Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Walutowanie
Autor Wiadomość
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-25, 15:39   Walutowanie

Mam takie dziene przemyślenie. Skoro mam zamiar kupić resztę suitu, to dobrą strategią będzie zamienianie już złotówek na dolary, gdy jeszcze są tańsze i inflacja nie zaczęła się pełną parą. Czy macie na ten temat jakieś przemyślenia? A może powinnam znacznie więcej kasy przewalutować i dać jej tak przezimować?



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Walutowanie
AgentTomek 


Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-26, 11:20   

Co masz na myśli przeż 'suit' w kontekście swojej wypowiedzi?
Jak rozumiem obawiasz się inflacji na rynku polskim który przewiduje się że nastąpi w najbliższych latach?
W obliczu kryzysu dolary mogą nie być dobrym wyjściem przez np. obecną napiętą sytuację na lini usa-chiny.
Jeśli dysponujesz sensownym kapitałem wyjściem może być złoto lub podobne alternatywy, oczywiście jeśli mowa o 'zimowaniu' w dłuższym okresie czasu.
Wtedy w wypadku ogólnego kryzysu, po jego zakończeniu twoje pieniądze nie stracą siły nabywczej.




 
 
Walutowanie
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-26, 13:11   

AgentTomek, potrzebuję mieć po prostu do czerwca ok. 1000 dolców, reszta to tam pikuś. I tak, trochę się jej obawiam, bo mimo wszystko jakaś mała kwota mi się zbiera i mam jakieś dziwne przeświadczenie, że za chwilę i tak będą to psie pieniądze.
Fakt. Zapomniałam o sytuacji USA-Chiny...
Mogę tylko słuchać tych mądrzejszych, bo nigdy się tym tak bardzo nie interesowałam, stąd takie pytania. Powiedzmy sobie szczerze. Jak na razie ta kasa nie jest mi do niczego potrzebna, a żeby sobie tak leżała i kisła to też tak trochę kiepsko.
I dziękuję za radę. Rozejrzę się za taką alternatywà.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Walutowanie
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-27, 08:41   

Do czerwca raczej kurs złotówki względem dolara jakoś znacząco się nie zmieni, raczej dolar będzie się powoli umacniał, jednak jakiś drastycznych wahań nie powinno być. Dywersyfikacja zawsze jest dobrym pomysłem, jeżeli masz możliwość trzymania części kwoty na suit w dolarach, to możesz tak zrobić. Mimo będzie to lepsza opcja niż trzynanie takiej kwoty na lokacie, gdzie odsetki są śmiesznie niskie.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Walutowanie
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-14, 21:06   

Odkopuję. Jestem ciekawa czy w czasach kryzysu znajdą sie ciekawe glosy.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Walutowanie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-07-15, 12:29   

Ciekawy to jest obecny kurs dolara :lol:



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Walutowanie
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-15, 12:34   

Raczej nie kupowałbym walut w tym momencie. Z kolei jak ktoś ma możliwość zarabiać na eksporcie to ma raj.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Walutowanie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-07-18, 10:41   

L.M., bo przescrollowałam ten jakże (nie)długi temat i pytanie - wygrałaś życie? :D
Ja się spóźniłam :< Krążyłam wokół tematu i... teraz to sobie w brodę pluję.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Walutowanie
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-18, 10:43   

Euphoriall, w sumie miałam przewalutowane jakieś 4000 zł gdy dopar wynosił 3,7 zł.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Walutowanie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-07-18, 13:05   

Szalona. I mądrze odważna. Ja z tych cykorowatych i każda forma inwestycyjna budzi we mnie niepokój.
Teraz to staniesz się wrogiem publicznym!




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Walutowanie
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-18, 13:26   

W sumie to był przypadek, bo nie kupiłam po prostu całej reszty stroju...



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Walutowanie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-07-19, 12:18   

L.M., :D nie jest ważna przyczyna - ważny jest skutek! I to w wymiarze zero-jedynkowym. :D

Wczoraj nawet się o to pokłóciłam. I wyszło, że mi łatwo mówić. A to wszystko przez nie uleganie manipulacjom władzy i wywołanej tym psychozie społecznej, której iskra brakuje do ukamienowania każdego "spokojnego" współ-pokrzywdzonego.

Hasła "paliwa" (w tym węgiel), "skład", "ulgi", "wojna", "inflacja", "podatki i składki", "boty na stronach internetowych" przy zmieszaniu prowadzą do reakcji chemicznej, mocno wybuchowej. :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Walutowanie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11