Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina
Autor Wiadomość
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-05, 18:45   

Sweden napisał/a:
mam wersję 8.1 która lada moment umrze i podobno da się mieć Windowsa 10 za darmo? Skąd go wziąć? Czy już nie da się?

Z tego co wiem ciągle się da. Ponoć nawet nie trzeba klucza właśnie kupować. Pobierz Windows 10 Media Creation Tool i uruchom na komputerze. Powinna być tam opcja upgrade zamiast świeżej instalacji. Nie dam głowy, ze zachowa wszystkie pliki i ustawienia, ale sam upgrade nie formatuje partycji.




 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1080
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-05, 18:50   

Dzięki za info. :) Profilaktycznie przerzucę wszystko co mi przybyło na dysk zewnętrzny. :D



 
 
Paplanina
HawajskaNaGrubym 



Wiek: 94
Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 87
Skąd: śląskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-12-09, 22:38   

Nawiązując do poprzedniego tematu - od bodajże 2 lat limit został zwiększony do 100 zł (PSD2 do poczytania) ALE co jakiś czas (zwykle 5 transakcji) zapyta o pin celem potwierdzenia, że dalej właściciel jej używa - więc może się to trafić nawet przy płatności na kwotę np 10 zł.
Co do usług GooglePay, nie wiem jak u innych to wygląda, ale do 100 zł nie trzeba odblokowywać ekranu, powyżej już tak, jest to traktowane jako wpisanie pinu, dlatego nawet przy duużo większych zakupach nie ma pytania o PIN




 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-09, 22:50   

HawajskaNaGrubym napisał/a:
Co do usług GooglePay, nie wiem jak u innych to wygląda, ale do 100 zł nie trzeba odblokowywać ekranu, powyżej już tak, jest to traktowane jako wpisanie pinu, dlatego nawet przy duużo większych zakupach nie ma pytania o PIN

Ja jestem z kolei przewrażliwiony trochę na tym punkcie, więc w ogóle wyłączyłem możliwość jakiegokolwiek płacenia przy zablokowanym ekranie. Dość się naczytałem o oszustach, którzy łapią ludziom zbliżeniówki w autobusach, metrach czy po prostu w tłumie :shock: Miałem też w poprzedniej firmie takiego kolegę, co miał bzika na punkcie tematów bezpieczeństwa i lubił nam pokazywać różne sztuczki z przechwytywaniem sygnału z kluczyka samochodowego, telefonu czy z oszustwami z kartą :D




 
 
Paplanina
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-12-10, 14:03   

kova84, A jak się ustrzec przed taką kradzieżą?



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-10, 15:23   

Cappy napisał/a:
kova84, A jak się ustrzec przed taką kradzieżą?

Hej, Cappy :) Albo wyłączyć w ustawieniach google pay możliwość płacenia przy zablokowanym ekranie albo kupienie sobie portfela z zabezpieczeniem RFID. Aczkolwiek żaden znajomy nie skarżył się, że ktoś mu złośliwie pobrał środki, więc proceder może niezbyt częsty.




 
 
Paplanina
HawajskaNaGrubym 



Wiek: 94
Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 87
Skąd: śląskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-12-10, 17:03   

Proceder raczej na tyle rzadki,bo żeby mieć terminal potrzebujesz umowę z operatorem płatności, a oni są zobligowani do dosyć mocnego ucinania fraudów



 
 
Paplanina
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-12-10, 20:10   

Koc elektryczny jako prezent - hot or not? Myślę intensywnie ale sie waham, bo albo się spodoba albo będzie ''niEeeEEee on mnie porazi prądem!'' Osoba ta wiecznie narzeka na zimno, a grzejnik elektryczny nie dał rady.



''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-10, 20:29   

hekatomba napisał/a:
Koc elektryczny jako prezent - hot or not? Myślę intensywnie ale sie waham, bo albo się spodoba albo będzie ''niEeeEEee on mnie porazi prądem!'' Osoba ta wiecznie narzeka na zimno, a grzejnik elektryczny nie dał rady.

Zdecydowanie bardziej hot niż cold ;) Nigdy nie ma gwarancji czy się spodoba, ale brzmi na coś dopasowanego pod odbiorcę.




 
 
Paplanina
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-14, 01:03   

Zamówiłam ciuchy: część zwróciłam. Przelew za zwrócone rzeczy miał do piątku przyjść tj. do 13.01, nie otrzymałam pieniędzy. Mam nadzieję, że w poniedziałek już pieniądze na koncie będą i tylko procedury przedłużyły ten proces. Nie mam ochoty i siły na składanie reklamacji i użeranie się z bankiem i z sklepem. Nerwowa jestem za bardzo i za szybko nastawiam się, że będą problemy.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1080
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-14, 21:18   

Zakręcona, jeśli w poniedziałek nie będzie kasy na koncie to warto się upomnieć w sklepie na jakim etapie jest Twój zwrot i kiedy otrzymasz zwrot pieniędzy. :tuli:



 
 
Paplanina
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-16, 11:29   

Sweden, przelew przyszedł :yahoo: Wychodzi na to, że tylko niepotrzebnie się denerwuje.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1080
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-16, 12:00   

Zakręcona, pieniądze ważna rzecz, więc normalne, że się zestresowałaś. Dobrze, że przelew przyszedł i sprawa zakończona. :)



 
 
Paplanina
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-01-17, 18:32   

Wczoraj zdałam egzamin na prawo jazdy (W KOŃCU), czuję się wolna jak ptak. :yahoo:



''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1080
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-17, 19:09   

hekatomba, gratulacje! :brawo:



 
 
Paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 11