Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy autoagresja to grzech?
Autor Wiadomość
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 06:44   Czy autoagresja to grzech?

Niente napisał/a:
ekspresja napisał/a:
A wiesz, że tu zdania są podzielone?

Zdania mogą być różne a prawda jest jedna i jestem pewna że jest po mojej stronie (wybacz szczerość).

Skąd ta pewność?

Niente, według Ciebie - choroba to grzech?




Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-09-27, 14:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2011-02-14, 09:21   

Jaaaa... a ja się naprodukowałam :roll: Łoś :roll:
Doobra, cytuję:
Cytat:
Euphoriall napisał/a:

Cięcie się to nie grzech, to wynik zaburzeń psychicznych.
Pomijam subkultury.

Cięcie się to grzech, wiesz dlaczego?
Bo w Piśmie pisze, że nasze ciało to świątynia o którą trzeba dbać, a sama przyznaj... czy ciąć się dbamy o ciało? No nie sądzę...


Wiesz co to jest choroba psychiczna? W tym choroby psychotyczne, o które najbardziej mi chodzi? Są to zaburzenia w których osoba nie jest świadoma swoich czynów, słów, często traci kontakt z rzeczywistością. Jak taka osoba może popełniać grzech, skoro w ogóle nie wie co robi, może nawet tego nie pamiętać, że się pocięła, bo zrobiła to właśnie w psychozie?
To tak jakbyś pisała, że nie ma schizofrenii, Ci ludzie są opętani (swoją drogą uwielbiam tą tezę :lol: )




 
 
Czy autoagresja to grzech?
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-02-14, 12:33   

Ja czasem się boję, że to jest grzech, ale ja przeważnie mam poczucie, że grzeszę, że jestem beznadziejna i że Bóg się na mnie wściekł. Pewnie moje zdanie nie jest miarodajne... a pomijając mnie i to czy to w MOIM przypadku jest grzech, to sądzę, że to nie jest grzech. Grzechem może być coś, co siedzi w nas w środku, np. nienawiść, kłamstwo, chciwość, kochanie bardziej np. samochodu niż Boga itp. Tak mówił Jezus (no, może wtedy nie mówił o samochodach, ale bogatemu młodzieniec wielbłądy zapewne miał ;) )

brak dużych liter na początku zdania/L.I.S




Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Ostatnio zmieniony przez 2011-02-14, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 16:06   

A ja podam definicje grzechu z podręnika do katechezy:
"Grzech to złmanie przykazania Bożego. Do wystąpienia grzechu potrzebne satrzy czynniki:
1.?wiadomość popelnianego czynu
2.W rzeczy ważnej
3.Dobrowolnie"
W przypadku samookaleczania, można uznać, że jest to czyn nieświadomy i niedobrowolny, ponieważ wywołany jest chorobą.




 
 
Czy autoagresja to grzech?
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 17:45   

Ever napisał/a:
W przypadku samookaleczania, można uznać, że jest to czyn nieświadomy i niedobrowolny, ponieważ wywołany jest chorobą.

Nie zgadzam się, aby tak było w każdym przypadku!
Ileś tam ludzi robi to świadomie i dobrowolnie.
Kwestia tego, że jest (może być) to uzależnieniem i problemem z samym sobą (stąd podzielone zdania, że autoagresja grzechem jednak nie jest)

Przeginanie w drugą stronę, też dobre nie jest, by na siłę usprawiedliwić autoagresję, wątpię by wszyscy robili to w totalnej psychozie. :roll:




 
 
Czy autoagresja to grzech?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2011-02-14, 18:29   

ekspresja, masz rację, dlatego pominęłam np. subkultury. Mi chodzi tylko i wyłącznie o osoby chore.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Czy autoagresja to grzech?
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 18:41   

Euphoriall napisał/a:
ekspresja, masz rację, dlatego pominęłam np. subkultury. Mi chodzi tylko i wyłącznie o osoby chore.

A mi chodzi - pomijając subkultury - o osoby, które tkwią w autoagresji.

