Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Borderline
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 15:25   

Vanilla, ponoć z wiekiem to może złagodnieć, ale 35, to jakoś mało mi się wydaje. Raczej bym obstawiała 45.



 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 18:17   

ladylazarus napisał/a:
Lekarz powiedział mi, że to już "taka uroda", trzeba się leczyć, ale borderline mija zazwyczaj po 30, ew. koło 35 roku życia...

Skoro "samo mija" to po co się leczyć? Lekarze i ich "genialne" teorie. :roll:




 
 
Borderline
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-08-15, 10:16   

Trafiłam na to przypadkiem. Na osobowość z pogranicza. Przez parę dni czytałam sobie i jakoś wszystko mi się zgadzało~ Chociaż myślę, że większość osób tutaj ma objawy borderline, ale jak to stwierdzić? Przecież Google nie powie Ci wszystkiego. Moje badania zmusiły mnie do zapisania się (znowu) do psychiatry. Po prostu ciekawość i chyba jakaś dojrzałość ( :shock: ) tego, że jak sama sobie nie pomogę to nikt tego nie zrobi. Mam pewne obawy. Pójdę tam i co? Tej, Psze Pani... bo mi się wydaje, że jestem borderem. Kobieta pewnie mnie wyśmieje i powie, że jestem hipochondrykiem. Dlatego mam mieszane odczucia apropos rozpoznawania u siebie chorób, bo czuję się jak dziecko, które wymyśla sobie choroby, żeby zwrócić na siebie uwagę, hmm.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Borderline
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 10:21   

Usagi napisał/a:
Chociaż myślę, że większość osób tutaj ma objawy borderline, ale jak to stwierdzić?

Testami u psychologa/psychiatry.
Usagi napisał/a:
Tej, Psze Pani... bo mi się wydaje, że jestem borderem

Możesz po prostu powiedzieć, co Ci dolega i z jakimi objawami do niej przychodzisz, a diagnozowanie zostaw już lekarzowi. ;)




 
 
Borderline
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-08-15, 11:31   

Arya napisał/a:
Możesz po prostu powiedzieć, co Ci dolega i z jakimi objawami do niej przychodzisz, a diagnozowanie zostaw już lekarzowi. ;)


Jasne, uzna mnie za hipochondryczkę albo to zbagatelizuje. Mam złe doświadczenia z psychiatrą, który uroczo zignorował wszystko to, co mu mówiłam. <3 Po prosty chyba się sparzyłam za pierwszym razem i mam wrażenie, że będzie tak cały czas. ._.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-17, 03:53   

Arya napisał/a:
Testami u psychologa/psychiatry.


Pierwszy raz słyszę o testach na border.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Borderline
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 09:12   

PanFoster napisał/a:
Pierwszy raz słyszę o testach na border.

Hm. U mnie było tak, że po iluś tam wizytach i wywiadach wpisali mi bordera na skierowaniu, ale... zawsze mi się wydawało, że przecież to się diagnozuje przez jakieś testy. :drapanie: Ktoś wie coś więcej na ten temat i mógłby mi wyjaśnić?




 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-17, 09:19   

Z tego co mi wiadomo, to nie istnieją takie testy. Borderline można stwierdzić na podstawie wywiadu i obserwacji. I to nawet nie jednorazowego wywiadu.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 09:26   

PanFoster napisał/a:
Z tego co mi wiadomo, to nie istnieją takie testy.

Oczywiście, że istnieje szereg testów psychologicznych, którymi wykrywane są zaburzenia osobowości, w tym borderline. Na przykład MMPI.




 
 
Borderline
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-17, 09:31   

O! Ten test mam mieć robiony. :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Borderline
Tnanever 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-17, 10:10   

Rozumiem, że nie ma opcji zrobić go samemu w domu... za darmo?



Ostatnio zmieniony przez 2014-08-17, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Borderline
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 10:33   

Tnanever, podręcznik do interpretacji tego testu, to naprawdę grube tomisko i aby prawidłowo go zinterpretować trzeba niestety posiadać pewną wiedzę z dziedziny psychologii.



 
 
Borderline
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 10:51   

W takim razie... jak to jest? Borderline można stwierdzić albo na podstawie testów, albo na podstawie wywiadu i obserwacji, tak? Dobrze zrozumiałam? :drapanie:



 
 
Borderline
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-08-18, 17:48   

Tak czy siak trzeba mieć wiedzę z dziedziny psychologii, więc albo można wybrać się do specjalisty albo iść na psychologię i jakoś 5 lat później dowiesz się czy masz osobowość borderline.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Borderline
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-18, 20:40   

Usagi napisał/a:
Tak czy siak trzeba mieć wiedzę z dziedziny psychologii,

Nie muszę mieć żadnej zaawansowanej wiedzy z psychologii, bo to nie ja zajmuję się diagnozowaniem, tylko specjalista.
Usagi napisał/a:
więc albo można wybrać się do specjalisty

W swoim pytaniu założyłam przecież wybranie się do specjalisty... :facepalm: Z tym, że w moim przypadku diagnoza polegała na wywiadzie, a nie na testach... stąd moje pytanie, jak to z tym jest.
Usagi napisał/a:
iść na psychologię i jakoś 5 lat później dowiesz się czy masz osobowość borderline.

Żaden lekarz ani psycholog nie może diagnozować siebie sam.




 
 
Borderline
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12