Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
Autor Wiadomość
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-27, 13:25   Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.

Czy są na tym forum miłośnicy klasyki rocka lat 60. i 70.?
Led Zeppelin, Deep Purple, Grateful Dead, Black Sabbath, Uriah Heep, Nazareth, Procol Harum, Jimi Hendrix, The Doors itd., itp.… Monterey 67, Woodstock 69, Flower Power… Generalnie wszystko, co związane z muzyką i kulturą tamtych czasów. :)




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-27, 13:46   

Mam dziś dzień słuchania członków klubu 27, więc The Doors i Jimi Hendrix jak najbardziej lecą. :D

Dodałabym do listy późniejszą twórczość Beatles’ów, chociażby Biały Album. <3 Kiedyś ktoś mnie nazwał „dziecko-kwiat, ale nie dziecko-kwiat” i bardzo mi się spodobał ten opis. Mam mnóstwo pozytywnych skojarzeń z latami 60.




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-27, 14:02   

chiroptera napisał/a:
Mam dziś dzień słuchania członków klubu 27, więc The Doors i Jimi Hendrix jak najbardziej lecą.

W samą porę, bo dziś urodziny Hendrixa. ;)

chiroptera napisał/a:
Dodałabym do listy późniejszą twórczość Beatles’ów, chociażby Biały Album.

Też bardzo lubię ten album, choć moimi ulubionymi płytami są te z okresu psychodelicznego, czyli „Revolver”, „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” i „Magical Mystery Tour”. Podobnie mam z Floyd'ami, gdzie najbardziej trafiają do mnie płyty nagrane z Barrett'em.

Czasem bardzo żałuję, że nie urodziłem się jakieś 40 lat wcześniej, by móc osobiście przeżyć tamte lata… No i oczywiście wziąć udział w festiwalach: Monterey i Woodstock. :D




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-27, 15:22   

Cytat:
dziś urodziny Hendrixa

Właśnie to odkryłam! Dobrze mieć tego samego dnia, co ktoś fajny. :D A że kończę akurat 27, to czuję z nim pewną więź.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-27, 15:31   

chiroptera, ah, wobec tego wszystkiego najlepszego! ;)
Tylko przez najbliższy rok nie waż się nawet myśleć o członkostwie w Klubie 27! :zły: :D




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-27, 15:39   

sickman, dzięki! :D No muszę podwójnie uważać! No i przypadkiem nie zostać światowej sławy muzykiem.

Btw Magical Mystery Tour też miało premierę 27 listopada. 8)




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-27, 15:55   

chiroptera, dokładnie tak. ;) … Pora poobiednia, to może truskawki na deser? A co tam, niech będzie całe pole! Właśnie z tego albumu. :)





 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-27, 16:47   

Ah, nie wiem, czy to nie jest moja ulubiona ich piosenka. Na pewno w pierwszej piątce. :3



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-27, 17:25   

chiroptera, zapraszam do dzielenia się Twoją ulubioną muzyką z tamtych czasów w tym temacie. Może uda się zebrać ciekawą kolekcję. :)

Ja podrzucę jedną z moich ulubionych kapel z tamtego okresu: Grateful Dead. Wersje albumowe ich piosenek były interesujące, ale nie tak jak te koncertowe, które często wzbogacali o rozbudowane improwizacje instrumentalne. I tutaj utwór „China Cat Sunflower”. Video jest fragmentem filmu „Sunshine Daydream” będącego zapisem jednego z ich koncertów. Wspaniałe świadectwo ówczesnej kultury hipisowskiej.

Z "pewnych względów" YT nałożył na film ograniczenia wiekowe :lol: , więc trzeba kliknąć na dole 'Obejrzyj w YouTube'.





 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-02, 20:27   

Ojej, jak dobrze znaleźć taki temat. :D
Aż przypomniało mi się, kiedy to we wrześniu tego roku byłam na ''Pink Floyd History'' i wracając do tych utworów miałam ciągle ciarki! A największą furorę (aż dziadki wstały z krzeseł i skałały!) zrobił utwór ''Run Like Hell''. Przesyłam filmik z yt, szkoda że nie mam nagrania całej sali. :D
https://www.youtube.com/watch?v=mvvE-P36JJo
(nie umiem dodawać jutubów :( (( )




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-12, 23:45   

noir, jak wcześniej wspomniałem, z PF lubię tylko dwie pierwsze płyty nagrane z Sydem Barrettem, bo były prawdziwie psychodeliczne. Nie ma co ukrywać, taki klimat muzyczny był „zasługą” uzależnienia, które w efekcie doprowadziło go do usunięcia z zespołu… Co nie zmienia faktu, że doceniam cały dorobek grupy, która w pełni zasługuje na swoje miejsce w historii muzyki. Jeśli chodzi o późniejszą muzykę PF, to mam jeden ulubiony utwór. Tutaj wyjątkowo w wykonaniu Rogera Watersa (co by nie myśleć o nim i jego poglądach) i Eddiego Veddera (Pearl Jam to moja druga, muzyczna miłość po Led Zeppelin):


(filmik z youtube wstawiasz w ten sposób, że w środku tagów [ video ] [ /video ] umieszczasz link do piosenki, tylko z 'https' kasujesz literkę 's')




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-12-13, 12:06   

Odnośnie poglądów Rogera Watersa, to jak przeważnie mam gdzieś to co sobie prywatnie myślą liderzy zespołów itp. to jednak bardzo się zawiodłem, w pewnym sensie mogę zrozumieć patrząc na jego historię jako osoby, no ale mam wrażenie, że sobie pomylił, kto jest tutaj oprawcą w całym tym konflikcie, ale to wynik jego obsesji, żeby być anty USA. Ale abstrahując od tego tematu, to nie można mu odmówić geniuszu, który przejawia się nawet nie tyle co we własnym talencie, co w sztuce dobierania osób do swoich show. Miałem okazję być na jego koncercie bodaj w 2018 roku. I pomijając to, że to była legenda na scenie, to chórki... Te dwie wokalistki zrobiły taką robotę, że po prostu muzycznie się w nich zakochałem. Tutaj mała próbka, aranżacja utworu z płyty The Final Cut (nota bene bardzo niedocenionej).



Cenię Pink Floyd zarówno za Watersa i Gilmoura, dwa zupełnie inne style, to jakby słuchać dwóch różnych zespołów.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-13, 13:43   

Michał napisał/a:
Cenię Pink Floyd zarówno za Watersa i Gilmoura, dwa zupełnie inne style, to jakby słuchać dwóch różnych zespołów.

Zgadza się. Różnili się nie tylko muzycznie i aż dziw, że tyle razem wytrzymali w jednym zespole. Z kolei PF z czasów Barretta to też jakby zupełnie inna grupa




 
 
Rock klasyczny/psychodeliczny/progresywny - lata 60. i 70.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12