Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Borderline
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 01:58   

rozwielitka, to nawet diagnozowaniem trudno nazwać... oni do NFZ muszą wpisać jakąś diagnozę, bo inaczej im fundusz nie zapłaci. Równie dobrze mogliby wylosować.



 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 02:02   

W ciągu ostatnich 2 miesięcy zaliczyłam w 2 miastach 3 szpitale, a w nich 6 oddziałów z czego dysponuję 3 wypisami (każdy w 2 egzemplarzach, oczywiście) i na jednym napisali 'konsultacja psychiatryczna 1x" a na drugim poza tym postawioną przez psychiatrę diagnozę, zalecane leczenie (kompletnie inne od tego, które dostałam) i nazwisko doktorki. Inny szpital i inny wypis, więc to nie żaden wymóg NFZ.



Ostatnio zmieniony przez Chochlik 2012-06-26, 02:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 08:55   

rozwielitka napisał/a:
Inny szpital i inny wypis, więc to nie żaden wymóg NFZ.

Kiedy starałam się o pierwszą terapię pytałam czemu wpisali mi "inne zaburzenia osobowości" i usłyszałam "coś musimy wpisać, przecież zdrowej nam nie pozwolą leczyć".




 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 10:55   

Ale to były tylko konsultacje z psychiatrą podczas hospitalizacji z innego powodu, więc to nieco inna sytuacja niż u ciebie.



 
 
Borderline
ariellka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 19:02   Zaburzenia osobości typu Borderline.

O Borderline Personality Disorder mówi się jako coś z pogranicza psychozy i nerwicy.
Są to zaburzenia, chwiejność i niestabilność osobowości.
Jest to dość niezwykła przypadłość, kiedy to w człowieku "walczy" ze sobą kilkadziesiąt sprzecznych emocji.

Co wiecie na temat zaburzeń osobowości typu BPD?




 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 19:05   

Scaliłam, bo temat już istnieje.

[ Dodano: 2013-07-01, 19:06 ]
ariellka napisał/a:
Jest to dość niezwykła przypadłość

Żadna niezwykła... każdemu wstawiają, nawet jak nie mają podstaw... chyba najbardziej nadużywana diagnoza ostatnimi czasy.




 
 
Borderline
ariellka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 19:17   

Emaleth, oj wybacz. Użyłam nieodpowiedniego słowa.
Nie chodziło mi tu raczej o przeciętność wystawiania diagnozy o BPD, a o fakt że ów zaburzenie jest dość złożone.




 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 19:29   

ariellka napisał/a:
fakt że ów zaburzenie jest dość złożone

Czy ja wiem czy złożone... no jak wstawiają ten stempelek co drugiej osobie, nawet takim, co z bordera mają tyle, ile ja z nerwicy natręctw, to potem faktycznie mnogość różnych przypadków może stwarzać wrażenie złożoności. Ja niby jestem border... i żadnej szczególnej złożoności własnego przypadku nie dostrzegam... ot poruszam się po skrajnych wartościach absolutu, a ambiwalentny to moje ulubione słowo :D




 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-07-02, 06:43   

Psychosis, :roll: gdyby przykład z trawą zmienić na 'dlaczego nie odpisałeś mi na sms'a?' to przechodząc od męczącego szantażu, autoagresji, prób samobójczych, błagania o odpowiedź, by za 20 minut zrywać samemu kontakt i obrażać, by znów za jakiś czas prosić o powrót, ale potem podejrzewać o manipulację, kłamstwo, o to, że i tak Cię opuści, więc dalej wymuszać niemożliwego, a gdy to otrzymasz, to olać starania, wymyślając idiotyczne teorie spiskowe i wierząc w nie ... et. gdyby napisać tak, byłoby to o moim wczorajszym wieczorze.

