Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Autor Wiadomość
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 07:53   

Cicha_96 napisał/a:
akurat należe do rocznika '96 i mamy naprawde prze***ane bo wszystko na nas sprawdzają...

E tam, kwestia podejścia, mój brat podchodzi do tego na luzie i się tym nie przejmuje, i w sumie czym ma się przejmować, skoro nie zmieni programu nauczania czy testów.

Niektóre książki są nowe co roku, a od starych czasami różnicą się kilkoma dodatkowymi tematami, czy zadaniami.

Cicha_96 napisał/a:
nic dziwnego, że boje się wstawać rano i iść do tego piekła.

To jest Twój jedyny powód strachu przed szkołą?




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 08:07   

Cicha_96 napisał/a:
akurat należe do rocznika '96 i mamy naprawde prze***ane bo wszystko na nas sprawdzają...

Ja jestem rocznik 86, więc na nas testowali gimnazjum, testy gimnazjalne i nową maturę... dlatego wiem jak się możesz czuć - ja dałam radę i jestem pewna, że Ty też dasz.




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 18:26   

Cicha_96, no nie wiem kto ma gorzej. Ja jestem rocznik 95 i jeśli nie uda mi się przejść to nie ma takiej mocy żebym to wszystko nadrobiła. :D Ale faktycznie. Będziecie mieć kiepsko z maturą :D



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 18:57   

jak ja zdałam maturę z matmy [rocznik 91 :P ] po takiej przerwie w tym przedmiocie jako obowiązkowym to Wy wszyscy dacie radę :D



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Cicha_96
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 22:53   

Może i nie będzie tak źle... pocieszyłyście mnie dziewczyny ;)
w końcu to tylko testy próbne. Dam sobie rade.
Nie wiem tylko czy poradze sobie też z tą całą presją tzw. "rówieśników"
może macie na to jakieś sposoby? Olewać ich, odpyskować czy może jakiś inne pomysły... ja już nie wytrzymuje ciągłych głupich komentarzy, wyzwisk i dziwnych spojrzeń. Niekiedy chciałabym mieć nauczanie indywidualne...




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 08:21   

Cicha_96, a te testy gimnazjalne to one będą się jakoś wliczały do świadectwa? Że ich wynik będzie miał wpływ na przyjęcie/wybór do liceum? Czy one nadal są tylko dla Twojej szkoły, by wiedzieli ile się nauczyłaś?



Cicha_96 napisał/a:
Olewać ich, odpyskować czy może jakiś inne pomysły...

Potrafiłabyś ich zignorować, nie przejmować się ich wyzwiskami czy komentarzami?




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-12-07, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-12-07, 09:30   

ekspresja napisał/a:
Cicha_96, a te testy gimnazjalne to one będą się jakoś wliczały do świadectwa? Że ich wynik będzie miał wpływ na przyjęcie/wybór do liceum? Czy one nadal są tylko dla Twojej szkoły, by wiedzieli ile się nauczyłaś?

To było kiedyś inaczej? : D
jak ja zdawałem testy gimnazjalne, to wtedy łączny wynik był ważniejszy od świadectwa.




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 14:19   

Dante napisał/a:
To było kiedyś inaczej? : D

A nie? :D

Dante napisał/a:
jak ja zdawałem testy gimnazjalne, to wtedy łączny wynik był ważniejszy od świadectwa.

Hm...
Pamiętam, że zdawałam testy gimnazjalne, ale nie przypominam sobie, by one miały aż taki wpływ na dalszą edukację, a przynajmniej głównie świadectwo było brane pod uwagę... Tak mi się wydaje, ale to było dawno temu i już dokładnie nie pamiętam :P

Natomiast pamiętam, że na koniec podstawówki też był jakiś test, ale on to na pewno nie miał na nic wpływu... :D




 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-12-07, 16:35   

No u mnie i w przypadku testu na koniec podstawówki i testów gimnazjalnych liczyły się bardziej niż świadectwo. Z testów gimnazjalnych dostawało się ileś punktów, potem kilka dochodziło za ocenę z 4 wybranych przez szkołę średnią przedmiotów + zachowanie i jakieś wolontariaty ewentualnie, czy coś takiego.



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Cicha_96
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 18:10   

Właśnie za dobry wynik z testów doastajesz odpowiedznią ilość punktów. Potem to się liczy w równym stopniu jak oceny na świadectwie. A ogłonie ot jest fajny pomysł, bo jeżeli zajmniesz któreś tam miejsce na wojewódzkim konkursie (chyba trzeba być w pierwszej 16) to dostajesz 200 punktów nie piszesz testu np. jesli konkurs był historyczny to z historii i masz otwartą drogę do każdego liceum w Polsce :)



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-12-07, 20:34   

Cicha_96 napisał/a:
jesli konkurs był historyczny to z historii

A nie przypadkiem ogólnie z części humanistycznej? Chyba, że to miałaś na myśli, to zwracam honor :P Btw. - 200 pkt? Max. to był chyba 100 (no chyba, że znowu mam jakieś przestarzałe informacje) :D




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2011-12-07, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Cicha_96
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 22:05   

teraz piszemy matme humanistyke historie(w tym wos) ang. podatawowy i rozszerzony (jezeli ktoś miał ang od podstawówki) lub niem podstawowy... dobrze ze chociaz jezyk sobie mozemy wybrać :P



 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-12-08, 19:38   

Mrah, jutro ostatni, angielszczyzna. Matma to jakaś porażka . -.- Ale nie ma się czego bać :D O dziwo historia była prościutka, wos nie najgorszy a polski.. Hum, zależy có. Ta rozprawka i odnalezienie refleksji życia .... :facepalm: A przyrodnicze. Geografia mnie zaskoczyła. Umiałam. [!] Ale potem sprawdziłam odpowiedzi, i wyszło że źle xD Eh, angielski mnie może uratuje :D ...



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-12-08, 21:01   

Lithium, mam nadzieje, że zdasz :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 20:28   

Ha i znów lęk przed szkołą wrócił, a było już tak dobrze...



"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Lęk przed szkołą i wszystkie szkolne problemy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12