Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina
Autor Wiadomość
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-14, 12:36   

Dziś zmarł Stephen Hawking, w sumie miał 76 lat i jeszcze oś mógłby osiągnąć dla nauki.



 
 
Paplanina
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-14, 21:13   

Raphael Muszę obejrzeć 'Teoria wszystkiego' bo zapowiada się obiecująco.



 
 
Paplanina
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-15, 12:57   

InvisibleSapce, też muszę obejrzeć ale jakoś nie mam weny na filmy. Jak obejrzysz, to napisz czy warto poświęcić swój czas.



 
 
Paplanina
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-15, 13:43   

To nie jest film o Hawkingu, tylko o jego żonie.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-15, 14:01   

InvisibleSapce, mnie jakoś nie wciągnął. Obejrzałam ale w sumie dla mnie nic ciekawego.



 
 
Paplanina
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-19, 12:31   

Pamiętacie smerfy? W wiosce był zarozumiały smerf. Podziwiał siebie i oczekiwał od innych, że będą jego zachwyt podzielać. Zapewne myślicie (jeśli pamiętacie poszczególne postacie), że mam na myśli Ważniaka. Ciekawi mnie, czy ktoś pomyślał o Lalusiu. Obaj są strasznymi narcyzami, z tą różnicą, że źródłem ich samozachwytu jest co innego - jeden wielbi swój wygląd, drugi intelekt. I jaki jest efekt? Obaj są podziwiani? Nie. Obaj są pogardzani? Też nie. Laluś jest traktowany życzliwie, a jego wieczne przeglądanie się w lusterku jest uważane za nieszkodliwe dziwactwo, jak zbieranie kamieni przez Ciamajdę. Natomiast Ważniaka nienawidzą. Nie ma chyba odcinka, żeby nie wyleciał z wioski na kopach albo za przechwalanie się, albo za próby egzekwowania ustalonych odgórnie (przez Papę Smerfa) zasad.
Dlaczego taka sama cecha charakteru u jednej osoby jest pomijalna, a u drugiej jest powodem do stosowania przemocy? Czują, że Ważniak ogranicza ich wolność, przypominając ciągle, co kazał papa smerf? Nie chce im się czytać książek Ważniaka? Fajna dupa jest społecznie akceptowalna, ale wyższe IQ już nie? Ba! Nawet Śpioch, który wciąż miga się od pracy i Ciamajda, który zepsuje wszystko czego się dotknie nie są traktowani tak źle jak Ważniak.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-19, 20:40   

Delphi, pewnie tu chodzi o to, że (wśród Smerfów) samozachwyt nad wyglądem jest mniej denerwujący i dokuczający innym niż, jak to nazwałaś, intelektem. Laluś nie daje pośredniego przekazu "jesteś brzydki", a Ważniak chyba w zarysie postaci na docelowo udowodnić że jest mądrzejszy i przez co ważniejszy od innych. Też zależy jak rozumiemy imiona bo większość z nich oddaje cechę przewodnią postaci.

Z resztą ja bym nie analizowała i nie przenosiła na realizm świat bajek, bo to mi przypomina akcję z Tinki-winki (czy jak mu tam) i jego czerwoną torbą, gdzie pewna polityk uznała że ta bajka jest gorsząca, bo przedstawia geja, a jedyną słuszną bajką jest Rumcajs bo ma syna i żonę.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-19, 21:23   

Szamanka napisał/a:
ja bym nie analizowała i nie przenosiła na realizm świat bajek

Ja bym przenosiła, bo nie słyszałam, żeby ktoś gardził Lalusiem. Mam na myśli widzów, nie smerfy. Te bajki to nie jest film dokumentalny o wiosce smerfów, a coś wymyślonego z powietrza, co ma wywołać określone reakcje w widzach.

Szamanka napisał/a:
jedyną słuszną bajką jest Rumcajs bo ma syna i żonę

I brodę! :P




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-21, 15:58   

Delphi napisał/a:
a coś wymyślonego z powietrza, co ma wywołać określone reakcje w widzach.

Ja uważam że bajki są po to, aby rodzice mięli chwilę czasu dla siebie. :P Ale wymknęło się to spod kontroli, bo dzieciaki wolą siedzieć przed TV/komputerem niż bawić się z rówieśnikami. To jest smutne. To tak rozpoczynając inny temat. ;)

Delphi napisał/a:
Szamanka napisał/a:
jedyną słuszną bajką jest Rumcajs bo ma syna i żonę

I brodę! :P

:D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-21, 16:17   

Nie interesuje mnie inny temat. Interesuje mnie dlaczego ktoś, kto się przechwala wyglądem jest postrzegany jako lepszy od kogoś, kto się przechwala IQ. Przy czym ten drugi jest też postrzegany jako gorszy od tych, którzy się nie przechwalają.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-21, 16:27   

Delphi, napisałam Ci - jest to mniej denerwujące i napastliwe w tym przypadku.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-21, 18:32   

Wygląd jest mniej napastliwy? Wygląd widać cały czas, to co ktoś myśli nie.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-22, 01:02   

Delphi napisał/a:
Interesuje mnie dlaczego ktoś, kto się przechwala wyglądem jest postrzegany jako lepszy od kogoś, kto się przechwala IQ. Przy czym ten drugi jest też postrzegany jako gorszy od tych, którzy się nie przechwalają.
Jest jeszcze jeden aspekt Ważniaka, który pomijasz - jego dążenie do podporządkowywania sobie innych, narzucania innym swojego punktu widzenia i wewnętrzny przymus stawiania na swoim. Ważniak jest zwyczajnie "intruzywny" i liczy się wyłącznie ze zdaniem Papy Smerfa, którego autorytet często wykorzystuje do własnych celów, kiedy zaczyna zdanie od "Papa Smerf zawsze powtarza...". Laluś nie ma opinii na temat każdego zachowania każdego smerfa, nie usiłuje narzucić wiosce podążania za najnowszymi krzykami mody, nie poluje na smerfy z kosmetyczką, najwięcej interakcji ma z własnym lusterkiem.



 
 
Paplanina
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-03, 19:12   

Witajcie :) Co slychac? :)




 
 
Paplanina
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-09, 21:37   

Lady Blair, ciepło w końcu, przynajmniej u mnie a jak u ciebie? ;>



Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2018-04-09, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13