Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
badanie dotyczące samouszkodzeń
Autor Wiadomość
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 10:38   badanie dotyczące samouszkodzeń

cześć, mam na imię Asia. Bardzo chciałabym Was prosić o pomoc. Jestem na ostatnim roku psychologii i piszę pracę magisterską na temat związków samouszkodzeń i strategii radzenia sobie ze stresem. Interesuję się tym zagadnieniem i chciałabym pomagać ludziom z takimi problemami. Bardzo chciałabym prosić osoby, których dotyczy to zachowanie o pomoc w zbieraniu danych do badania. Badanie jest krótkim kwestionariuszem, wypełnienie zajmuje ok 5 min i jest całkowicie anonimowe. Dla osób od 18 lat.

https://psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_1AYkoW0tvARfFIh

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany tematem, mogę wysłać wyniki badań na maila, bądź wkleić tu na forum.
Jeżeli ktoś ma do mnie pytania, chętnie odpowiem

Trochę o sobie:) Mam 44 lata. Skończyłam prawo z 20 lat temu, ale cały czas po głowie mi chodziła psychologia. Czytałam więc chętnie książki psychologiczne, ale wydawało mi się, ze zmiana zawodu po 35tce raczej nie wchodzi w grę bo czas, pieniądze itd. czas mijał i w końcu 5 lat temu, gdy moja córka skończyła 9 lat i nie potrzebowała już tyle mojej uwagi co wcześniej, postawiałam wszystko na jedną kartę i poszłam na psychoterapię. A na ostatnim roku dorzuciłam psychologię. Studiowałam dwa kierunki. Dojeżdżałam na studia 112 km co drugi weekend, czasem częściej. W marcu się w końcu bronię :) Mam gabinet psychoterapeutyczny. Nadal jednak łączę dwie prace żeby opłacić studia. Niedawno skończyłam praktyki w szpitalu psychiatrycznym. Chciałabym docelowo tam pracować.
Mam pieska, strasznego łobuza :)
Nie będę dalej nudzić o sobie, chciałam żebyście mnie poznali :)
z góry dziękuję za pomoc




Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2020-11-25, 10:48   

Odpowiedzi udzieliłam. :)

Pytanie:
Jaka jest różnica w interpretacji między 4 i 11 pytaniem w części 2 (używki)?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 11:37   

Dziękuje za pomoc.
Różnica jest subtelna. Chodzi o funkcję jaką używki spełniają. W 4 pytaniu jest ona bardziej ogólna - alkohol poprawia nastrój tylko. W 11 pytaniu alkohol pomaga przejść przez tą konkretną trudną sytuację, poradzić sobie z nią




Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-11-25, 12:26   

Asiak, udało Ci się założyć temat :)
Wypełniam ankietę. Myślę, że możesz tu opublikować wyniki jeśli będą gotowe. Pozdrawiam :)




 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 14:53   

Tak udało się 🙂wyniki wrzucę tu jak tylko będą gotowe 🙂dziękuję za pomoc



Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 16:34   

Bardzo dużo nowych, ciekawych sposobów na zadawanie sobie bólu. Taka a'la ściąga.

Wypełniłam.




De profundis clamavi
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 16:49   

Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety. Mam nadzieję, że badanie nie posłuży jednak za ściągę. Wielość zachowań musiała być ujęta w celu zbadania tematu. Jest to oryginalny kwestionariusz DSHI do badania samouszkodzeń przeze mnie zaadaptowany do warunków polskich.



Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-11-25, 16:56   

Złośnica, no właśnie Krzysiu też się zastanawiał, czy to nie jest taki delikatny trigger…



 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 18:19   

Wielu sposobów też nie ma. 🙃



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Estibi 



Wiek: 25
Dołączył: 23 Lis 2020
Posty: 86
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2020-11-25, 18:34   

Wypełnione, choć można by to jeszcze jakoś rozbudować, nie każdy ucieka się do używek, i trochę to zostało ominięte,



We are music made for the deaf
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-11-25, 18:45   

Chiroptero, zaciekawiasz, ale Krzysiu nie spyta, bo to nie wolno tak…



 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 19:33   

Estibi, jeżeli chodzi o drugą część testu do badania radzenia sobie ze stresem są tam pytania, które badają 14 różnych strategii, nie tylko używki ale też np. poszukiwanie wsparcia emocjonalnego (sympatii, zrozumienia, moralnego wsparcia), poszukiwanie wsparcia instrumentalnego (rady, pomocy, informacji), odwracanie uwagi (unikanie myślenia o sytuacji przez zajmowanie się innymi czynnościami), zaprzeczanie (odrzucenie realności stresującej sytuacji, ignorowanie), koncentracja na emocjach i ich wyładowanie (zaniepokojenie własnymi emocjami, tendencja do ich wyładowania), zaprzestanie działań, itd.
Dziękuje za odzew


<<< Dodano: 2020-11-25, 19:36 >>>


chiroptera, wiem, dlatego jest odpowiedź dotycząca innych form. nie sposób wymienić wszystkich. te są najczęstsze wg statystyk badaczy


<<< Dodano: 2020-11-25, 19:42 >>>


Krzysiu, kiedyś uważało się, że pytanie zadane: czy myśli Pan o samobójstwie? może być właśnie wyzwalaczem. W tej chwili obalono tę tezę i zaleca się zadawać to pytanie jeśli podejrzewa się takie zamiary. czasem to ratuje życie.
Ja w gabinecie pytam jeśli czuję, że tak może być. Czasami klient sam nie powie i można coś przeoczyć.
choć rozumiem te obawy. Kiedyś był taki eksperyment - psycholog w szkole w Polsce założyła grupę wsparcia dla dzieciaków, które dokonywały samouszkodzeń. Niestety okazało się, że parę dzieciaków dokonało samouszkodzeń ponieważ chciały należeć do jakiejś grupy. potrzeba przynależności była silna u nich :(




Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-11-25, 19:55   

Asiak, też uważa Krzysiu, że warto pytać. Ale to nie on ustala tu zasady, czasami (oczywiście nie mówi tu o ankietach czy artykułach badawczych) się nie można zbytnio rozgadywać, bo jest to postrzegane jako zachęta. Dlatego on Chiroptery nie powinien pytać, a ona mu odpowiadać, tylko o to chodziło…



 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Asiak 


Dołączyła: 18 Lis 2020
Posty: 22
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-25, 20:09   

Krzysiu, tak, forum rządzi się innymi prawami :)


<<< Dodano: 2020-12-02, 14:47 >>>


Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :) . Chciałam poprosić Was o radę: czy znacie jakieś miejsca, gdzie bym mogła wrzucić link, żeby zebrać więcej? Chodzi mi o zebranie 50 odpowiedzi od osób, które dokonują lub dokonywały w ciągu ostatniego roku samouszkodzeń.
Dzięki




Joanna
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-12-02, 15:06   

Przychodzi mi do głowy grupa na fejsbuku „Narcystyczne borderline”.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
badanie dotyczące samouszkodzeń
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12