Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Odtrącam od siebie ludzi
Autor Wiadomość
zaya4
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 17:04   Odtrącam od siebie ludzi

Odtrącam od siebie ludzi. Kłócę się z nimi Sama sobie jestem winna , ale dobrze mi z tym. Samotność ale tylko dlatego , że sama tak zadecydowałam. Po nic mi ludzie którzy wchodzą swoimi brudnymi buciorami w moje życie a odnoszę wrażenie że coraz więcej takich w moim otoczeniu. Każdy interesuje się moim życiem tak bardzo ... Jakby swojego nie mieli. Samotność nie jest taka zła.
Samotność to tak naprawdę piękna sprawa.
Tylko trzeba wiedzieć jak być samotnym by nie zwariować




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Maggi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 17:07   

Też kiedyś odtrącałam od siebie ludzi. I teraz bardzo tego żałuję. Bo nie potrafię naprawić tego co przez to odtrącanie zepsułam. A samotność? Samotność jest piękna, ale nie może trwać zbyt długo, bo wtedy zapominam jak się żyje wśród ludzi i jak się z nimi rozmawia.



Ostatnio zmieniony przez Maggi 2011-06-09, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Nea 



Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 46
Skąd: ....

Wysłany: 2011-06-09, 19:13   

zaya4 napisał/a:
Każdy interesuje się moim życiem tak bardzo ... Jakby swojego nie mieli.


A kiedy tego zainteresowania nie ma, też jest źle i pojawiają się posty o ogólnej znieczulicy, o tym jak to ludzie nie interesują się życiem, problemami drugiego człowieka, nie zwracając na niego uwagi...

Nie piszę tego bezpośrednio do Ciebie, żeby było jasne. Ot tak ogólnie piszę, bo sama znam wiele osób, które podchodzą do sprawy w ten sposób, że jak nikt się nie interesuje, to jest źle, ale jak się zainteresują, to też nie jest najlepiej.

Samotność, dobrowolna, przemyślana, ale nigdy nie całkowita może rzeczywiście być dobrym wyjściem, ale na pewno nie na "wieki, wieków".




Sympathy for the Devil
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 19:23   

Staram się nie odtrącać ludzi. Kiedyś przez rok byłam całkiem sama - przyjaciele odtrącili mnie, ja ich, w końcu wyizolowałam się do takiego stopnia, że z domu wychodziłam tylko z konieczności (szkoła, spacer z psem, zakupy itp). Nie chcę znowu tego przeżywać, a strasznie, panicznie wręcz boję się, że jeśli kilka razy powiem komuś: "nie chce mi się dzisiaj wychodzić na miasto, mam inne plany", to pewnego dnia ten ktoś przestanie dzwonić, zapraszać. I kolejny raz zostanę sama, a tego nie zniosę nigdy więcej...

[quote="Nea"]
zaya4 napisał/a:

A kiedy tego zainteresowania nie ma, też jest źle i pojawiają się posty o ogólnej znieczulicy, o tym jak to ludzie nie interesują się życiem, problemami drugiego człowieka, nie zwracając na niego uwagi...

Nie piszę tego bezpośrednio do Ciebie, żeby było jasne. Ot tak ogólnie piszę, bo sama znam wiele osób, które podchodzą do sprawy w ten sposób, że jak nikt się nie interesuje, to jest źle, ale jak się zainteresują, to też nie jest najlepiej.

Nie mam nic przeciwko, kiedy ktoś próbuje zrozumieć moje problemy. Tylko, że zainteresowanie ludzi moją osobą ogranicza się do średnio ciekawego tematu do rozmów, kiedy nie ma o czym gadać. Osobiście nie lubię, kiedy ktoś wtrąca mi się w życie za moimi plecami i traktuje mnie jako nieszkodliwą wariatkę.




