Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Mitomania
Autor Wiadomość
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2023-08-08, 20:10   Mitomania

Ja wiem że to wstydliwy temat i wgle ale jest tu ktoś kto walczy z mitomanią ? Poprostu czuję że jestem w tej walce sam, i chce poprostu by ktoś mi coś doradził jak sobie radzi , nie oczekuję wyrozumiałości itd . Poprostu chciałbym z kimś na ten temat pogadać.



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Mitomania
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1730
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-08-09, 21:36   

Konrad96, wydaje mi się, że w wieku około gimnazjalnym, wczesno licealnym miałem tendencję to wymyślania różnych niestworzonych historii. Ale chyba nigdy nie zastanawiałem się nad tym za bardzo. Z pewnością kryło się za tym spore poczucie wstydu, kompleksy i trochę taki metakompleks polegający na tym, że miałem kompleks ze względu na bycie zakompleksionym. Potem to się trochę przerodziło w inne rzeczy, może też bardziej po prostu objawiało się jako marzeniowe planowanie, ryzykowne zachowania itp.
Pamiętam jak na terapii, podczas jakiegoś ćwiczenia w grupie polegającego na udzielaniu feedbacku innym uczestnikom grupy o tym jak jesteśmy postrzegani, dostałem informację o tym, że jestem postrzegany jako bardzo zakompleksiona osoba. Było to o ile ciekawe, że większość grupy kupowała tą moją pozę, ale jedna osoba odczytała ten głęboki wstyd. Oczywiście wtedy to nie była stricte mitomania, raczej po prostu jakieś budowanie swojej legendy i mitu swojej osoby.
Myślę, że ogólnie praca ze wstydem to jest ogromne wyzwanie, bo przynajmniej w moim przypadku ciężko było mi nawet przyznać, że czuję ten wstyd. W pewnym sensie takim finalnym punktem było po prostu przyznanie się do tego wstydu, choć ciężko upraszczać to tylko do tego. Z pewnością sporo jest tu pracy nad akceptacją siebie, bo też mam wrażenie, że w tamtym okresie kiedy po prostu nałogowo ściemniałem bardzo oddalało mnie to od ludzi, kiedy wydawało mi się, że pozwoli mi to być fajnym i wkupić się w łaski innych.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Mitomania
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1074
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-08-10, 12:35   

Konrad96, napiszesz coś więcej, o tym w jakich sytuacjach pojawia się u Ciebie wymyślanie rzeczy? Czego najczęściej dotyczą te kłamstwa?



 
 
Mitomania
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12