Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Poznawanie nowych ludzi
Autor Wiadomość
Outsider 
aka Razorek



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: biorą się dzieci ?

Wysłany: 2011-12-06, 10:18   Poznawanie nowych ludzi

Macie jakieś sprawdzone sposoby na poznawanie nowych osób w swoim życiu ? Nie mówię tu o jakimś podrywaniu szukaniu miłości swojego życia tylko o poznawaniu nowych znajomych przyjaciół, kolegów, koleżanek. Podobno czym człowiek starszy tym trudniej znaleźć tak owych ludzi. Myślę że ludzie to bardzo ważny element który pomaga w własnym rozwoju osobistym oraz poprawę własnego samopoczucia i własnej samooceny w oczach innych.



!
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-12-06, 11:43   

Jednym ze sposobów może być zaangażowanie się w coś - jakiś wolontariat, projekt w szkole, czy cokolwiek, co w pewnym sensie "zmusiłoby" nas do kontaktu z innymi ludźmi.



"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Poznawanie nowych ludzi
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-12-07, 13:36   

Outsider, to zabrzmi dziwnie, ale po prostu poznaję tych ludzi. W tramwaju, na przystanku, w szkole, pracy, na koncercie, na spacerze, w internecie. Wszędzie. I powiem Wam, że im jestem starsza, tym łatwiej mi to przychodzi. Po prostu uśmiecham się i... jakoś to jest. Nie mam sprawdzonych sposobów, miejsc itd.

Myślę, że wyuczone sposoby się nie sprawdzają. Najlepsze są spontaniczne rzeczy. Wystarczy chcieć.

Mercy, zbieranie z puszką też może być sposobem. Zmusi Cię do rozmowy i w ten sposób otworzy na inne sposoby.

Najlepszą opcją wydają mi się koncerty czy jakieś takie wyjścia. Łatwiej jest porozmawiać z kimś, kto ma podobne zainteresowania itd.




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Poznawanie nowych ludzi
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-12-07, 19:37   

Dobrym sposobem jest też poznawanie osób przez wspólnych znajomych np ja wiele osób poznałam przez mojego mężulka :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Outsider 
aka Razorek



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: biorą się dzieci ?

Wysłany: 2011-12-08, 09:15   

thunderstruckk napisał/a:
Outsider, to zabrzmi dziwnie, ale po prostu poznaję tych ludzi. W tramwaju, na przystanku, w szkole, pracy, na koncercie, na spacerze, w internecie. Wszędzie. I powiem Wam, że im jestem starsza, tym łatwiej mi to przychodzi. Po prostu uśmiecham się i... jakoś to jest. Nie mam sprawdzonych sposobów, miejsc itd.

No wlasnie sa ludzie ktorym bardzo latwo przychodza kontakty miedzyludzkie potrafia podejsc zaczepic kazdego i w kazdym miejscu. Ale jest sporo osob ktora pedzi lub jest niesmiala tak jak ja. Do tego trzeba wziac pod uwage ze jestes kobieta a z tego co zauwazylem kobiety sa pewniejsze siebie latwiej im przychodzi poznawanie nowych osob.




!
 
 
Poznawanie nowych ludzi
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 12:58   

Myślę że przy poznawaniu nowych ludzi dobrze jest skupić się na jednej osobie i ulepszaniu kontaktu z nią... Wtedy będziemy czuli się pewniej gdy będzie ta osoba w grupie z innymi nieznanymi nam osobami



 
 
Poznawanie nowych ludzi
kamila
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-19, 20:19   

Mi poznawanie ludzi przychodzi przeokropnie trudno. Nie potrafię spontanicznie mówić przy kimś nowym. W ogóle nic nie mówię wtedy, albo mieniam głos, gram mową ciała. Jest cholernie trudno, ale ostatnio bywa lepiej.



 
 
Poznawanie nowych ludzi
RachelSolando 
RachelSolando



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 157
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-12-29, 20:30   

kamila napisał/a:
Mi poznawanie ludzi przychodzi przeokropnie trudno. Nie potrafię spontanicznie mówić przy kimś nowym. W ogóle nic nie mówię wtedy, albo mieniam głos, gram mową ciała. Jest cholernie trudno, ale ostatnio bywa lepiej.


