Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykleryklany post
Autor Wiadomość
rafiki
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 16:15   Antykleryklany post

Prosze podawac 3 powody dla ktorych warto byc lub tez nie, wyznawca/czlonkiem religii rzymsko-katolickiej.

1. http://www.youtube.com/watch?v=abJZjZYAGZU
2. Jezus nie jest bogiem tak jak wierza katolicy.
3. Wymordowali miliony "pogan" oraz innowiercow.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-30, 19:44, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Antykleryklany post
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 16:19   

1. Nie mogłam wczoraj kupić makaronu
2. Lubię chodzić w ubraniu zrobionym z mieszanki różnych włókien. Nie chcę za to umierać.
3. Igły opadające z choinki strasznie ciężko sprzątnąć.




 
 
Antykleryklany post
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-05-31, 16:33   

1. Dość często bywa tak że ludzie którzy nie są katolikami są bardziej dobrzy od samych katolików, a katolicy postępują masakrycznie w swoim zachowaniu.
2. Katolicyzm jest nielogiczny. Skoro wierzą w Boga to czemu wierzą i oddają cześć ludziom których papież uznał za świętych, błogosławionych itd.
3. Rozumiem że Maryja jest jakąś ważna osobą ale to nie powód by robić z niej jakąś "boginie'. Czasami mam wrażenie że katolicy modlą się bardziej do Maryji niż do Boga.




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Antykleryklany post
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-05-31, 16:51   

1. Religia daje mi poczucie stabilności.
2. Chcę wierzyć, że istnieje coś po śmierci.
3. Patrząc na działania ludzi, w większości wierzących, wierzę, że zostaną ukarani po śmierci. :D




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Antykleryklany post
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 17:19   

Warto, bo:
1. Bo mam w wierze oparcie i w trudniejszych momentach pewność, że to co robię i jak postępuję, ma jakiś sens.
2. Bo mam poczucie przynależności do jakiejś większej wspólnoty.
3. Bo to pozwala mi się jakoś odnaleźć, wyciszyć.




 
 
Antykleryklany post
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-05-31, 18:50   

1. Wiara nadaje sens życiu.
2. Wierze, że coś jest po śmierci.
3. Bo, nic samo z siebie nie powstaje.




"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
 
 
 
Antykleryklany post
rafiki
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 20:58   

Nie jestem katolikiem, ale w imie dyskusji:

1. Jezus jest ok
2. Na komunie daja super prezenty.
3. Kazda dziewczyna chce slub w kosciele. 8)




 
 
Antykleryklany post
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-06-03, 21:25   

Warto, bo:
1. Gdy doświadczyłam obecność Boga w moim życiu wiele się zmieniło. To że żyję miało sens.
2. Ponieważ dzięki religii trafiłam na wspaniałego księdza. Gdyby mi wtedy nie pomógł pewnie by mnie tu teraz nie było. Dzięki niemu zaczęłam się leczyć. Jest jedyną osobą, której ufam w pełni.
3. Bo dzięki niej zaczynam wierzyć, że wcale nie jestem śmieciem. Że może jednak Ktoś na tym świecie mnie chciał i cieszy się, że jestem.




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Antykleryklany post
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-06-03, 21:54   

Warto wierzyć, ponieważ:
1. Dzięki Bogu czuję, że tak naprawdę NIGDY nie jestem samotna i On ZAWSZE mnie kocha.
2. Kiedy dopuszczam Boga do swojego życia, to zaczynają dziać się małe cuda, pewne rzeczy, które bardzo mnie cieszą, takie małe niespodzianki. Niesamowite uczucie, przeżywać takie coś, polecam ;)
3. Po śmierci czeka mnie wspaniałe miejsce w Niebie.

Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Np. dzięki mojej wierze znajduję odpowiedzi na wiele pytań. Może dla innych takie odpowiedzi nie są trafne, ale mi wiele tłumaczą. No i przeżywanie cierpienia nie jest już tak rozpaczliwe, bo wiem, że Bóg JEST. I to mi wystarczy.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Antykleryklany post
rafiki
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 14:29   

Ella napisał/a:
Warto wierzyć, ponieważ:
1. Dzięki Bogu czuję, że tak naprawdę NIGDY nie jestem samotna i On ZAWSZE mnie kocha.
2. Kiedy dopuszczam Boga do swojego życia, to zaczynają dziać się małe cuda, pewne rzeczy, które bardzo mnie cieszą, takie małe niespodzianki. Niesamowite uczucie, przeżywać takie coś, polecam ;)
3. Po śmierci czeka mnie wspaniałe miejsce w Niebie.

Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Np. dzięki mojej wierze znajduję odpowiedzi na wiele pytań. Może dla innych takie odpowiedzi nie są trafne, ale mi wiele tłumaczą. No i przeżywanie cierpienia nie jest już tak rozpaczliwe, bo wiem, że Bóg JEST. I to mi wystarczy.


Ciekawa teoria, tylko trudno takie cos udokumentowac albo zbadac :)




 
 
Antykleryklany post
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 14:48   

rafiki napisał/a:
Ella napisał/a:
Warto wierzyć, ponieważ:
1. Dzięki Bogu czuję, że tak naprawdę NIGDY nie jestem samotna i On ZAWSZE mnie kocha.
2. Kiedy dopuszczam Boga do swojego życia, to zaczynają dziać się małe cuda, pewne rzeczy, które bardzo mnie cieszą, takie małe niespodzianki. Niesamowite uczucie, przeżywać takie coś, polecam ;)
3. Po śmierci czeka mnie wspaniałe miejsce w Niebie.

Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Np. dzięki mojej wierze znajduję odpowiedzi na wiele pytań. Może dla innych takie odpowiedzi nie są trafne, ale mi wiele tłumaczą. No i przeżywanie cierpienia nie jest już tak rozpaczliwe, bo wiem, że Bóg JEST. I to mi wystarczy.


Ciekawa teoria, tylko trudno takie cos udokumentowac albo zbadac :)


No tak, ale to właśnie jest istotą wiary - że pewne rzeczy przyjmuje się właśnie bez żadnego potwierdzającego je empirycznego dowodu, inaczej to już nie byłaby wiara, tylko fakty ;)




 
 
Antykleryklany post
rafiki
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 16:26   

muszkieterka napisał/a:
rafiki napisał/a:
Ella napisał/a:
Warto wierzyć, ponieważ:
1.


Ciekawa teoria, tylko trudno takie cos udokumentowac albo zbadac :)


No tak, ale to właśnie jest istotą wiary - że pewne rzeczy przyjmuje się właśnie bez żadnego potwierdzającego je empirycznego dowodu, inaczej to już nie byłaby wiara, tylko fakty ;)


Z tego co rozumiem jestes w stanie uwierzyc we wszystko co tobie ludzie mowia i jest tobie to na reke. Bo latwiej wierzyc niz zadawac pytania ?




 
 
Antykleryklany post
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-09, 16:37   

Raczej zapełnia wiarą luki w życiu, których nauka nie potrafi wyjaśnić. A tak poza tym to :offtop:



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Antykleryklany post
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 17:25   

Czy w tym temacie jest sens roztrząsać takie rzeczy? Są już tematy mniej lub bardziej szczegółowo roztrząsające zasadność wiary w różne nadprzyrodzone byty. Jeśli będziemy pisać o tym i tutaj właściwe posty z 'trzema argumentami' zaginą w tłumie.



 
 
Antykleryklany post
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-09, 17:34   

1. A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (Mt 26, 26)

Nie uśmiecha mi się picie krwi i nie jestem kanibalem.

2. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. (Wj 20, 4)

Lubię sztukę.

3. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą (Wj 20, 5)

Nie uznaję odpowiedzialności zbiorowej.




 
 
Antykleryklany post
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14