Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa
Autor Wiadomość
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 20:16   

Moje cytaty?
Moje cytaty Kochana były z pisma, nie z forum... zobacz: obok nich pisze księga, rozdział i werset, więc dlaczego posądzasz że kogoś z innego forum cytuję? :roll:

[ Dodano: 2011-01-23, 19:19 ]
Emaleth, chodzi Ci czy zgadzam się? "W mojej wizji bóstwa modlitwa ma sens tylko kiedy modlący się przyjmuje postawę aktywną w stylu "chcę coś zmienić i chcę to zrobić w taki i taki sposób, więc wspomóż mnie w moich wysiłkach". Natomiast postawę bierną "nie wiem co robić - ratuj mnie" uważam za niewłaściwą."

Bo nie całkiem wiem.




Ostatnio zmieniony przez Niente 2011-01-23, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Modlitwa
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 20:25   

Niente napisał/a:
Ekspresjo, intencja z mojej strony była czysta, no ale co ja poradzę na to, że ostatnio nie lubię się kłócić, może i przesadzam ale jak dla mnie wypowiedzi powyżej są prowokacją do kłótni, nie dyskusji.

Jeśli już się uczepić, to prowokacjami były Twoje wypowiedzi, wiedząc czego ktoś potrzebuje, wpychając na siłę.
Intencja mogła być czysta i dobra, ale sposób jej realizacji - już niekoniecznie.

Niente napisał/a:
Jak już idziecie z nożami to se ukrójcie chleb :lol:

Co to jest "se"? Ja mogę, jedynie sobie ukroić chleb, ale już jestem najedzona, więc nie mam po co.

Niente napisał/a:
No to jestem dziecinada - trudno!

Twoje zachowanie w tej sytuacji, może komuś się wydawać dziecinne.
Niekoniecznie Ty taka jesteś.

Niente napisał/a:
A po drugie - to jest temat modlitwa a nie wiara więc po co zagłębiać się w rozmowy o wierze?

Ja nie wiem czy wiesz, ale jedno z drugim jest powiązane...
Moje posty dotyczyły modlitwy.

Niente napisał/a:
Moje cytaty Kochana były z pisma, nie z forum... zobacz: obok nich pisze księga, rozdział i werset, więc dlaczego posądzasz że kogoś z innego forum cytuję

Mercy napisał/a:
Jak dla mnie nie masz odpowiedzi :)
Bo inne cytaty też były zaczerpnięte z innego forum :D :P

Przecież nikt Cię Niente nie posądził, że kogoś z innego forum cytujesz, tylko że cytaty są zaczerpnięte z innego forum.

Przemyśl sobie wszystko, przemódl całą sprawę, czy Twoja postawa była właściwa, dobrze reagowałaś, czy czasem nie rozpędziłaś się w tym "wpychaniu na siłę", przemódl czytanie ze zrozumieniem cudzych wypowiedzi... Ochłoń z emocji i może znów podejmiesz temat...




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-01-23, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Modlitwa
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 20:44   

ekspresja napisał/a:
Jeśli już się uczepić, to prowokacjami były Twoje wypowiedzi, wiedząc czego ktoś potrzebuje, wpychając na siłę.
Intencja mogła być czysta i dobra, ale sposób jej realizacji - już niekoniecznie.

no jak tak myślisz to już nie ingeruję, rób co chcesz;)

Tak, o.. przypomniało mi się: http://www.youtube.com/watch?v=cDh5fWDlWLc

ekspresja napisał/a:
Co to jest "se"?

Nie wiesz?!?!?!?!?! :shock: :shock: :shock:

ekspresja napisał/a:

Przecież nikt Cię Niente nie posądził, że kogoś z innego forum cytujesz, tylko że cytaty są zaczerpnięte z innego forum.

No to jak widzisz zaprzeczyłam - zaczerpnięte z Pisma, nie forum :D

ekspresja napisał/a:
Przemyśl sobie wszystko, przemódl całą sprawę, czy Twoja postawa była właściwa, dobrze reagowałaś, czy czasem nie rozpędziłaś się w tym "wpychaniu na siłę", przemódl czytanie ze zrozumieniem cudzych wypowiedzi... Ochłoń z emocji i może znów podejmiesz temat...

