Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 21:52
Aparat
Autor Wiadomość
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-05-09, 09:49   Aparat

Chcę sobie aparat kupić pod koniec miesiąca, ale nie wiem jaki. Na pewno nie lustrzankę i w granicach do 1000zł. Ktoś mi da jakieś propozycje?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Aparat
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 08:43   

Alzena napisał/a:
Ktoś mi da jakieś propozycje?

Jakie masz oczekiwania od aparatu? :P

Przeglądałaś już jakieś aparaty? któreś Cię zainteresowały?

Na jakich funkcjach Ci zależy?
Czy chcesz robić zdjęcia bardziej artystyczne, czy mieć taki do wszystkiego?




 
 
Aparat
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 11:55   

Jeśli chcesz robić bardziej artystycznie to moje rady:
- spraw sobie taki który ma obiektyw z fajnym światłem (widziałam hybrydy ze światłem 2.8!)
- MANUAL! przede wszystkim.
- poczytaj recenzje jak szumy wyglądają.

na razie nic nie polecam, poszperam po forach ;-)




 
 
Aparat
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-05-11, 03:43   

Myślę o Pentaxie, ewentualnie o Kodaku... Stabilizator jaki optyczny czy elektroniczny?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Aparat
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 12:45   

Optyczny chyba lepiej. Ale na tym się nie polega i tak. Ważniejsze jest to czy i jak szumi i od jakich wartości iso, wtedy mozesz podniesc iso i bedzie ostre ;-) stabilizacja to bujda.



 
 
Aparat
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-05-11, 12:53   

Hm...najgorsze jest chyba to, że chciałabym by był jak najmniejszy jeszcze ale z wszystkim co dobre... a to kosztuje już w granicach 1500zł



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Aparat
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 13:05   

najmniejszy?
pamietaj ze taki maly sie niewygodnie trzyma ;-)




 
 
Aparat
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-05-11, 13:09   

Alzena, ja Ci nic nie polecam. Ja mam olympusa, ale to zwykła cyfrówka, ale ja robię zdjęcia turystyczne więc wiesz :D Tu masz link do strony o jakiś lepszejszych olympusach :D , tam jest trochę informacji o kilku aparatach. Ty wiesz co Ci potrzebne. One też cenowo też chyba tak strasznie nie wyglądają :
http://www.partner.olympus.pl/pen_akcesoria.html




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Aparat
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 16:18   

Ja Ci polecę Fuji. Sama miałam i bardzo sobie chwaliłam. Jaki? To już poszukaj, bo miałam z innej półki cenowej ;D



 
 
Aparat
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-02, 17:57   

Pozwalam sobie odkopać temat i wkleić post kumpla ze starego klasowego forum:

Cytat:
Ja tam swego czasu robiłem zdjęcia starnym Zenitem. Nie musicie mieć wszytkiego cyfrowego. Takiego Zenita możecie kupić za 30 zł na allegro. Ma on wszystkie PODSTAWOWE FUNKCJE SŁUŻˇCE DO ROBIENIA ZDJĘĆ ARTYSTYCZNYCH. Bez zbędnej techniki, w nim na prawdę liczy się oko, wyobraźnia i często refleks. Poza tym znam wielu profesjonalnych fotografów(moja rodzina ma agencję reklamową więc trzaskają miliony fotek na bilbordy), jak i pół profesjonalnych i wszyscy z nich twierdzą że jakoś cyfrowych aparatów nie umywa się do jakości klasycznych aparatów robiących zdjęcia na błonie, no chyba że dajemy 12 000 $ za sprzęt, ale to inna bajka.




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Aparat
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-06, 23:49   

mam pytanie, chciałam spytać jaką lustrzankę byście polecili? Nikon, Canon czy może jeszcze coś innego?



 
 
Aparat
Raven
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 18:37   

ja mam pentaxa k20D ale jak miałbym bym polecić to Nikon. Odradił bym Olympusa.



 
 
Aparat
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 19:03   

od dwóch lat mam canon 450d. nie znam się absolutnie na aparatach ani fotografowaniu (i pewnie nie wykorzystuję połowy funkcji tego mojego), ale ten jest łatwy w obsłudze i dobrze znosi niezbyt delikatne traktowanie. :P



 
 
Aparat
Fikcja
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 23:37   

Nikon D5000 + obiektywy głównie m42 :3



 
 
Aparat
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2016-06-12, 14:12   

:zlotalopata:

Nie ukrywam że bardzo liczę na Waszą pomoc, bo kompletnie nie ogarniam tematu.
Potrzebuję sprawny aparat dla trzęsących się wiecznie łap, taki co mi zrobi dobre, ostre zdjęcie. Do tego, nawiążę w tym temacie - jakie programy są dobre i w miarę łatwe do obróbki zdjęć.

Dodam, że jestem laik totalny, nie znam się na robieniu zdjęć, więc co polecacie (aparat i program) dla głupów, no i żeby jeszcze cena była ludzka. Może jeszcze napiszę na co mi to - będę robiła zdjęcia odzieży, więc pewno nad oświetleniem też będę musiała popracować... ciekawe jak.

No i... co to znaczy dobre zdjęcie? Na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o modę, aby fajnie wyglądało.


Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedź.


<<< Dodano: 2016-06-13, 14:00 >>>


Nie no, kurde. Serio nikt sie nie zna? :<




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Aparat
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12