Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w zadaniach
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-09-18, 16:11   

Mam pewne zadanie na WOK, a konkretniej - mam wybrać dzieło jakiegoś autora i dokonać jego analizy (obrazu, nie artysty ;) ). Teoretycznie jest to praca na olimpiadę z wiedzy o sztuce, ale wezmą w niej udział tylko te osoby, które chcą (ja absolutnie nie chcę). Prace tak czy siak KAŻDY ma złożyć do nauczyciela, żeby zaliczyć semestr.
Nie wiem jaki obraz wybrać, jakieś pomysły?
Myślałam o Victorii Frances, bo bardzo lubię jej obrazy, ale nie uważam, żeby w interpretacji dawały duże pole do popisu...

No i drugie zadanie, na filozofię, z tą samą nauczycielką. Znów dała nam do napisania pracę, która tyczy się olimpiady filozoficznej, w której tak jak powyżej, wezmą udział tylko chętni. Ja w żadnym przypadku nie (w ogóle nie sądzę, żeby ktokolwiek się zdecydował :D ). Mamy do wyboru takie tematy:

1. Czy zgadzasz się z tezą Kanta, że istnieją pytania, na które nigdy nie będziemy w stanie odpowiedzieć? Uzasadnij odpowiedź wskazując filozoficzne znaczenie i konsekwencje tej tezy.

2. Czy konsumpcyjne nastawienie do życia możemy uznać za absurd? Rozwiń temat w odwołaniu do koncepcji egzystencjalistów i personalistów (Camus, Marcel, Mounier, in.)

3. Na czym, według kard. Karola Wojtyły, polega doświadczenie człowieka?

4. Na przykładzie filozofii Dawida Hume'a scharakteryzuj postawę sceptyczną, jej znaczenie poznawcze i moralne. (300-letnia rocznica urodzin)

5. Czy środkami politycznymi można zapewnić obywatelom szczęście?

6. Na czym polega filozoficzny sens i znaczenie ruin?

7. Opisz spór między Platonem i sofistami dotyczący statusu wartości moralnych. Jakie formy przybiera ten spór w świecie współczesnym?

8. Stanisław Brzozowski a polska filozofia czynu. (100-lecie śmierci)

9. Co to znaczy poprawnie myśleć?

10. „Jestże dla prawdy przyszłość jaka?” Rozwiń problem zawarty w pytaniu zadanym przez L. Kołakowskiego.

(a jak ktoś chętny na olimpiadę to proszę ;) http://www.ptfilozofia.pl...=content&id=14)

Który temat wydaje wam się najprostszy? Na początku wybrałam Kanta, ale jego filozofia transcendentalna, noumeny i inne takie mnie przerastają... Nauczycielka też odradza pierwszy temat ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3161
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-09-18, 16:48   

7. Opisz spór między Platonem i sofistami dotyczący statusu wartości moralnych. Jakie formy przybiera ten spór w świecie współczesnym?



Zdecydowanie to :)




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Pomoc w zadaniach
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-09-18, 18:12   

Ella, Jeśli chodzi o najprostsze tematy(moim zdaniem ; P)- 4. Na przykładzie filozofii Dawida Hume'a scharakteryzuj postawę sceptyczną, jej znaczenie poznawcze i moralne. (300-letnia rocznica urodzin) uważam, że to. Bo masz tylko Huma i bazujesz tylko na nim. Chyba, że wolisz opierać się na własnej wiedzy i po prostu dobrej umiejętności dedukcji to wydaje mi się, że to -9. Co to znaczy poprawnie myśleć?

Jeśli chodzi o ten WOK - wybierając dzieło jakiegoś autora, chcąc nie chcąc, żeby dobrze je zinterpretować musisz znać jego życiorys chociaż trochę no i epokę z której pochodzi. Swoją drogą pracochłonne zadania dała wam ta nauczycielka! Ile masz na to czasu?




"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Pomoc w zadaniach
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-09-18, 18:35   

murango napisał/a:
Swoją drogą pracochłonne zadania dała wam ta nauczycielka! Ile masz na to czasu?


Ech... wymyśliła te olimpiady, bo nikt się na nie zgłasza i liczy, że jak już coś napiszemy to będzie mogła to zgłosić do konkursu...
Obie prace mam oddać do 28 września. Strasznie mało czasu :(

Tak szczerze to myślałam o Wojtyle, bo kościół, religia, papież, to wszystko jest mi bliskie. Co do poprawnego myślenia, to jest cała bibliografia podana niżej i mam się koniecznie opierać na jakimś z tych dzieł. Co do Hume'a to faktycznie byłby dobry. A co do sofistów i Platona to chyba raczej nie, ale dzięki za zdanie ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-09-18, 23:02   



Giuseppe Arcimboldo

Opisz to, nie będziesz mieć problemów i za bardzo się nie popiszesz w swoich dostrzeżeniach a jest o czym pisać.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Pomoc w zadaniach
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2011-09-19, 10:35   

Ella napisał/a:
Mam pewne zadanie na WOK, a konkretniej - mam wybrać dzieło jakiegoś autora i dokonać jego analizy (obrazu, nie artysty ;) ). Teoretycznie jest to praca na olimpiadę z wiedzy o sztuce, ale wezmą w niej udział tylko te osoby, które chcą (ja absolutnie nie chcę). Prace tak czy siak KAŻDY ma złożyć do nauczyciela, żeby zaliczyć semestr.
Nie wiem jaki obraz wybrać, jakieś pomysły?
Myślałam o Victorii Frances, bo bardzo lubię jej obrazy, ale nie uważam, żeby w interpretacji dawały duże pole do popisu...

