undertaker 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 225
Skąd: dante's inferno

Wysłany: 2012-08-30, 19:01   

czarną-linia, pamiętam to uczucie. Kochana szkoła to tylko pewien epizod w życiu, musisz to tylko przetrzymać.



I'm not crazy. My reality is just different then yours.
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-30, 19:23   

czarną-linia, to ostatnia klasa tak?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 19:27   

Psychosis, Jeszcze 2 lata. Idę do 3 a mam 4 lata



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-30, 19:32   

czarną-linia, aa, to mi się coś pokićkało, bo myślałam, że to ostatnia teraz.
Kochana ale ważenia i mierzenia tak czy inaczej nie musisz się bać :tuli: Czemu to Cię tak przeraża?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 20:17   

Ale co ? Wszystko ?
ech... ważyć się nie chce bo od tamtego roku przytyłam z 12 kilo (o zgrozo..)
A klasy boję się bo tam są takie lalunie.. Ech.. paranoja,... znowu będą obgadywać..
Nauczyciele będą oceniać
A wf to już kiedyś mowiłam




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
undertaker 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 225
Skąd: dante's inferno

Wysłany: 2012-08-30, 20:22   

czarną-linia, lalunie olej na każdą z możliwych stron. NIC Ci nie mogą zrobić, pamiętaj o tym, że skończysz szkołę i nawet nie będziesz musiała się oglądać. egh szkoła jest piekłem dla ludzi "innych" lub też "inniejszych" ją po prostu trzeba przetrwać i tyle.

nauczyciele ... po prostu rób swoje i się nimi nie stresuj, też ludzie

wf zawsze możesz zwolnienie sobie załatwić :)

nie będzie tak źle, nie nakręcaj się sama. szkoła jeszcze się nie zaczęła. na dodatek jesteśmy z Tobą. dasz radę. :*




I'm not crazy. My reality is just different then yours.
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-30, 21:40   

Też boję się szkoły. Tego, że znowu coś sobie uroję. Boję się tych nowych, dla mnie dziwnych ludzi. Boję się, że ludzie będą się dowalać do moich blizn w szatni na wf.. A potem zorganiują wielką akcję pomocy, powiadomią wychowawczynię, pedagoga, psychologa.. Boję się samotności w tłumie, świadomej samotności z wyboru.



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-30, 21:42   

Anyone napisał/a:
Boję się, że ludzie będą się dowalać do moich blizn w szatni na wf..

To przebieraj się w toalecie.. Ja jak już cwiczę to tak robię...




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-30, 21:51   

czarną-linia, to byłoby dla tych p*zd zbyt podejrzane, ale postanowiłam olewać i mówić prawdę. Mam nadzieję, że zatkają mordy, a jak powiem, żeby się więcej nie interesowały, bo to moja prywatna sprawa - odpuszczą.



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-08-31, 12:43   

czarną-linia, doskonale Ciebie rozumiem. Na myśl o szkole wyglądam dokładnie jak dziewczyna w Twoim avatarze. A jak już jestem w szkole, jest jeszcze gorzej - mam napady paniki, opuszczam lekcje, żeby siedzieć u pani pedagog albo u higienistki, płaczę, okaleczam się, trzęsę, kołyszę... Nie wiem co ze sobą zrobić.
Do tego wyobraź sobie, że boję się m. in. tego co Ty. Uczniów, klasy, nauczycieli, bilansu u higienistki, wuefu...

Psychiatra zalecił nauczanie indywidualne. Gdy usłyszałam, że jest taka możliwość, poczułam OGROMNˇ ulgę. W jednej chwili wszystkie problemy odpłynęły! Trwało to moment, ale właśnie ta myśl - nauczanie indywidualne - naprawdę podnosi mnie na duchu.
Jestem w ostatniej klasie liceum, muszę się skupić na nauce, a nie na strachu.

Zostało mi tylko porozmawiać z rodzicami... Mam nadzieję, że się zgodzą. Moja najstarsza siostra także miała nauczanie indywidualne. Chyba nawet w tym samym wieku co ja.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-08-31, 15:04   

Ja boję się uniwerku i studiów. Boję się ludzi tam, czy mnie zaakceptują , czy znajdę kogoś wartościowego, do przyjaźni, albo może miłości. A najbardziej się boję , czy dam sobie radę.
Ella, powiem Ci szczerze, że ostatnia klasa jest najkrótszą, bo masz koniec roku w kwietniu i potem tylko na matury przychodzisz. Ale skoro nauczanie indywidualne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to oczywiście skorzystaj z tego. I zdaj pięknie maturę ;) Trzymam kciuksy !




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-01, 18:13   

opcjonalna,
Ci ludzie mają takie same obawy jak Ty ;) Wchodzisz w zupełnie nowe środowisko, możesz budowac swój wizerunek od podstaw. Jeśli do tej pory w szkole miałaś problemy z kontaktami z ludźmi, to nie powielaj starych błędów. Owszem, łatwo się pisze, a dużo trudniej to zrobic. Ale pamiętaj, że to jak jestes odbierana przez innych zależy od tego jak się zaprezentujesz. W odróżnieniu od reszty tu piszących jesteś w naprawdę dobrej sytuacji. Użyj paru banalnych sztuczek PR-owskich ;) Uśmiechaj się do nowo poznanych ludzi, nie unikaj kontaktu z nimi, nie pokazuj żę się boisz (wystarczy że Ty to wiesz) i patrz ludzią w oczy (byle tylko przyjaźnie :) Najważniejsze to nie unikac towarzystwa! Testowałem to na sobie. Jeśli do tej pory byłaś osobą zamkniętą, to trudno Ci będzie stosowac się do tych wskazówek, ale spróbuj się przełamac.

Pamiętaj że każda z tych osób jest takim samym człowiekiem jak Ty i zapewne też ma takie obawy.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 11