Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?

Czy kobieta, która chce ślubu, może oświadczyć się mężczyźnie?
Jasne, mamy równouprawnienie
64%
 64%  [20]
Niby może, ale to mężczyzna powinien
16%
 16%  [5]
Nie, to mężczyzna oświadcza się kobiecie
6%
 6%  [2]
Nie wiem/Wisi mi to
12%
 12%  [4]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2013-11-27, 11:33   Kobiece oświadczyny

Co sądzicie o tym aby to kobieta przejęła inicjatywę i oświadczyła się?
Znajoma ma taki dylemat i nie wie czy wypada.




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-27, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-27, 11:47   

No... dla mnie inna opcja nie istnieje. :) I mam wrażenie, że te "męskie oświadczyny" to tylko najczęściej* formalność pod wpływem nacisku kobiety "weź się wreszcie oświadcz", więc de facto to kobieta wychodzi częściej z inicjatywą. A cała otoczka, rytuał jest jak... powszechna, wszechogarniająca spontaniczna radość z grudniowych świąt.


---
*Wniosek na podstawie obserwacji znajomych.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-27, 12:06   

dorota1877 napisał/a:
Znajoma ma taki dylemat i nie wie czy wypada.


I przybiegłaś z problemem znajomej na forum. :)

A dlaczego miałoby nie wypadać?




Disqualified as a human being.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2013-11-27, 13:06   

Bo z reguły to facet się oświadcza



 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-27, 13:07   

No i co w związku z tym, bo nie wiem, gdzie leży problem? Istnieje jakiś przepis zabraniający sytuacji odwrotnej?



Disqualified as a human being.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Sudi 
F O R G I V E M E



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 783
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-11-27, 14:30   

Moim skromnym zdaniem, nawet jak kobieta się oświadczy to nic złego, owszem jest taka tradycja, że to mężczyzna powinien, ale jak Chochlik, stwierdziła, częściej tak bywa, że kobiety na to naciskają.



MISERABLE LIFE
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2013-11-27, 17:14   

Moja kumpela tak naciska na swojego faceta. Powtarza mu ciągle "Kiedy kur*a kupisz mi te buty?!". :D Bo stwierdziła, że nie chce pierścionka, woli parę butów od Louboutina. :D

Tak więc są jeszcze sposoby na niekonwencjonalne zaręczyny - kup mu glany.. to znaczy, niech koleżanka kupi, a będą razem po grób. :D Bo jak kupi japonki to się rozwiodą po roku.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
redath 
orange room



Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 192
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-12-11, 22:44   

To chyba też zależy od faceta, nie? Mój były byłby nieźle wkurw..., gdybym ja mu się oświadczyła. Bo on uważa, że to facet powinien.
Ja nie mam z tym problemu. Hm...wolałabym jednak, żeby to ktoś mi się oświadczył. Miałabym pewność(?), że chce spędzić ze mną resztę swojego życia (przynajmniej w tym momencie :P ).
Nie rozumiem, jak kobieta może naciskać na swojego faceta, żeby się jej oświadczył. To takie...wymuszone. Ile w tym prawdy?





 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-12-12, 07:28   

Psychosis, butów nie kupuje się w prezencie. Bo obdarowana nimi osoba odejdzie w nich. :)

redath, Pewnie, że kobieta może naciskać. Nietrudno to sobie wyobrazić: "tyle jesteśmy razem, dlaczego nie chcesz ślubu? Masz inne plany? Jedni i drudzy znajomi są już po ślubie i mają nawet dzieci. Dlaczego ja mam o tym mówić, sam powinieneś chcieć się oświadczyć. Masz zamiar tak żyć cały czas? Sam nie wiesz czego chcesz?" itd.
Kiedy słyszy się takie rzeczy, najwyższy czas uciekać. :)




dead but delicious
Ostatnio zmieniony przez R. de Valentin 2013-12-12, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-12, 07:45   

R. de Valentin napisał/a:
Bo obdarowana nimi osoba odejdzie w nich. :)

o.0 To chyba dobrze, że będzie w nich chodzić, nie? A ty chodzisz boso, że twierdzisz, że butów się nie kupuje NAWET w prezencie?




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-12, 08:05   

R. de Valentin napisał/a:
"tyle jesteśmy razem, dlaczego nie chcesz ślubu?

Czy uważasz, że rozmawianie o wspólnej przyszłości to, czas uciekania ze związku?
Czy gdyby zamiast takiej gadki, dziewczyna się Tobie oświadczyła, to też byś uciekł?




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-12, 08:16   

ina napisał/a:
Czy uważasz, że rozmawianie o wspólnej przyszłości to, czas uciekania ze związku?

W końcu to facet - wszyscy faceci lubią niezobowiązujące relacje, gdzie mogą zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne nie dając nic w zamian. Wejść, dojść i wyjść, a jak kobieta chce coś więcej, to uciekać. :)




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-12-12, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-12-12, 08:18   

Chochlik, B absolutnie nie mogą być prezentem, bo obdarowany odejdzie od nas. Zostawi nas, pójdzie w siną dal. :)

ina, Rozmawianie o wspólnej przyszłości to nie to samo, co wymuszanie oświadczyn. Zmuszanie się do ślubu, bo tyle lat jesteśmy razem, bo w sumie wypada, może się skończyć nieudanym małżeństwem. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, lepiej się wstrzymać. Racja, nie od razu uciekać, ale poważnie zastanowić się nad związkiem.




dead but delicious
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-12, 08:26   

R. de Valentin napisał/a:
bo tyle lat jesteśmy razem

No tak... jesteś z kobietą wiele lat, ale nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego, więc nie sensu żebyście się wspólnie rozliczali z podatków. Będziesz miał w dupie jak będzie chora, więc nie chcesz statusu "najbliższej rodziny" i informacji o jej stanie zdrowia, podejmowania decyzji w jej sprawach medycznych, kiedy będzie nieprzytomna. Pogrzebu też wcale nie masz zamiaru jej organizować, gdyby jej się zdarzyło umrzeć... Właściwie to nie jest Ci nikt bliski, więc nie chcesz, żeby nosiła Twoja nazwisko, a już na pewno nie masz ochoty jej niczego obiecywać... A jakby się jakieś dziecko przypadkiem trafiło, to uciekniesz i tyle Cię będzie widzieć. Jesteś z nią tyle lat, bo Ci się dobrze w niej dochodzi... no... ok... w końcu jesteś facetem - czegóż od Was wymagać? :)




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-12, 08:32   

R. de Valentin napisał/a:
Rozmawianie o wspólnej przyszłości to nie to samo, co wymuszanie oświadczyn.

Jednak to, jaki zacytowałeś przykład, może być dobrym początkiem do rozmowy na temat przyszłości i ewentualnych wątpliwości, a jak facet milczy, albo wzrusza ramionami ze słowami "nie wiem", bądź co gorsza od razu "w nogi", to co się dziwić dziewczynie, że dopytuje, bo chciałaby wiedzieć na czym stoi.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15