Już mi się nie chce :roll:




 
 
Modlitwa
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 20:53   

Niente napisał/a:

No to jak widzisz zaprzeczyłam - zaczerpnięte z Pisma, nie forum :D

Z pisma, które ktoś napisał na innym forum na twoją prośbę? :roll:




 
 
Modlitwa
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 21:11   

LoveIsTender napisał/a:
Z pisma, które ktoś napisał na innym forum na twoją prośbę? :roll:

Tak się składa że nie, kochana Nolciu.
Chciałam żebyście widzieli że nie wymyślam se tego, tylko potrafię przytoczyć cytat który niejako potwierdzi to, co piszę, a to że nie umiecie tego docenić to Wasza sprawa.
Mercy napisał/a:

To, że Ty coś wiesz, nie oznacza, że wiedzą to wszyscy!

Może i racja, przyzwyczajona już jestem do tego, że u mnie każdy to rozumie - niekoniecznie ekspresja, bo teraz dopiero zobaczyłam że jest z Warszawy a to przecież po ?ląsku. U mnie się tak mówi.

Dobra, widzę że nawet moderatorzy już offtopują także nie mam nic do dodania.
kropka.

[ Dodano: 2011-01-23, 20:12 ]
Mercy napisał/a:
Ośmieszyłaś się w tym momencie. :lol: :wyśmiewacz:

Widzisz niekoniecznie; ale jak tak myślisz to nie mam nic do dodania.




 
 
Modlitwa
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:13   

Niente napisał/a:
Tak się składa że nie, kochana Nolciu.
Chciałam żebyście widzieli że nie wymyślam se tego, tylko potrafię przytoczyć cytat który niejako potwierdzi to, co piszę, a to że nie umiecie tego docenić to Wasza sprawa.

Ach, jak ja uwielbiam gdy ktoś wciska tandetę, a sam wie, że został złapany na gorącym uczynku... :roll:




 
 
Modlitwa
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:18   

Niente napisał/a:

Nie wiesz?!?!?!?!?! :shock: :shock: :shock:

Oczywiście, że wiem. Na pewno jest lenistwem.
"(...) jednak powinniśmy przestać mówić jak analfabeci !! dlatego zamiast SE mówmy SOBIE"


Niente napisał/a:
Już mi się nie chce :roll:

Nie chce Ci się modlić w tej sprawie, czy nie chce Ci się już cokolwiek pisać na temat modlitwy i Boga?


A jednak polecam pomodlenie się w tej sprawie, zapytania Boga jakie ma zdanie, może dorzuci jakieś rozwiązanie... jak i też modlitwa za osoby tutaj się wypowiadające.




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-01-23, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Modlitwa
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 21:19   

A teraz wszystkie moje cytaty:

Cytat:
„Proście, a będzie wam dane, kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto
prosi otrzymuje. [...] Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą." (Mt 7,7.11)
oraz


Cytat:
„To Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą" (Flp 2, 13).


Cytat:
Dowód: Ewangelia Mateusza 10 rozdział "(29) Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego. (30) Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone."


Cytat:
Rzym. 8 28 "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani."


Cytat:
"Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy go proszą" Mt 6:11


Na to też mi coś znajdziesz?
To, że wtedy na szybko nie umiałam nic znaleźć to nie muszę się nikomu tłumaczyć :roll:

[ Dodano: 2011-01-23, 20:22 ]
ekspresja napisał/a:
"(...) jednak powinniśmy przestać mówić jak analfabeci !! dlatego zamiast SE mówmy SOBIE"

Ale ja lubię mówić jak analfabetka :psychopata:
ekspresja napisał/a:
Nie chce Ci się modlić w tej sprawie, czy nie chce Ci się już cokolwiek pisać na temat modlitwy i Boga?