Ja na pewno tego nie robiłam w psychozie :roll:




 
 
Czy autoagresja to grzech?
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-02-14, 21:18   

LoveIsTender z tematu: jak tam walka napisał/a:

Bo na tamtym forum Ci tak powiedzieli? Dziewczyno namieszali Ci w głowie i tyle, a ty wierzysz w każdą głupotę tych wierzących (aż mi się ciśnie na palce "moherów"). Wybacz, ale teraz wchodzisz na bardzo naiwną... i to nie jest szczerość, a chęć "wygrania"... "przekonam do tego parę osób i będę super babka" :roll: .
Koniec offa. Jeżeli chcecie dalej kontynuować to w temacie "Modlitwa" albo PW ":)


Chyba nie wiesz kim są 'mohery' :roll:
1 Kor. 1: 27 Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydził mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne
I powiem Ci coś... mówisz jak ten świat, mienisz się mądrą, ale Bóg patrzy inaczej: ty masz mądrość światową, ja mam mądrość Bożą.
To że mienisz się mądrą, wcale nie oznacza, że taką jesteś.
Bóg patrzy na to czy jesteśmy Mu wdzięczni a nie na to jak mędrkujemy.

I jeszcze...
Rzym. 1 21 Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. 22 Mienili się mądrymi, a stali się głupi




Ostatnio zmieniony przez Niente 2011-02-14, 21:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-02-14, 22:03   

Niente, dlaczego Ty ciągle do Jasnej Anieli coś cytujesz z Pisma ?więtego?! Może powiedz coś co Ty myślisz a nie ktoś za Ciebie?

Ja uważam, że to nie jest grzechem jeśli to jest robione nieświadomie, bez premedytacji.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Duszka 2011-02-14, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy autoagresja to grzech?
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-15, 06:55   

Niente, możesz odpowiedzieć na moje pytanie?

Czy wg Ciebie choroba jest grzechem?


Alzena, no i dobrze, że cytuje, byle tylko dorzucała od siebie komentarz, bo to co teraz zarzuciła to nie wiem jak się ma do tematu...

Alzena napisał/a:
jeśli to jest robione nieświadomie, bez premedytacji.

Nieświadomie czego? Tego co się robi? A potem nie pamięta się tego co zrobiło? :shock:
A jeśli jest robione świadomie, ktoś chce i robi sobie coś takiego, ale jest - uzależniony, ma problem z samym sobą?




 
 
Czy autoagresja to grzech?
Eddedd
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-15, 07:25   

ekspresja napisał/a:
Niente, możesz odpowiedzieć na moje pytanie?

Czy wg Ciebie choroba jest grzechem?


ekspresja czytasz Biblię, tak?
Więc popatrz:

"i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości."

Czy obłęd jest sklasyfikowany jako choroba psychiczna?
Czy to Bóg na nich ten obłęd zsyła?
Czy to co czynią w tym obłędzie jest grzechem?




 
 
Czy autoagresja to grzech?
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-15, 09:31   

Eddedd napisał/a:
ekspresja czytasz Biblię, tak?

Nie.




 
 
Czy autoagresja to grzech?
Eddedd
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-15, 09:56   

ekspresja napisał/a:
Eddedd napisał/a:
ekspresja czytasz Biblię, tak?

Nie.


Kłamstwo też jest grzechem. Tak na marginesie...




 
 
Czy autoagresja to grzech?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2011-02-15, 10:49   

Eddedd napisał/a:
"i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości."

Czy to nie jest fragment o przyjściu antychrysta? tak z ciekawości pytam bo początek zdania, którego nie zacytowałeś to "A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą"

Swoją drogą coraz ciekawej się robi :lol:
Jeszcze wyjdzie na to, że na własne życzenie jestem obłąkana i mało tego, wyląduję w piekle.




 
 
Czy autoagresja to grzech?
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-15, 11:03   

Eddedd napisał/a:
Kłamstwo też jest grzechem. Tak na marginesie...

Tak na marginesie, to najpierw udowodnij kłamstwo...

Euphoriall napisał/a:
Jeszcze wyjdzie na to, że na własne życzenie jestem obłąkana i mało tego, wyląduję w piekle.

Może wyjść, że my wszyscy tutaj opętani, obłąkani i nie wiadomo co jeszcze ;)




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-02-15, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy autoagresja to grzech?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14