Co do analizy obrazu to najlepiej wybrać taki, który jest wyraźnie podzielony na pierwszy, drugi, trzeci itd. plan. Bo to najprostsze ;)
A jak nie chcesz iść na olimpiadę to wybierz coś banalnego, żeby nikt się Ciebie nie czepiał.
Analizuj obraz wg. tego wzoru:
1. autor , tytuł , czas powstania
2. Technika . Rozmiary. Miejsce, gdzie znajduje się oryginał.
3. Konstrukcja obrazu: kompozycja , plany w obrazie (Na pierwszym to, na drugim to).
4. Treść dzieła sztuki - opisujemy co widzimy.
5. ?rodki artystyczne: linia , plama , barwa , faktura (obraz jest np. w barwach ciepłych, zimnych).
6. Treść ideowa obrazu.(Co przedstawia ale ideologicznie)
7. Swój osobisty stosunek do dzieła sztuki. (Podoba mi się ...; nie podoba ...; myślę , że malarz słusznie ...)

Tak się opisuje obrazy na maturze z HS




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pomoc w zadaniach
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-09-19, 19:50   

Duszka, dzięki, pomyślę :)

Euphoriall, dzięki podwójne, taki plan na pewno się przyda, o wiele ułatwiłaś mi sprawę :D

Dzisiaj zapytaliśmy nauczycielki czy może przedłużyć termin oddania prac - zgodziła się, pod warunkiem, że nikt nie będzie brał udziału w olimpiadzie (będzie miała więcej czasu na sprawdzenie). A, że nikt nie chce, to mamy czas do połowy października :)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-26, 16:49   

Czy ktoś mnie poratuje? Muszę wiedzieć:
- co to jest przedział ufności
- co to metody analizy niezależności
- kiedy i po co stosuje się testy post hoc
Tak to z tej wstrętnej statystyki... wie ktoś może gdzie można to znaleźć po ludzku napisane... bo jak otwieram podręcznik to mam wrażenie, że piszą w nim po chińsku.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-09-26, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pomoc w zadaniach
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-26, 18:15   

Emaleth, w ogóle ciężko jest coś znaleźć. Spróbuje się dokopać do podręcznika i Ci pomóc :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Pomoc w zadaniach
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-16, 19:03   

Dobrze, pracę na WOK mam za sobą (wybrałam obraz Johna Everetta Millaisa "Ofelia"), a teraz biorę się za filozofię.
Tak myślałam, myślałam, myślałam i chyba w końcu zdecyduję się na siódmy temat. Wydaje się najprostszy:

Opisz spór między Platonem i sofistami dotyczący statusu wartości moralnych. Jakie formy przybiera ten spór w świecie współczesnym?

Pomożecie mi stworzyć plan tej pracy? Tylko plan. To naprawdę ułatwia pracę (dlatego jeśli chodzi o WOK to bardzo dziękuję Psychosis, która podała mi plan analizy obrazu, bardzo mi się to przydało ;) )




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10447
Skąd: świat

Wysłany: 2011-10-16, 19:27   

Ella, a jaką ocenę otrzymałaś?

Co do takich pisemnych prac z filozofii to nie jestem najlepsza i nie chcę Ci mieszać :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pomoc w zadaniach
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-16, 19:31   

Jeszcze nie wiem, bo pracę oddałam w piątek. Ale spodziewam się pozytywnej, bo praca (moim zdaniem) dobrze mi poszła :) Jak się dowiem to dam znać.



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-10-17, 14:32   

Ella, jeśli masz na jakieś później tę pracę z filozofii, to mogę Ci pomóc. Tylko niestety teraz mam sama zapieprz na studiach :( Ale dajmy na to w przyszłym tygodniu, jeśli jeszcze nie byloby za późno, to chętnie. W końcu studiuję filozofię, a Platona czytałam praktycznie wszystko. Ponadto chętnie sobie przypomnę to i owo, a jeśli to ma dodatkowo pomóc..



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Pomoc w zadaniach
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-17, 19:20   

ho, niestety, pracę muszę napisać na ten piątek :( Ale dzięki za chęci!



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pomoc w zadaniach
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-14, 22:45   

Kto pomoże mi z matmą??? :)


Ładnie prosiiii... :modły:


jakby się komuś chciało: Link


od 1-5 mam już zrobione :) jeszcze tylko 3 :D




 
 
Pomoc w zadaniach
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11