Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Borderline
Autor Wiadomość
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-08-07, 11:11   

rozwielitka, tylko, że najczęściej jak szukam jakichś definicji, czegokolwiek i wchodzę na wiki, to czytam i tylko myślę " :shock: A po polsku?? :shock: "



 
 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 11:15   

Wiki jest świetna! Ale trzeba wiedzieć jak korzystać :)
1. Przejrzyj linki pod artykułem
2. Wpisz w google (najlepiej google scholar) i słowniki kluczowe słowa wyłapane z artykułu.

Po prostu warto ją traktować nie jako wyrocznię, a punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.




 
 
Borderline
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-11, 18:08   

Kochani, przypominam, że to temat o Bordeline.



 
 
Borderline
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-09-15, 04:14   

Ja mam pełnoobjawowe Borderline. Oprócz opisanych tutaj wahań nastrojów i sprzecznych emocji mam problem z przywiązywaniem się do ludzi. Często trafiam na jakąś osobę i bardzo mocno się do niej przywiązuję, pomimo, że jest mi to osoba praktycznie obca. Ciągle koggoś za coś przepraszam, ciągle czuję się winna - nawet jeśli intelektualnie wiem, że to bez sensu. I ten wieczny natłok myśli w głowie - coś okropnego!
Z tym, że ja mam jeszcze PTSD, ED i nerwicę natręctw. Ale Borderline obok ED jest moim najsilniejszym zaburzeniem.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Borderline
korba 



Dołączyła: 21 Cze 2011
Posty: 224
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-11-21, 12:41   

Od jakiegos czasu chodze na terapie Behawioralno- poznawcza. Postawiono diagnoze zaburzenia osobowosci typu borderline. Niestety musze sie zgodzic ze ta diagnoza jest trafna i odpowiada na pytanie dlaczego jestem taka toksyczna i skomplikowana. 5 lat temu psychiatra jak go przydusilam zeby mi powiedzial co mi jest stwierdzil stany lekowe i zaburzenia osobowosci.
Jako ze jest to bardzo trudne i skomplikowane zaburzenie zwlaszcza u mnie patrzac na moje przejscia- tera stwierdil ze jestem najtrudniejszym przypadkiem z jakim mial doczynienia, poprosilam Go o okreslenie sie czy da rade ze mna pracowac, czy ma na tyle sily by przetrzymac moje napady zlosci, autodestrukcji, leku, szantazu i toksycznosci. Bo nie chce zeby sie wycofal w polowie jak juz bedzie za pozno. Powiedzial ze potrzebuje tydzien i da mi odp. Mimo ze bylam u niego kilka razy to czuje z nim wiez i jego sobie wybralam i nie chce zeby mnie zostawial. Nie mam sily i determinacji szukac kogos innego i zaczynac od nowa zwlaszcza ze ten terap. Zna moja chorobe i zajmuje sie osobami z HIV.
Jestem przerazonabtym co bedzie.
Czy jest ktos kto ma borderline z kim moglabym pogadac?




 
 
Borderline
kolorowanka 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-21, 22:07   

Miałam 3 razy zdiagnozowane borderline, po ok 20 latach walki ze sobą (border towarzyszył mi praktycznie od urodzenia) mogę powiedzieć, że od 2 lat jest wyciszony. Mimo, ze dalej wypieram troch te diagnoze i uznaje ze to mnie nie dotyczy, wiem ze tak naprwde jest inaczej. Ale 2 lata jest spokojniejszy. Nie mam takich wybuchow zlosci, nie okaleczam sie za bardzo, mam nawrot bulimii, uczucie pustki i odbijania nienawisci o siebie na innych towarzyszy mi non stop. Jednak nie jest juz tak tragicznie jak bylo np 10 lat temu kiedy to moj border byl najaktywniejszy.

Duże litery. // Ł.




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-21, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-21, 22:21   

kolorowanka napisał/a:
Jednak nie jest juz tak tragicznie jak bylo np 10 lat temu kiedy to moj border byl najaktywniejszy.

Na litość bogów... kto diagnozuje zaburzenia osobowości, w szczególności border 13-latce? :ściana:




 
 
Borderline
kolorowanka 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-21, 22:39   

diagnozę dostalam dużo później.wtedy mialam podejrzenia ze moze sie rozwinąć zaburzenie osobowosci i tak tez sie stalo. ja patrze na moje zachowania z perspektywy czasu.



 
 
Borderline
an angel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-21, 23:33   

Też zdiagnozowano mi borderline jakiś czas temu. Obok nerwicy najbardziej uciążliwe są właśnie ciągłe zmiany nastrojów. Często próbuję sobie wmówić, że przecież nic mi nie jest i przy dobrym nastoju całkiem skutecznie mi się to udaje, dopiero gdy robi się gorąco zdaje sobie sprawę, że jednak nie jest tak dobrze jak myślałam.



 
 
Borderline
kolorowanka 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-22, 11:06   

Ja się do zmian nastroju przyzwyczaiłam. W sumie często udaje mi się nad tym panować. Bardziej męczą mnie wybuchy agresji, bo tak jak do tej nikomu większej krzywdy nie zrobiłam (jakieś szarpaniny tylko, czy lekkie pobicia) bo zawsze agresje w stosunku do innych kierowałam na siebie, żeby uniknąć problemów. Ale czasami boję się, że za którymś razem nie zapanuję nad sobą, że się nie powstrzymam i skrzywdzę kogoś innego, a nie siebie. Dlatego też nie chce mieć dzieci. Z lęku przed sobą.

*CapsLock istnieje w jakimś celu. Używaj go. :łasica:




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-22, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-11-22, 16:42   

kolorowanka napisał/a:
wtedy mialam podejrzenia


Kto tak podejrzewał? Internety?




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Borderline
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-11-22, 16:48   

kolorowanka napisał/a:
Bardziej męczą mnie wybuchy agresji, bo tak jak do tej nikomu większej krzywdy nie zrobiłam (jakieś szarpaniny tylko, czy lekkie pobicia) bo zawsze agresje w stosunku do innych kierowałam na siebie, żeby uniknąć problemów.
Też tak wybucham i się rzucam, a bordera nie mam. :roll: Kobiety tak maja. :lol:



 
 
Borderline
kolorowanka 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-22, 17:00   

PanFoster napisał/a:


Kto tak podejrzewał? Internety?


Psychiatra, dwóch psychologów, pediatra ze szpitala i policja.




 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-11-22, 17:04   

Policja w Polsce jest tak wykwalifikowana, że stwierdza zaburzenia osobowości...
Żyjemy w innych państwach chyba.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Borderline
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-11-22, 17:06   

PanFoster napisał/a:
Policja w Polsce jest tak wykwalifikowana, że stwierdza zaburzenia osobowości...
Żyjemy w innych państwach chyba.
_________________
O tym samym pomyślałam. Może miała na myśli jakiegoś policyjnego psychologa?



 
 
Borderline
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13