Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tabaka
Autor Wiadomość
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2011-05-03, 00:08   

Aishaa. napisał/a:
Wiem, że się nie wciąga. Ją się wstrzykuje. Ale tam był tylko dodatek heroiny. Pół grama, jak dobrze pamiętam,na całe 10g. ; )


I to jest legalne?




 
 
Tabaka
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-05-03, 13:38   

megi -s napisał/a:
W sumie tabaka też uzależnia, nie wiem czy mocniej czy słabiej niż papierosy, ale przesadzać się nie powinno tak jak ze wszystkim zresztą.

Mi się zdaje że tabaka mniej uzależnia, przecież palę kilka miesięcy i bardzo trudno mi przestać a tabaka? Mam w szufladzie, raz na jakiś czas sobie wciągnę, ale ostatnio coraz rzadziej...




 
 
Tabaka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-05-03, 13:48   

Niente, no właśnie raz na jakiś czas, ale palisz papierosy (znów??) więc i tak dostarczasz organizmowi nikotynę, w ten czy inny sposób. Kilka informacji:

Tabaka – sproszkowany tytoń, często wzbogacony kompozycjami aromatyzującymi, przeznaczony do zażywania przez nos. W odróżnieniu od papierosów, nikotyna wchłaniana jest nie przez płuca, ale przez śluzówkę nosa.
Skutki zażywania tabaki.

Fizyczne:
- Kichanie (nie jest to regułą – niektóre gatunki powodują je częściej (tabaka angielska), niektóre rzadziej, a osoby stale zażywające tabakę zwykle wcale od niej nie kichają)
- Orzeźwienie
- Poszerzenie śluzówki – chwilowe (od 5 do 30 minut) lekarstwo na katar.
- Podwyższenie ciśnienia
Psychiczne:
- Polepszenie nastroju
- Optymizm
- Lepsze dostrzeganie kolorów i dźwięków
- Wyostrzenie zmysłów
- Chwilowa euforia
- Jasność umysłu
- Przypływ siły, energii, gotowości i chęci do działania
Objawy przedawkowania
- Łzawienie
- Zwężenie śluzówki nosa – efekt podobny do kataru – niemożność oddychania przez nos
- Częste i intensywne kichanie
- Zawroty głowy
- Nudności
- Wymioty
- Dreszcze
- Ból głowy
- Ból spowodowany spływaniem tabaki do gardła
- Chwilowe otępienie
- Krwawienie z nosa
- Kwestie zdrowotne

Zażywanie nadmiernych ilości może powodować choroby śluzówki nosa. Działa uzależniająco ze względu na zawartą w tytoniu nikotynę. Zawiera substancje rakotwórcze: nitrozoaminy, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i radioaktywny polon. Uważa się, że osoby używające tabakę mają mniejsze ryzyko rozwoju raka niż palacze papierosów, ale większe niż osoby nie używające wyrobów tytoniowych.
W skrócie co za dużo to nie zdrowo :D




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Tabaka
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 18:37   

Sadist nie jest to legalne. ;] ;]



 
 
Tabaka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10448
Skąd: świat

Wysłany: 2011-05-03, 19:13   

Aishaa. napisał/a:
Sadist nie jest to legalne. ;] ;]

No to faktycznie jest się czym chwalić na forum otwartym, dodatkowo w dziale dostępnym dla niezalogowanych (ale to w sumie jest mało ważne tak czy inaczej).




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tabaka
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 19:39   

Branie tabaki przez niepełnoletnich też nie jest legalne.
Tak samo jak np. palenie papierosów.




 
 
Tabaka
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-05-03, 19:57   

No tak, ale palenie papierosów czy inne praktyki dozwolone od lat 18 są powszechnie łamane, częściej, niż np. to, o czym mówiłaś wcześniej ;]

Nikt mnie nie zamknie za posiadanie paczki papierosów... a Ciebie za posiadanie heroiny to mogą i przymknąć i dać bardzo wysoką karę pieniężną... Mnie nie opłacałoby się ścigać za same papierosy, ale Ciebie za narkotyki to hmm... oceń sama :)




Ostatnio zmieniony przez Niente 2011-05-03, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tabaka
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 20:20   

Być może.
I tak mam zje*ane życie.
Teraz tylko czekam na policję, CSI i NASA.




 
 
Tabaka
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-05-03, 21:21   

Wybacz, ale samo ciśnie mi się na usta... nie musiałabyś na nich czekać, jeśli byłabyś choć o drobinę ostrożniejsza.



 
 
Tabaka
Aishaa.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 21:24   

Masz rację, trzeba być ostrożniejszym.
Tak jakoś mi się wymsknęło. Może poczułam się zbyt.. bezpieczna na tym forum.?
Przepraszam.




 
 
Tabaka
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-05-03, 21:27   

Spoko, ja to rozumiem :)
To dobrze, że czujesz się tu bezpieczna, jednak kurcze, nie wszystko można mówić.
Ale nie jestem tu od pouczania ;]

Pamiętam jak policjant przyjechał do naszej szkoły i opowiadał nam, jak dużo osób hodujących marihuanę, robiących zdjęcia i wstawiających to do Internetu złapał w niedługim czasie... Ale fakt, że podzieliłaś się tym słownie... no idzie to przeżyć ale wstawiać zdjęcia swoich plantacji marihuany?! :shock:




 
 
Tabaka
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 21:28   

Dobra koniec offa.

Wypowiadamy się na temat.




 
 
Tabaka
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-05-03, 21:28   

Raczej nikt nie będzie ścigał, nie wiadomo czy posiada poza tym pół mg to nawet nie działka, działka ma 1gram. Po za tym nie powinno się takimi rzeczami chwalić ale też nie powinniśmy pisać o planowaniu samobójstw czy żegnać się w ten sposób bo może policja do was wpaść do domu... za papierosy możesz dostać grzywnę Niente i obyś się nie zdziwiła jak dostaniesz.
Aishaa., czemu masz zawalone życie?
Niente napisał/a:
Wybacz, ale samo ciśnie mi się na usta... nie musiałabyś na nich czekać, jeśli byłabyś choć o drobinę ostrożniejsza.
a może dla Aishy to lepsze niż bycie w domu? Ja nie raz marzyłam by sąsiedzi wezwali policję by weszli do mnie i mnie zabrali.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Tabaka
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-05-03, 21:31   

Alzena napisał/a:
za papierosy możesz dostać grzywnę Niente i obyś się nie zdziwiła jak dostaniesz.

haha wybacz ale nie umiem wytrzymać! hahaha! :wyśmiewacz: :wyśmiewacz: :wyśmiewacz:

Alzena napisał/a:
a może dla Aishy to lepsze niż bycie w domu? Ja nie raz marzyłam by sąsiedzi wezwali policję by weszli do mnie i mnie zabrali.

Bycie w więzieniu, tak? To nie lepiej zgłosić jakiś zarzut i być w domu dziecka niż zamkniętym?




Ostatnio zmieniony przez Niente 2011-05-03, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tabaka
LoveIsTender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 21:33   

Koniec offa powtarzam.
Wypowiadamy się na temat tabaki, a nie policji czy tym, że palenie papierosów przez nieletnich grozi grzywną.




 
 
Tabaka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12