Mnie też niestety trudno. Chociaż jest dużo lepiej, bo kiedyś byłam kompletnie niekontaktowa. Ale nadal mam opory. Chyba jak większość boję się reakcji ludzi. Ja ZAWSZE przejmowałam się tym, co o mnie pomyslą, co o mnie mówią itd. Nie moge więc teraz zmienić tego ot tak.
Ostatnimi czasy staram się poznawać coraz więcej ludzi, podchodzić, zagadywać. Pomaga. Poza tym, zawsze mam plus, że to ja zagadałam, a jak tamten dziad nie chce rozmawiać, jego problem. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi to przychodziło z łatwością.




Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach.
 
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-08, 23:29   

To mi przypomina pewną sytuację. Byłam w jakimś większym sklepie i podeszła dziewczyna z ulotkami pizzerii. Mówi, że zaprasza na pizzę i daje mi ulotkę. Pytam, czy stawia, na co ona zwiała bez słowa. A chciałam zaproponować, że jeśli nie ona, to ja postawię... Potem się dowiedziałam od osoby, która ze mną tam była, że mój ton głosu wskazywał, że raczej chcę ją zabić niż zaprosić na pizzę. I to podobno moja główna wada w 'pierwszym wrażeniu' - nie kontroluję głosu.



 
 
Poznawanie nowych ludzi
Hunter 



Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 50
Skąd: Rivendell

Wysłany: 2012-12-05, 20:53   

kamila napisał/a:
Mi poznawanie ludzi przychodzi przeokropnie trudno. Nie potrafię spontanicznie mówić przy kimś nowym.


To tak jak ja...czasem nie potrafię podejść i porozmawiać z osobą, którą trochę znam, bo boję się jej reakcji. Zamiast skupić się na poznaniu kogoś za bardzo zastanawiam się nad tym co dana osoba o mnie myśli. Analizuję każdy gest, przez co często bezpodstawnie stwierdzam,że ktoś mnie nie lubi.




"Ale kto wie, co mówiła w ciemności, gdy była sama, w gorzkie bezsenne noce, myśląc o swoim życiu, z każdym dniem uboższym, w czterech ścianach pokoju, w którym czuła się uwięziona jak leśne zwierzątko w ciasnej klatce."
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2012-12-06, 08:02   

Kiedy poznaję nowych ludzi jest ok, dobrze mi się zwykle z nimi rozmawia. Nie mam z tych problemów. Dopiero kiedy zaczyna się to przeradzać w głębszą znajomość pojawiają się kłopoty, kiedy ktoś chce się dowiedzieć o mnie czegoś więcej - zamykam się, nie daję się poznać i zwykle kontakt się urywa.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Mara 



Wiek: 31
Dołączyła: 11 Mar 2012
Posty: 151
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-12-06, 12:11   

To zależy od "reakcji" na mnie przez nowo poznaną osobę.
Czasem sa tacy ludzie, przy których wydaje mi się, że jestem niczym poprzez to jak na mnie spoglądają i wtedy bardzo trudno jest mi nawiązać kontakt.
Za to sa też tacy z którymi bez problemu zaczynam rozmawiać, ale nigdy o czymś co jest dla mnie ważne. Raczej wszyscy pozostają znajomymi z imprezy, z odwiedzin u znajomego, różnie to była. Nie wpuszczam do siebie za blisko ludzi, których znam chwileczkę.




sesese :P
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-06, 16:18   

Hunter napisał/a:
czasem nie potrafię podejść i porozmawiać z osobą, którą trochę znam, bo boję się jej reakcji. Zamiast skupić się na poznaniu kogoś za bardzo zastanawiam się nad tym co dana osoba o mnie myśli. Analizuję każdy gest, przez co często bezpodstawnie stwierdzam,że ktoś mnie nie lubi.


Ja, nie tyle boję się poznawania nowych ludzi, a znajomości z tymi, których widuję na co dzień.. Reszta opisu pasuje do mnie idealnie.




 
 
Poznawanie nowych ludzi
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-12-07, 11:11   

Anyone napisał/a:
Ja, nie tyle boję się poznawania nowych ludzi, a znajomości z tymi, których widuję na co dzień.. Reszta opisu pasuje do mnie idealnie.

Ja się boję ich reakcji na każde najdrobniejsze zachowanie. Nie obchodzi mnie już jakie mają o mnie zdanie, ale nie umiem wytrzymać gdy ktoś podnosi głos...




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Mara 



Wiek: 31
Dołączyła: 11 Mar 2012
Posty: 151
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-12-07, 12:00   

Chloe, podnosi głos.. w jakimkolwiek kontekście czy w szczególnych sytuacjach?



sesese :P
 
 
Poznawanie nowych ludzi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12