Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki na temat samobójstw
Autor Wiadomość
kaka84k 
kaka84


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 253
Skąd: krs

Wysłany: 2011-02-17, 12:31   Książki na temat samobójstw

może i to nie miejsce ale może ktoś zna jakieś książki na temat samobójstw .Chodzi mi tu o losy bohatera który usiłuje lub popełnia samobójstwo.



Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

Ach, te bezsenne noce, kiedy w ciemnościach na wyciągnięcie dłoni dotykam swego lęku.
Ostatnio zmieniony przez 2013-02-13, 19:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Książki na temat samobójstw
Gość

Wysłany: 2011-02-17, 12:50   

"Kiedy byłem dziełem sztuki"?



 
 
Książki na temat samobójstw
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2011-02-17, 12:50   

dawno dawno temu czytałam książkę 'Gdy życie traci sens.Czyli rozwazania o samobójstwie'.Nie pamiętam dokładnie atutora,ale chyba Erwin Ringel.Książka naprawdę rewelacyjna.Jeśli ktoś planuje ze sobą skończyć to po tej lekturye, na pewno zacznie się nad tym na nowo zastanawiać.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Książki na temat samobójstw
kaka84k 
kaka84


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 253
Skąd: krs

Wysłany: 2011-02-17, 13:07   

dzięki na pewno je poczytam gdyby coś wam coś przyszło do głowy jeszcze to piszcie.Byle by nie były to książki popularnonaukowe ,bo tych już dużo przeczytałam . A w nich jedno i to samo.



Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

Ach, te bezsenne noce, kiedy w ciemnościach na wyciągnięcie dłoni dotykam swego lęku.
 
 
Książki na temat samobójstw
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 15:08   

"Stowarzyszenie umarłych poetów" - samobójstwo ucznia

"Lot nad kukułczym gniazdem" - samobójstwo jednego z pacjentów

"Przekleństwa niewinności" - cztery siostry odbierają sobie życie

"Weronika postanawia umrzeć" niedoszłe samobójstwo tytułowej bohaterki

"Lalka" - domniemane samobójstwo Wokulskiego

"Romeo i Julia" - wiadomo..

"Quo Vadis" - samobójcza śmierć Petroniusza i Eunice

Plus kilka lekturowych motyów, które można znaleźć w sieci. Chciałam wstawić odpowiedniego linka, ale mi się nie udało.




Ostatnio zmieniony przez dead_eternity 2011-02-17, 15:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Książki na temat samobójstw
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 18:14   

dead_eternity napisał/a:
"Weronika postanawia umrzeć" niedoszłe samobójstwo tytułowej bohaterki


Polecam! Niesamowita książka.
Po prostu... Urzekł mnie właśnie wątek życia po próbie samobójczej, jednocześnie jednak tydzień przed śmiercią.




 
 
Książki na temat samobójstw
kaka84k 
kaka84


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 253
Skąd: krs

Wysłany: 2011-02-17, 18:27   

Weronikę czytała:) bdb książka. Ale bez lektur o takie życiowe i najlepiej współczesne książeczki mi chodzi.Lot nad kukułczym gniazdem i Stowarzyszenie umarłych poetów widziałam filmy wiec nie wiem czy warto je jeszcze czytać. szukałam też po necie ,ale przeważnie albo książki popularnonaukowe ,ale wszystkie inne ale nie o samobójstwach.
A jak by kogoś interesowała bulimia anoreksja to polecam książkę Dieta Nie Życia- bdb :)




Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

Ach, te bezsenne noce, kiedy w ciemnościach na wyciągnięcie dłoni dotykam swego lęku.
 
 
Książki na temat samobójstw
dr_hobo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 21:25   

Sylvia Plath - "Szklany klosz"
Cytat:
Dla człowieka siedzącego pod szklanym kloszem, znieczulonego na wszystko, zatrzymanego w rozwoju jak embrion w spirytusie, całe życie jest jednym wielkim złym snem.

fragment

Spodobała mi się, polecam.




 
 
Książki na temat samobójstw
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 21:31   

Przypomniał mi sie jeszcze "Cham" Orzeszkowej - kobieta głównego bohatera popełnia samobójstwo. Swoją drogą - polecam.

Książki "Lot" i "Stowarzyszenie" też są ok :) .
"Przekleństwa niewinności" film bardziej mi się podobał. Bo niby pisali, że z książki można się dowiedzieć, dlaczego te dziewczyny się zabiły, ale nic nie było jasno wyjaśnione.




Ostatnio zmieniony przez dead_eternity 2011-02-17, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki na temat samobójstw
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-02-17, 21:33   

To ja polecam "Cierpienia Młodego Wertera"



"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Książki na temat samobójstw
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-02-18, 12:33   

A ja polecę " Przerwaną lekcje muzyki" książka różni się od filmu.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Książki na temat samobójstw
interrupted
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-19, 13:22   

Green_girl_94 napisał/a:
To ja polecam "Cierpienia Młodego Wertera"



Hahaha :D No i racja :) Chociaż ja dobrowolnie bym tego nawet kijem nie tknęła :P Z oczywistych względów.




 
 
Książki na temat samobójstw
kaka84k 
kaka84


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 253
Skąd: krs

Wysłany: 2011-02-19, 17:13   

Również nie jestem do niej przekonana, ale reszta oki:)



Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

Ach, te bezsenne noce, kiedy w ciemnościach na wyciągnięcie dłoni dotykam swego lęku.
 
 
Książki na temat samobójstw
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-06-04, 15:01   

Nie samobójstwo, ale książka wspaniała. Piszę tu by samobójcy docenili ludzkie życie. Ta książka jest pięknym przykładem - ''Oskar i Pani Róża'' . Mi dała do myślenia.



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Książki na temat samobójstw
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-06-04, 21:27   

A książki B.Rosiek? O jej próbach samobójczych?



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Książki na temat samobójstw
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12