Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?

Czy kobieta, która chce ślubu, może oświadczyć się mężczyźnie?
Jasne, mamy równouprawnienie
64%
 64%  [20]
Niby może, ale to mężczyzna powinien
16%
 16%  [5]
Nie, to mężczyzna oświadcza się kobiecie
6%
 6%  [2]
Nie wiem/Wisi mi to
12%
 12%  [4]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-02-16, 19:38   

Adenium, czuję się wywołany.

W ankiecie zaznaczyłem opcję pierwszą. Ale w zasadzie mam jedno zastrzeżenie. Nie wyobrażam sobie oświadczyn jeśli wcześniej i tak nie podejmie się wspólnie decyzji o tym, że chce się zawrzeć małżeństwo. Może jestem mało romantyczny, ale same oświadczyny to już dla mnie raczej symbol, a nie faktyczne pytanie czy ktoś wyjdzie za mnie. Dlatego ja to bardziej rozumiem jako pytanie o to czy kobieta, tak samo jak mężczyzna może wyjść z inicjatywą zawarcia związku małżeńskiego.

Trochę się wytłumaczę z mojej aromantyczności, ale ta cała koncepcja oświadczyn "out of blue" moim zdaniem gwałci zasady komunikacji w związku. Kryję się, planuję za plecami, by rzucić pytanie bez tak naprawdę pola do dyskusji, rozmowy o obawach, oczekiwaniach.

Oświadczyny jako symbol, przypieczętowanie i tak wcześniej podjętej decyzji, tak. Ale dla mnie to raczej proces wspólny.

I nie omieszkam dodać, że żal mi tych kobiet, które są zaskakiwane na takich wielkich eventach i "cały świat patrzy". To trochę trąci przemocą. Wiadomo, relacje są różne, każdy wyznaje inne zasady, ma inne podejście, niektórym się to pewnie podoba. Do mnie to po prostu nie przemawia.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-02-16, 20:59   

Ciężko powiedzieć. I tak zazwyczaj zależy to od sytuacji - jak para nie ma zewnętrznej presji na oświadczyny to jest tu pole do równouprawnienia, ale jak faceta piłują o to ze wszystkich stron (albo kobietę piłuje własne otoczenie grożąc jej staropanieństwem a ona przerzuci to na faceta), to raczej sam to zrobi, bo tak "czeba".

Tak to wygląda w praktyce, moje prywatne zdanie o oświadczynach jest dość niekonserwatywne więc nie wiem czy jest sens żebym je tu publicznie wypowiadał.




 
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
needy
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-19, 19:35   

Czemu nie :P . Zależy od tego, jakie podejście mają partnerzy w związku.

Ja bym tego nie zrobiła, jestem w związku z mężczyzną, który lubi wykazywać się, zabiegać o kobietę i wiem, że wychodząc z inicjatywą odebrałabym mu szansę na coś, co dla niego też jest ważne. Rozmawialiśmy o tym i sam stwierdził, że chciałby na ten dzień zaplanować coś specjalnego, więc zostawiam mu wolną rękę :lol: .
Jednak w przypadku innych par może by mi to nie zgrzytało.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-20, 07:36   

Michał napisał/a:
Oświadczyny jako symbol, przypieczętowanie i tak wcześniej podjętej decyzji, tak. Ale dla mnie to raczej proces wspólny.

Też tak myślę. Wspólnie podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa. Czasy się zmieniły...

Jak się kobieta ma oświadczyć? Uklęknąć i otworzyć pudełko z pierścionkiem a wcześniej zapytać o rękę jego rodziców?

Castro napisał/a:
krzywdaurojona napisał/a:
Mam w planach oświadczyć się.

Napiszesz coś więcej? Co Cię motywuje?


"No ile można czekać. Waity Katie."




dead but delicious
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2020-02-20, 11:10   

Oświadczyny w dzisiejszych czasach to chyba rzadkość. Bez względu na płeć, mówię nie. Wydaje mi się to archaiczne. Ale co kto lubi.



 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-20, 11:25   

Decyzja o ślubie powinna być podjęta przez obie strony, bez nagłego zaskakiwania jednego z partnerów pytaniem "wyjdziesz za mnie?"

