Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 20:18   

Ja często używam czerwonej szminki, także na co dzień. Nie używam kremu ani konturówki (jedynie raz w tygodniu robię peeling na całą twarz, także na usta, żeby złuszczyć martwy naskórek).
Duuuuuużo zależy od firmy i rodzaju szminki - maty Inglotowe są na przykład bardzo intensywne już po pierwszej warstwie. Przy większości szminek jednak stosuję jedną warstwę, a potem nadmiar "odciskam" na chusteczce/płatku kosmetycznym. Warto szminek używać przed lustrem, żeby dokładnie i szczegółowo je rozprowadzić.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-05-24, 19:37   

Czerwona szminka wymaga jedynie tego, żeby kontury były ostre i w miarę możliwości perfekcyjne. Intensywność koloru, ilość warstw to już zależy od indywidualnych upodobań, co się komu podoba. Jak wyżej napisała Arya, dużo zależy od marki pomadki, jak jest to coś z tych tańszych to będzie się słabo trzymała i łatwiej rozmazywała. Generalnie zawsze warto porządnie odcisnąć nadmiar produktu na chusteczce higienicznej. Matuje się wtedy, ciężej będzie ją zmazać (przez przypadek dłonią czy podczas jedzenia), i w ogóle jest dużo bardziej trwała.

Byłam sobie dziś w Rossmannie. Przy każdej wizycie drepczę do półki z perfumami, żeby się psiknąć czymś drogim za darmo, hoho. A tym razem mój wzrok przykuła buteleczka na samym dole (była różowa!), psiknęłam o kurcze ale śliczne! Ale odchodzę. Zaraz zaraz. Wracam. Promocja 15zł? To biere! B.U. My Secret - zajebiste, słodkie i tanie. Tak jak lubię.
Zawiedziona poprzednim olejkiem do ciała z Inglota, dorwałam olej multifazowy z Bielandy, również słodko pachnie. Ma zapewniać namiętne nawilżenie, zobaczymy.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-05-27, 01:43   

Ja lubię używać matowej ciemnej czerwieni. Nakładam jedną warstwę bez konturówki i niczego, jedynie potem dokoła ust wklepuję trochę korektora. No i także nadmiar odciskam na chusteczce, poruszam ustami żeby się rozprowadziło i wygląda to dosyć naturalnie, mimo odcienia, bo u niektórych to aż takie grudki szminki się zbierają na ustach i takie mocne pomalowanie mi się nie podoba.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-07, 17:55   

Wstawiam moje pytanie tu, ponieważ rozpatruję to bardziej jako problem kosmetyczny, a mianowicie: czy mając blizny od świeżych po stare mogę robić peeling? Dotychczas myślałam w ten sposób, że jak będę złuszczać skórę z tamtych rejonów, to nigdy nie będzie mogła ta skóra do końca wytworzyć bliznę albo osłonić ją. Za to ostatnio pomyślałam, że taki peeling by stymulował skórę do regeneracji. Jak to jest naprawdę?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-24, 10:30   

Właśnie zafarbowałam włosy na fioletowo i czekam na zmycie. Ale po opiniach tej farby wątpię czy coś załapie. Może tylko końce.



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 712
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-22, 20:00   

Każdemu kto chce i może polecam depilację cukrową. :D Naprawdę mniej bolesne niż jakakolwiek inna depilacja - reklamy nie kłamią w tym przypadku. ;)

Edit: chyba w złym temacie to napisałam.... można przenieść do paplaniny kosmetyczno-wizażowej...?

[ Komentarz dodany przez: EverPaiin: 2017-09-23, 13:28 ]
Przeniosłam.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-09-25, 11:16   

Co sądzicie o szczoteczkach do usuwania wągrów?Działa taka szczoteczka w ogóle?Zastanawiam się nad kupnem ale nie jestem pewna czy warto.



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-25, 17:54   

Czy ktoś poleca jakiś scrub do ciała?



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-10-02, 09:44   

Wiecie co, to już paranoja.
Oglądałam ostatnio reportaż o makijażowych trendach na jesień/zimę. Modna jest naturalność...
... dlatego makijażystka nałożyła modelce: podkład, puder, róż i bronzer i podrasowała to rozświetlaczem aby twarz wyglądała na wilgotną a potem jeszcze raz przypudrowała.

Czy ktoś wie o co chodzi? Bo ja chyba nie kumam takiej naturalności.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-02, 09:49   

To jest tak zwany makeup-no makeup, czyli nakładasz tapetę, ale ma to wyglądać tak jakbyś miała jej niewiele. Koloryt skóry jest wyrównany, twarz jest wykonturowana i przede wszystkim rozświetlona (naturalnie cera lekko się błyszczy od sebum), ale oko, usta są raczej nieruszone, ewentualnie tusz, żeby nie wyglądało to aż tak goło.



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-10-02, 09:53   

Ona nie wyglądała jakby miała jej niewiele. :P
Jak gdzieś znajdę ten filmik to wrzucę to był w "Pytaniu na śniadanie" jakiś czas temu.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-02, 09:59   

Szamanka napisał/a:
był w "Pytaniu na śniadanie" jakiś czas temu.

A czy to wiele nie wyjaśnia? :D





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-02, 10:02   

Może taka makijażystka... Albo po prostu masz inny pogląd na makijaże. :P
Ja się tak często maluję i nie wyglądam jakbym miała tynk na twarzy tylko właśnie naturalnie. A może ten efekt w programie był wzmocniony ze względu na kamery. Sama już nie wiem.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-04, 16:27   

Kupiłam specyfik do kręconych włosów z Mariona z biedry. Miałam nadzieję na podkreślenie moich loków i fal a one się wyprostowały i zrobiło się z nich siano :?: :|



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-14, 16:11   

Niedawno zaczęłam próbować używać pudru transparentnego, dużo lepiej sprawdza się niż bibułki matujące. Jednak mam pewien problem: jak mam czyścić poduszeczkę do niego załączoną? W internetach gdzieś napisali, żeby ją prać/myć żelem do twarzy albo delikatnym szamponem, ale po takim działaniu poduszeczka wcale się nie doprała. Dodatkowo lepi się i ogólnie jest fujkowata. Czynność parokrotnie powtórzyłam przekonana, że po prostu nie domyłam, ale uzyskuję ciągle ten sam efekt, a brutalniejszego traktowania raczej delikatny materiał nie przetrzyma.

Jestem totalnie zagubiona, jeśli chodzi o jakiekolwiek kosmetyki i ich obsługę. Co robię źle?




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12