Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia
Autor Wiadomość
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-01, 15:23   

Dziękuję bardzo. : )

Nie gniewam się. Jest mi bardzo miło.; ).

Niestety przez ostatnie pół roku mój kontakt z aparatem był dość rzadki. Mój "złom" się zepsuł, więc robiłam zdjęcia aparatami koleżanek. Niestety one brały je do własnego użytku. Jedna nawet wygrała moimi zdjęciami konkurs.
Lecz teraz, kiedy w końcu uzbierałam na aparat zaczynam z powrotem przygodę z fotografią. ; )




 
 
Fotografia
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-05-01, 18:35   

Aishaa., genialne! Czekam na kolejne takie cuda :)



"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Fotografia
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2011-05-01, 23:14   

Aishaa., bardzo ładne zdjęcia... wyglądają jak robione profesjonalną lustrzanką.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Fotografia
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 02:05   

Aya napisał/a:
Aishaa., bardzo ładne zdjęcia... wyglądają jak robione profesjonalną lustrzanką.


Jak mnie drażnią takie teksty... Przypominam, że nie aparat robi zdjęcia, a fotograf.
Aishaa, makro bardzo ładne, szczególnie ta stokrotka czy coś - na kwiatach się nie znam :)
Zdjęcie tego domku ma tę wadę, że lampy za bardzo świecą... Za długo naświetlane.

pozdrawiam




 
 
Fotografia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 08:32   

megi -s, nie pomyślałabym, że to które mi się najbardziej podoba jest robione telefonem :D
Aishaa. napisał/a:
Co o nich myślicie.?

1. Wygląda jakby zdjęcie miało za dużo ostrości, przez co ciut sztucznie...
2. Jest w porządku.
3. Wolę bardziej gładkie tło. Ostrość zamierzona czy przypadkowa? Wygląda dla mnie na przypadkową... Może przy obróconym zdjęciu, wygląda to lepiej niż teraz.
Kolorystyka mi się podoba.
4. Lalka jest w porządku.
5. Dla mnie zdjęcie wygląda przeciętnie, ot cyknięta fotka.
6. Dmuchawiec jest dobry.

Aishaa., jakiego programu używasz do obróbki zdjęć?


Mojwa napisał/a:
Przypominam, że nie aparat robi zdjęcia, a fotograf.

Lepszy aparat daje większe możliwości.
Aparat także robi zdjęcia. Jakby nie patrzeć jedno bez drugiego - nie istniałoby ;)




 
 
Fotografia
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 09:28   

Cytat:
Lepszy aparat daje większe możliwości.
Aparat także robi zdjęcia. Jakby nie patrzeć jedno bez drugiego - nie istniałoby


aha, widziałam już ludzi, którzy robili zdjęcia uberlustrzankami a ja ich zdjęcia biłam na głowę, choć wtedy miałam zwykłą cyfrówkę.
Oczywiście, że daje większe możliwości. Ale możliwości daje przede wszystkim poznanie własnego sprzętu. ;)




 
 
Fotografia
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2011-05-02, 14:39   

Mojwa, chodziło mi o to, że lustrzanka pozwala wybrać ustawienia i opcje wg uznania fotografa. Nie powiedziałam przecież, że sam fotograf nie jest ważny. Cyfrówka cyfrówką, ale do profesjonalnego wykonania zdjęcia potrzebny jest dobry sprzęt i człowiek, który potrafi się nim posługiwać.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Fotografia
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 19:26   

ekspresja, wszystkie zdjęcia się z przypadku. ; ). Nie ma u mnie czegoś takiego, się się przymierzam, czy coś. ; )

Photoshop. Ale nie wiem, czy można to nazwać obróbką. Po prostu daję zdjęciom więcej kolorów, bo moja cyfrówka wszystkie kolory "spiera". ; )




 
 
Fotografia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 08:00   

Mojwa napisał/a:
aha, widziałam już ludzi, którzy robili zdjęcia uberlustrzankami a ja ich zdjęcia biłam na głowę, choć wtedy miałam zwykłą cyfrówkę.

Z tym to by można było dyskutować. Co różnym ludziom się podoba.
Zgadzam się z tym, że są ludzie którzy szpanują swoim mega sprzętem a zdjęcia są... no przeciętne... "Myśli, że skoro ma wypasiony sprzęt to jest bogiem fotografii", jedni są, inni nie :D
Aya napisał/a:
Cyfrówka cyfrówką, ale do profesjonalnego wykonania zdjęcia potrzebny jest dobry sprzęt i człowiek, który potrafi się nim posługiwać.

Nie zawsze...
Teraz tak to poszło do przodu, że czasem lepsze zdjęcia są z tych cyfrówek...
Aktualnie do tego nawet telefony komórkowe zaczynają się zaliczać :P
Ostatnio w jakimś programie się wypowiadał profesjonalny fotograf, który także robił zdjęcia telefonem.

Aishaa. napisał/a:
ekspresja, wszystkie zdjęcia się z przypadku. ; ). Nie ma u mnie czegoś takiego, się się przymierzam, czy coś. ; )

Widać po zdjęciach ;)
Aishaa. napisał/a:
Photoshop. Ale nie wiem, czy można to nazwać obróbką. Po prostu daję zdjęciom więcej kolorów, bo moja cyfrówka wszystkie kolory "spiera". ; )

Można nazwać, więc to zaznaczenie, że robiłaś zdjęcia cyfrówką za 150zł było nieco zbędne :D


Poniżej filmik z fajnym aparatem fotograficznym:
Czy tak będą wyglądać aparaty za kilka lat?




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-05-04, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fotografia
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 10:19   

ekspresja, niektórzy, patrząc na moje zdjęcia mówią, że robię je dobrą lustrzanką.
Dlatego już się przyzwyczaiłam mówić od razu o tym,jakim aparatem te zdjęcia zostały zrobione.




 
 
Fotografia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 13:05   

Aishaa. napisał/a:
ekspresja, niektórzy, patrząc na moje zdjęcia mówią, że robię je dobrą lustrzanką

Patrzą na zdjęcia przed czy po obróbce? :)




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-05-04, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fotografia
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 13:18   

Przed.



 
 
Fotografia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 13:20   

Aishaa., a mogłabyś wrzucić zdjęcie, które jest przed obróbką? :)



 
 
Fotografia
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 13:32   

Niestety ich nie posiadam. :(
Mój komputer został sformatowany, więc wszystkie zdjęcia, które na nim były zostały usunięte.
Na karcie aparatu też ich nie mam.




 
 
Fotografia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-05-04, 13:37   

Aishaa., no to wrzuć jak zrobisz nowe zdjęcia bez obróbki :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Fotografia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11