Same oświadczyny są okej, ważne, aby to była decyzja podjęta wspólnie.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-21, 18:05   

Commodore napisał/a:
Decyzja o ślubie powinna być podjęta przez obie strony, bez nagłego zaskakiwania jednego z partnerów pytaniem "wyjdziesz za mnie?"

Generalnie temat wyszedł od postów kobiet, które na oświadczyny czekają już długie miesiące albo i lata, więc nie ma mowy o zaskakiwaniu kogokolwiek czymkolwiek, bo one przy okazji każdego urlopu, każdej wspólnej kolacji, każdego wyjścia liczą, że to oto będzie ten dzień, kiedy on im wręczy pierścionek.One decyzję o tym, że chcą wyjść za mąż podjęły już dawno i chyba tylko "przyszły mąż" o tym jeszcze nie wie.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-02-21, 18:22   

Castro napisał/a:
One decyzję o tym, że chcą wyjść za mąż podjęły już dawno i chyba tylko "przyszły mąż" o tym jeszcze nie wie.


Nie domyślił się. :lol:




Disqualified as a human being.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-21, 21:06   

Castro napisał/a:
krzywdaurojona napisał/a:
Mam w planach oświadczyć się.

Napiszesz coś więcej? Co Cię motywuje? Jak na to patrzysz?

Widzę, że 4 osoby, uważają, że pomimo tego, że kobieta może się oświadczyć, to jednak powinien zrobić to mężczyzna, czy któraś z tych osób chciałaby napisać coś więcej? Dlaczego to mężczyzna powinien?


Motywuje mnie... sama nie wiem co. Na pewno mam nadzieję, że gdy w gorszych chwilach (a któregoś z nas nie będzie akurat) spojrzymy na pierścionek i zrobi nam się chociaż trochę cieplej na sercu wiedząc, że 2 osoba jest gdzieś tam i czeka, takie tam +2 do siły. Pierścionek to dla mnie trochę level up związku, oświadczając się mu chcę okazać to że chcę przy nim zostać na dłużej. Ale nic nie jest pewne bo mój związek to huśtawka - dlatego z pierścionkiem jeszcze długo poczekam.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-21, 22:24   

Mustela Nivalis napisał/a:
Nie domyślił się.

Dramatem współczesnych ludzi jest stały brak umiejętności czytania w myślach. :P
krzywdaurojona napisał/a:
Pierścionek to dla mnie trochę level up związku, oświadczając się mu chcę okazać to że chcę przy nim zostać na dłużej.

Czy dobrze rozumiem, że chodzi Ci o wspólną deklarację i dlatego nie ma większego znaczenia dla Ciebie kto wyjdzie z inicjatywą i czujesz, że sama możesz z nią wyjść?




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-22, 09:53   

Zaznaczyłam opcję drugą. Zazwyczaj bardzo się angażuję w związek i daje z siebie jak najwięcej, więc chyba czułabym się rozczarowana, gdyby mój chłopak przynajmniej tego nie potrafiłby zdobić. Nie oczekuję wiele, nie wyobrażam sobie w ten dzień wywalone x kasy. Wystarczyłby gest. Zwykłe pokazanie, że nie tylko mi zależy. Tym bardziej, że mam zaburzone spojrzenie na świat i takie zachowanie mogłoby mi pokazać, że nie jest ze mną, bp np. tylko mu wygodnie. Wiem, można to zrobić ustaleniami wcześniej, ale to może być bardzo rozmyte. Po prostu głupi, niewymuszony gest, który choć trochę udowodni, że nie jestem problemem w jego życiu (jak wszędzie się czuję).



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 19:45   

Castro napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że chodzi Ci o wspólną deklarację i dlatego nie ma większego znaczenia dla Ciebie kto wyjdzie z inicjatywą i czujesz, że sama możesz z nią wyjść?

Otóż to, na ślub o którym wcale nie myślę jeszcze przyjdzie czas.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-02-22, 20:11   

Mnie to chyba bez różnicy.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
needy
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-22, 21:59   

krzywdaurojona, po co sie oświadczać, skoro w planach nie ma ślubu?



 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-23, 20:51   

needy, Mało kto bierze ślub zaraz po tym jak założy drugiej osobie pierścionek. Jak już mówiłam - pierścionek traktuję jako level up związku i na ślub jeszcze przyjdzie czas.



 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13