Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina
Autor Wiadomość
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-05, 22:28   

Nie będę się kłócił ;) Ale myślę, że to problem tych osób, które tak "obiecują". W takim kontekście też mimo wszystko są to raczej życzenia aniżeli obietnice. Coś jak pocieszanie: "na pewno się wszystko ułoży, zobaczysz", przecież w takim kontekście wiadomo, że nikt nie obiecuje nikomu, że na pewno wszystko się ułoży bo nie ma takiej wiedzy.



 
 
Paplanina
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-05, 22:42   

Generalnie zgadzam się z tym, co prawi abyss.

Właściwie to nie przypominam sobie sytuacji, żeby ludzie cokolwiek obiecywali. Owszem, jak pojawi się nowy user i napisze coś w stylu "mam nadzieję, że znajdę tutaj zrozumienie i wsparcie", to dostaje odpowiedź twierdzącą, bo i jaką niby miałby uzyskać? Powitanie ma być przede wszystkim formą zachęty dla nowo przybyłego do udzielania się na forumie, więc naprawdę nie widzę w tych wszystkich zapewnieniach niczego dziwnego. Dziwne byłoby to, jakby ktoś napisał "nie, nie znajdziesz tutaj wsparcia, więc najlepiej zabieraj stąd manatki, zanim zetkniesz się z szarą rzeczywistością", albo gdyby całkowicie zignorował i pominął pytanie. :roll:
Złośnica napisał/a:
Już całkowicie pomijając elity, bo w wiosce jest dokładnie to samo - nowy smerf ma falę gratulacji, chwilę zainteresowania, bo w końcu już "zaufany", a dalej... no, kilka aktywnych tematów, reszta wisi w tle.

No ale to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma się swój temat po to, żeby w nim pisać, czy po to, żeby jarać się tym, że ktoś okazuje nam zainteresowanie. Czy piszemy w swoich tematach po to, żeby wyrzucić w nich swoje myśli i poczuć się lepiej, czy tylko po to, żeby ktoś je skomentował. :roll:
Myślę, że jeśli ktoś ma potrzebę, to zwyczajnie pisze w swoim topicu i jeśli trzeba to wstawia 15 000 separatorów, a nie czeka aż ktoś łaskawie po 2 latach zapyta "Co u Ciebie słychać?" :roll:




 
 
Paplanina
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-05, 23:09   

abyss, zdroworozsądkowo masz rację. Jednak nie wszyscy i nie zawsze myślą zdroworozsądkowo. Znam osoby, które po bardzo ciepłym powitaniu po chwili zostały właściwe same w swoich tematach i zawiodły się, bo te wszystkie "możesz liczyć na wsparcie" szybko ucichły.

Empiria, potrzeby są różne. Dla niektórych to tylko forma pamiętnika, a inni będą potrzebowali reakcji, jakiejkolwiek informacji zwrotnej.




 
 
Paplanina
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-05, 23:39   

Złośnica napisał/a:
Znam osoby, które po bardzo ciepłym powitaniu po chwili zostały właściwe same w swoich tematach i zawiodły się, bo te wszystkie "możesz liczyć na wsparcie" szybko ucichły.

No ale w sumie ile było takich tematów? :roll: W większości przypadków jednak każdy jakieś tam wsparcie otrzymuje, jak nie w swoim temacie, to w innych działach, no chyba że się nie udziela i założył konto tylko po to, żeby napisać jednego posta. Zazwyczaj jest właśnie tak, że autor wątku po prostu niczego sam z siebie nie jest w stanie napisać i czeka aż ktoś łaskawie się nim zainteresuje, zada mu konkretne pytanie, na które będzie mógł konkretnie odpowiedzieć. :P
Zresztą no zazwyczaj jak ktoś strzeli sobie kilka separatorów, to w końcu uzyska jakiś odzew. Działa też przecież pw, więc... :roll:

Tak czy siak nigdy nie było tak, że ktoś został tutaj całkowicie zlekceważony i olany.




 
 
Paplanina
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-05-05, 23:42   

Cytat:
nigdy nie było tak, że ktoś został tutaj całkowicie zlekceważony i olany.

Chyba jednak się zdarzało. ;)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Paplanina
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-05, 23:42   

Empiria napisał/a:
Tak czy siak nigdy nie było tak, że ktoś został tutaj całkowicie zlekceważony i olany.

Bywało tak.

Nie generalizujmy, że nigdy nie otrzyma wsparcia, ale nie piszmy też, że zawsze je uzyska.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 01:09   

Adriaen napisał/a:
Nie generalizujmy, że nigdy nie otrzyma wsparcia, ale nie piszmy też, że zawsze je uzyska.


O tym od samego początku piszę. Dokładnie o tym.




 
 
Paplanina
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 01:36   

Fenoloftaleina napisał/a:
Chyba jednak się zdarzało.

Nie przypominam sobie takiej sytuacji, no ale ok. :roll:
Adriaen napisał/a:
Nie generalizujmy, że nigdy nie otrzyma wsparcia, ale nie piszmy też, że zawsze je uzyska.
Złośnica napisał/a:
O tym od samego początku piszę. Dokładnie o tym.