Odnośnie nadużywania diagnozy; najgorszemu wrogowi nie życzyłbym border. Gdy ma się border to się nie żyje, wegetuje się w pustce pomiędzy skrajnymi urojeniami.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
Ostatnio zmieniony przez PanFoster 2013-07-02, 06:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Borderline
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 06:20   

Jako pierwszą diagnozę postawili mi depresję psychotyczną. W tym roku jak wychodziłam napisali mi między innym, że moja osobowość rozwija się w złym kierunku.Jak pytałam się swojego psycho o co chodzi, to powiedział, że po prostu przed 18 rokiem życia nie mogli mi wystawić zaburzeń osobowości, bo to za wcześnie..
No i sam psycho potwierdził jak mu się pytałam, że depresja psychotyczna łączy się z borderline.
No i ja sama nie wiem. Niby większość objawów pasuje.. tylko nie jeden, chyba kluczowy - nie szantażuję innych, że się zabiję/potnę etc. Jak pytałam się lekarzowi, czy mogę mieć borderline, wzruszył ramionami i powiedział, że moja teza jest prawdopodobna. Ale nie zaprzeczył, ani nie potwierdził - co mnie jeszczze bardziej utwierdziło w przekonaniu, że dobrze myślę.
Jednak co z tym szantażem? Jeśli mam "nieprawidłowy rozwój osobowości", to nie sądzę, aby inne typy zaburzeń osobowości do mnie pasowały, jedynie borderline.
No więc generalnie chciałam się zapytać, czy border występuje bez tego szantażu, lecz w innej formie? (ponoć jest pograniczna i borderline, jakoś czytałam kiedyś, ale nie wiem czy do końca zrozumiałam).




 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 10:23   

Lilith napisał/a:
większość objawów pasuje.. tylko nie jeden, chyba kluczowy - nie szantażuję innych, że się zabiję/potnę etc.

Ja też nie. To znaczy, że nie jestę borderę? Nie czuję też 'pustki', więc tym bardziej...

Lilith napisał/a:
No więc generalnie chciałam się zapytać, czy border występuje bez tego szantażu, lecz w innej formie?

Każda choroba ma swój zestaw objawów, z których nie muszą wcale wszystkie występować. Chociaż czasem nawet lekarze nie potrafią tego zrozumieć, że można mieć zapalenie płuc i nie kaszleć.




 
 
Borderline
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-08-07, 10:45   

Lilith napisał/a:
ponoć jest pograniczna i borderline, jakoś czytałam kiedyś, ale nie wiem czy do końca zrozumiałam


Pograniczne zaburzenia osobowości dzielą się na dwa typy: typ impulsywny i typ borderline.

rozwielitka napisał/a:
Każda choroba ma swój zestaw objawów, z których nie muszą wcale wszystkie występować.


Dokładnie. Tak jak w zwykłym przeziębieniu, jednych boli gardło, drudzy kaszlą, a trzeci wymiotują, inni mają wysoką gorączkę, a inni stan podgorączkowy. :P Ja u siebie też nie znajduję kilku objawów opisujących borderline, ale znajduję też inne, które nie są opisane, a które wiem, że występują.




 
 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 10:59   

Evicka napisał/a:
Ja u siebie też nie znajduję kilku objawów opisujących borderline, ale znajduję też inne, które nie są opisane, a które wiem, że występują.

To akurat mogą być 'niebojawy' albo objawy czegoś innego :)




 
 
Borderline
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-08-07, 11:02   

Może źle to ujęłam. Chodziło mi o to, że często np. na takiej wikipedii, podają suche medyczne objawy, których nie rozumiem, lub u siebie nie widzę, a później w takim bardziej ludzkim opisie objawów, przytoczeniu konkretnych sytuacji, odnajduję to co zauważam u siebie, a w tych takich suchych faktach tego nie ma.



 
 
 
Borderline
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 11:07   

Akurat Wikipedię edytują często zwykli zjadacze chleba, jak my, a nie fachowcy. Poza samym językiem różnych opracowań ważna jest też ich data i wnikliwość. Inaczej będzie wyglądać artykuł z 'Pani domu', inaczej z 'Scientific American', a inaczej z poważnych medycznych czasopism.



 
 
Borderline
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12