 
 
Odtrącam od siebie ludzi
zaya4
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 20:36   

Żeby nie było, nie mówię o tym, że nie chcę by ktoś się mną interesował. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto chce jeszcze przebywać w naszym towarzystwie. Tyle, że ostatnio wiele osób interesuje się moim życiem na zasadzie "A ona to, a ona tamto"
W takich chwilach wolę być sama, w ciszy niż z setką ludzi, którzy patrzą na wszystko co robię i oczekują tylko mojego upadku tylko po to by oni sami mogli się dowartościować.




Ostatnio zmieniony przez Duszka 2011-06-09, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Nea 



Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 46
Skąd: ....

Wysłany: 2011-06-09, 21:18   

Widać źle zrozumiałam:) [nadal jednak podtrzymuję swoje zdanie z poprzedniego posta]

zaya4 napisał/a:
Tyle , że ostatnio wiele osób interesuje się moim życiem na zasadzie "A ona to , a ona tamto"


Rzeczywiście, to nie najlepszy [i wkurzający] rodzaj zainteresowania, ale nie powinien jeszcze doprowadzać do chęci postawienia na samotności. Na to co mówią ludzie i tak, nie mamy zbyt wielkiego wpływu, a mówić i interesować się nie swoimi sprawami będą, czy nam się podoba, czy nie, nawet jeżeli zdecydujemy się na odseparowanie [z tym, że w tym wypadku, raczej nieprędko się o tym zainteresowaniu dowiemy].




Sympathy for the Devil
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
RachelSolando 
RachelSolando



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 157
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-06-22, 11:31   

Ja też odtrącam od siebie ludzi i jest mi z tym źle. Czasem nie mam ochoty z nimi rozmawiać, zamykam się w sobie, sama nie wiem czemu. W duchu oskarżam ich o to, że mnie nie rozumieją, że mnie odtrącają, mam wrażenie, iż oczekują, że dla nich się zmienię. Lubię przebywać z ludźmi, ale coraz częściej ostatnio sama skazuję się na samotność.



Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach.
 
 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-22, 15:39   

Kiedyś również tak miałam... Ale teraz, cieszę się każdym tekstem po pijaku typu: "Lubię Cię", "Fajna jesteś", "Super się z Tobą pije"

Doszłam do wniosku, że ludzie są mi potrzebni. Bez nich czuję się jakoś pusto...




 
 
Odtrącam od siebie ludzi
margaret
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 23:07   

czasem myślę że już zawsze będe sama



 
 
Odtrącam od siebie ludzi
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:34   

margaret napisał/a:
czasem myślę że już zawsze będe sama


A gdzie jest tak powiedziane? Nic nie robiąc, wiele nie zdziałasz, ale możliwości poszukania znajomych jest wiele. Choćby przez Internet, jeśli nie masz na miejscu takiego miejsca, albo nie chcesz od razu bezpośrednio nawiązywać znajomości.
I nie nastawiaj się, że będziesz sama, bo tego nikt nie wie, a wiele się może zmienić.




 
 
Odtrącam od siebie ludzi
margaret
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:45   

ale przez internet to jednak nie to samo co w realu



 
 
Odtrącam od siebie ludzi
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:47   

margaret napisał/a:
ale przez internet to jednak nie to samo co w realu


Poznajesz przez Internet, spotykasz się w Realu ;) . Ja tak robiłam.
To jest wyjście dla kogoś, kto nie chodzi po knajpach itd, albo jest dość nieśmiały.
Może znasz inny pomysł, gdzie możesz kogoś poznać?




 
 
Odtrącam od siebie ludzi
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:48   

Nie to samo, ale nic nie stoi na przeszkodzie tego żeby przenieść znajomość z neta do reala. Dobrze wiem o czym mówię, poznałam swoją przyjaciółkę przez internet.



 
 
Odtrącam od siebie ludzi
margaret
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:50   

dead_eternity, raczej nie liceum już skończylam a i tam nikogo nie było



 
 
Odtrącam od siebie ludzi
margaret
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-24, 13:50   

aśka., to miałaś szczęście



 
 
Odtrącam od siebie ludzi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14