No tak, w 19 na 20 przypadków to wsparcie uzyska, więc faktycznie - nie zawsze. :lol:
Tak się w sumie teraz zastanawiam, jaki był cel poruszania tego wątku. Czy to miała być jakaś sugestia w stylu "bądźmy otwarci na wołanie innych", czy może wstępne wprowadzenie nowej autoreklamy foruma typu "nowy użytkowniku, uciekaj stąd czym prędzej, bo i tak nie masz co liczyć na wsparcie" ? :P




 
 
Paplanina
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 08:19   

W tym roku chyba nie będę obchodzić swoich urodzin.
Czuję się najzwyczajniej staro. :roll:




 
 
Paplanina
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 09:07   

Empiria, no tak i pewnie ten 1 z 20 to bot od reklam. W końcu nikt tutaj nie szuka nowej lodówki(chociaż może...). ;)



 
 
Paplanina
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-06, 10:52   

Złośnica napisał/a:
O tym od samego początku piszę. Dokładnie o tym.

Tak tylko podsumowałem o czym piszesz.

Empiria napisał/a:
Tak się w sumie teraz zastanawiam, jaki był cel poruszania tego wątku. Czy to miała być jakaś sugestia w stylu "bądźmy otwarci na wołanie innych", czy może wstępne wprowadzenie nowej autoreklamy foruma typu "nowy użytkowniku, uciekaj stąd czym prędzej, bo i tak nie masz co liczyć na wsparcie" ?

A może oba?

Arya napisał/a:
W tym roku chyba nie będę obchodzić swoich urodzin.
Czuję się najzwyczajniej staro.

Ja w tym roku nie obchodziłem.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 11:24   

Stwierdzenie, że jedni znajdą wsparcie inni nie zalatuje truizmem. Już mówiłem, że wszystko zależy od oczekiwań danej osoby, albo potrzebujesz zwykłej dawki pustej atencji, albo po prostu przychodzisz tutaj by móc wyrzygać poprzez swoje łączę problemy, które Ci spać nie dają i ewentualnie uzyskać jakieś informacje zwrotne. Szukając pomocy czy wsparcia też ważne jest to w jaki sposób się o nie ubiegamy, jeśli komuś zależy to też musi dać coś od siebie i jak chce może raz na jakiś czas pisać w swoim temacie co go boli, raczej znajdzie się raz na jakiś czas ktoś kto coś tam odpisze. Przecież znowu też nie popadajmy w jakąś skrajność, że nagle wszyscy mieli by się każdym interesować i ciągnąć za język by pisał co u niego. No bo powiedzmy sobie szczerze, jeśli ktoś przychodzi na to forum i oczekuje, że wszyscy będą w okół niego skakać, to jest bardzo naiwny, żeby nie powiedzieć... o bardzo małym rozumku. Na tym forum wszyscy trzymają się pewnej konwencji - są generalnie powierzchownie mili - ale przecież chyba każdy kto żyje na tym świecie dłużej niż 10 lat wie, że ludzie są różni i chociaż ogólnie przyjęto tutaj, że każdy stara się być miły i optymistyczny, to mimo wszystko pod tą powierzchownością wszyscy są tutaj takimi samymi ludźmi.
O co mi chodzi? Jeśli ktoś ma nie wiadomo jakie oczekiwania i wierzy, że forum rozwiąże jego problemy, to się srogo zawiedzie, ale nie ma nic złego w życzeniu komuś by jednak mu to forum w jakimś stopniu pomogło w tym z czym się zmaga. Owszem, dysproporcja między dawką atencji otrzymaną na początku, a tym co jest potem może być dla kogoś bolesna, ale to trochę tak jakby mieć pretensje, że wchodząc do pokoju pełnego ludzi na początku wszyscy się z Tobą witają i pytają co u ciebie i potem wracają do swoich czynności.

Arya napisał/a:
W tym roku chyba nie będę obchodzić swoich urodzin.
Czuję się najzwyczajniej staro.
Nigdy specjalnie nie obchodziłem urodzin, nawet do końca nie rozumiem idei czemu miałbym świętować coś co nie jest ani trochę moim osiągnięciem.



 
 
Paplanina
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 17:18   

abyss napisał/a:
O co mi chodzi? Jeśli ktoś ma nie wiadomo jakie oczekiwania i wierzy, że forum rozwiąże jego problemy, to się srogo zawiedzie, ale nie ma nic złego w życzeniu komuś by jednak mu to forum w jakimś stopniu pomogło w tym z czym się zmaga.


Wiesz, że oczekiwania i zdrowy pogląd na sytuację może zmieniać się w zależności od stanu, w jakim przychodzą tu nowi użytkownicy, w jakim wracają starzy i w jakim wypowiadają się obecni. Wymaganie od zaburzonych zawsze tak zdroworozsądkowego podejścia jest równie nierealne jak moje pobożne życzenie, by zaprzestać używania "na pewno". Bo tylko o to "na pewno" się rozbija, a wyszła nam tu jakaś dyskusja nie wiadomo o czym.




 
 
Paplanina
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 17:53   

Wymagać nie można, ale można uświadamiać ludzi, że będąc w takim stanie psychicznym powinny szukać pomocy u specjalistów i w tym chyba forum pomaga, bo kojarzę co najmniej jednego użytkownika, który ze wsparciem forumowiczów przełamał się i poszukał realnej pomocy. Po prostu nie podchodźmy do wszystkiego tak poważnie i dosłownie na tym forum.

P.S. Mi tam ta dyskusja o nie wiadomo czym się spodobała. :P




 
 
Paplanina
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 18:32   

Uświadamiać można i w drugą stronę. Zanim uświadomi się kogoś rozchwianego, co może zająć dłużej niż dzień czy dwa można zwrócić uwagę na to, co się pisze i mówi. A co do podchodzenia poważnie... ja tu rzuciłam luźną refleksję. I to specjalnie w paplaninie, czyli najmniej poważnym temacie na forum. : )

P.S. Chciałeś to masz.




 
 
Paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12