Nie chce mi się z Wami gadać: przecież i tak wiecie lepiej.


ekspresja napisał/a:
A jednak polecam pomodlenie się w tej sprawie, zapytania Boga jakie ma zdanie, może dorzuci jakieś rozwiązanie... jak i też modlitwa za osoby tutaj się wypowiadające.

?więte słowa!




 
 
Modlitwa
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:28   

ale się kłócicie.. jest o co..? o modlitwę..? ehh



 
 
Modlitwa
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 21:30   

Mercy napisał/a:
I skąd ja mam wiedzieć, że ktoś Ci na PW odpowiedzi nie pisał właśnie w tych cytatów z Biblii. Skoro nie umiesz normalnymi słowami odpowiedzieć na pytania?

Myślisz że mi zależy na tym żebyś mi wierzyła?
Sory, ale nie zdaje mi sie.

Jakie to dla ciebie słowa normalne?

Mercy napisał/a:
I za każdym razem odpowiadasz cytatami :lol:

A przepraszam bardzo na czym się opiera nasza wiara? Na Piśmie ?więtym.
Więc mam mówić bezpodstawnie..? Czy poprzeć wypowiedź cytatem?




 
 
Modlitwa
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:32   

aśka. napisał/a:
ale się kłócicie.. jest o co..? o modlitwę..?

Tu nie chodzi o modlitwę, a raczej fakt, że się wciska na chama komuś coś co czyimś zdaniem jest super.




 
 
Modlitwa
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-23, 21:33   

aśka. napisał/a:
ale się kłócicie.. jest o co..? o modlitwę..? ehh

Aśka, kto zaczął?
Mam nie odpowiadać na ewidentne ataki ze strony moderatorek?

Nie mam nic do dodania
Amen




Ostatnio zmieniony przez Niente 2011-01-23, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Modlitwa
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:35   

róbcie co chcecie ;) nie wtrącam się bo jestem agnostykiem i nie będę się wypowiadać na ten temat ;)



 
 
Modlitwa
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:35   

Niente napisał/a:
Emaleth, chodzi Ci czy zgadzam się? "W mojej wizji bóstwa modlitwa ma sens tylko kiedy modlący się przyjmuje postawę aktywną w stylu "chcę coś zmienić i chcę to zrobić w taki i taki sposób, więc wspomóż mnie w moich wysiłkach". Natomiast postawę bierną "nie wiem co robić - ratuj mnie" uważam za niewłaściwą."

Bo nie całkiem wiem.

Napisałam o dwóch dla mnie zupełnie różnych postawach w modlitwie. Ty zacytowałaś fragment mojej wypowiedzi mówiący o tej pierwszej postawie i powiedziałaś, że to jest właśnie modlitwa, więc chciałabym abyś też się odniosła czym wg Ciebie jest ta druga postawa w modlitwie. Czy to też jest modlitwa Twoim zdaniem czy nie.
Cytat:
Nie chce mi się z Wami gadać: przecież i tak wiecie lepiej.

Nikt nie twierdzi, że wie lepiej (chociaż czasem mam wrażenie, że Ty uważasz, że znasz jedyną prawdę). Cały czas mówiłam o własnych odczuciach i swoim zdaniu... nie twierdziłam nigdzie, że mam absolutną rację.




 
 
Modlitwa
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-23, 21:47   

Niente napisał/a:
Ale ja lubię mówić jak analfabetka

Cytat:
9. Zabrania się umyślnego kaleczenia języka polskiego.



Niente napisał/a:
Nie chce mi się z Wami gadać: przecież i tak wiecie lepiej.

... i najlepiej tupnąć nogą i wyjść z braku argumentów?

Da się odpowiadać samymi cytatami z Biblii, ale nie w kółko powtarzać to samo, gdy ktoś pisze, że to nie jest odpowiedzią na konkretne pytanie, albo prosi o szersze wyjaśnienie.
Więc to co napisałam wcześniej, intencje dobre, realizacja niekoniecznie.


Niente napisał/a:
?więte słowa!

?więty jest tylko Bóg i Jego Słowo.




 
 
Modlitwa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12