Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 18:10   

Chimerek napisał/a:
facet szybciej dochodzi do wniosku, że tkwienie na ziemi bez celu to nonsens

Twierdzisz, że mężczyźni łatwiej/szybciej się poddają? Wątpię... raczej prędzej czują się niedostatecznie <tu wstaw dowolny epitet>, aby wypełniać przypisane im życiowe role, ponieważ stawiają sobie zbyt wysoko poprzeczkę.




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Mnich 


Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 201
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-07-19, 18:20   

Chimerek, "Nie sądzcie abyście sami nie byli sądzeni."

Łatwo tak mówić na sucho, ale pamiętaj, że każdy jest inny, każda sytuacja jest inna. Łatwiej się oswoić ze śmiercią bliskiej osoby, niż towarzyszyć jej w długiej i ciężkiej chorobie. Moralność na bok, to logika.




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-07-19, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
J. 



Dołączyła: 16 Lip 2014
Posty: 12
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-07-19, 18:31   

A tam... towarzyszenie, smierć... mam to za sobą... najgorszy jest brak.
Brak powoduje, ze są TE myśli.
Poza tym doświadczeniem nigdy nie myślałam o S, wiec trudno mi oceniać inne powody, powiedzmy niezwiązane ze śmiercią kogoś bliskiego.




...śmierć aby wszystko się stało
pomiędzy światem a nami...
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-07-19, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Oooutsider
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 19:53   

Widzę że temat dawno nie odświeżany.
Sądze że mężczyzni zwyczajnie tłamszą w sobie problemy,próbują rozwiązać po swojemu,rzadko proszą się kogoś o pomo bo to niby takie "niemęskie" aby krzyczeć gdy mamy jakiś kłopot.Kobiety są wrażliwsze,prędzej wygadają się swojej koleżance co je trapi niż facet przyzna że nie daje rady.Zazwyczaj facet mówi że pier**** to,ma to gdzieś itp.
Ale wg. mnie to jest kwestia charakteru,a nie płci.Są osoby które o nic się prosić nie będą,bo tak mają zakodowane w głowach.I basta,i dopóki sobie radzą jest w porządku a jak coś ich przerasta zaczynają się schody nie do przejścia:)




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-08-01, 19:57   

A według mnie to proste - przez kobiety...



dead but delicious
 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 20:08   

Oooutsider napisał/a:
Sądze że mężczyzni

Oooutsider napisał/a:
Ale wg. mnie


To jak to w końcu jest? Bo przedstawiłeś dwa kompletnie różne poglądy jako własne.




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 20:46   

Oooutsider napisał/a:
wg. mnie to jest kwestia charakteru,a nie płci

Mężczyźni popełniają od 2 do 6 razy częściej samobójstwo niż kobiety, więc rozumiem, że według Ciebie charakter jest jakoś konkretnie związany z płcią? Mężczyźni częściej niż kobiety są patologicznie niezależni?




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Oooutsider
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 21:13   

Samobójcy z prawdziwego zdarzenia nie krzyczą,nie wołają o pomoc tylko planują i wykonują swoją próbe.Są to osoby skryte,zamknięte w sobie,nie rozmawiają na temat swoich uczuć,stanów przygnębiających tak oficjalnie.Znoszą wszystko wewnątrz,w środku.Więc jeśli mowa o charakterze to wymieniłbym tu:
-małomówność,nieśmiałość,nieufność wobec innych lub brak komunikacji.
Wiedzmy że też dużą rolę odgrywa sytuacja życiowa, różnorakie problemy.
Ktoś kiedyś napisał że samobójcy to tchórze, a ja powiem że są odważni żeby wpaść pod podciąg,zacisnąć pętle wokół szyi,skoczyć z wysokości.Odwaga to też cecha charakteru i tak sobie myśle że mężczyźni są bardziej odważni od kobiet:)




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-08-01, 21:14   

Oooutsider, lecisz stereotypami. Poczytaj więcej na temat samobójców i wtedy się wypowiedz.



:myszka:
 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-01, 23:59   

Oooutsider napisał/a:
Odwaga to też cecha charakteru i tak sobie myśle że mężczyźni są bardziej odważni od kobiet:)

To raczej nie kwestia odwagi... Jeden z suicydologów kiedyś stwierdził, że ludzie zabijają się, kiedy jednocześnie spełnione są dwa warunki: chcą i mogą. Wydaje się, że kobiety chcą częściej niż mężczyźni (mają znacznie więcej prób), ale mogą znacznie rzadziej (mężczyźni są skuteczniejsi). To czy ktoś może targnąć się na swoje życie zależy od jego stopnia desperacji i... przyzwyczajenia do bólu, urazów, uszkodzeń ciała. Mężczyźni częściej uczestniczą w bójkach, częściej ulegają wypadkom, częściej miewają różnego typu urazy. Są bardziej przyzwyczajeni do tego, że z ich ciałem dzieje się coś nie tak, więc jest im łatwiej przeprowadzić skuteczną próbę samobójczą. Ich instynkt samozachowawczy jest bardziej stępiony na drodze warunkowania kulturowego. A przynajmniej tak ja to sobie tłumaczę.




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Alice Liddell
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-07, 00:49   

Scarlet Halo napisał/a:
Wydaje się, że kobiety chcą częściej niż mężczyźni (mają znacznie więcej prób), ale mogą znacznie rzadziej (mężczyźni są skuteczniejsi)

Tak pokazują statystyki. Zapewne odgrywa tu też znaczenie dobór metody popełnienia samobójstwa. Mężczyźni wybierają te bardziej skuteczne. Może wynikać to z uwarunkowań kulturowych, a nie większej determinacji.
Jeśli kogoś interesuje ten temat, polecam Suicydologię Hołysta.




 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-08-19, 14:13   

Tak pokazują statystyki i takowe są tworzone raczej na podstawie danych bo tutaj nie ma co oszukiwać. Metoda też, aczkolwiek dojście do metody też może utrudniać popełnienie samobójstwa(rzecz jasna mowa o tych zaplanowanych). Nie zapominajmy też o typach samobójców, są tacy którzy chcą rozgłosu o tym, żeby było widowiskowo lub po prostu tacy którzą chcą to zrobić po cichutku.. Wg. mnie, to są prawdziwi ludzie ktorzy myślą z sensem o odebraniu sobie życia. :|



 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
intouchable 
Zołza



Wiek: 39
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-20, 00:04   

Nie jestem bardzo zagłębiona w temat samobójstw (nie czytałam żadnych statystyk), ale wydaje mi się, że więcej samobójstw mogą popełniać mężczyźni, gdyż mają słabszą psychikę niż kobiety. A mówi się, że kobieta to słaba płeć...

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam - ot takie moje przemyślenia ;-)




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-08-20, 08:01   

Kobiety mają więcej prób gdyż więcej spraw uważają za tego warte. Bo jednak jak napisał Oooutsider, facet wiele rzeczy pie*****..



 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 15:30   

Mężczyźni są bardziej odważni i konkretni



 
 
Dlaczego więcej samobójstw popełniają mężczyźni niż kobiety?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14