Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki NIEgodne kupienia
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2011-01-06, 12:06   Książki NIEgodne kupienia

Analogicznie do istniejącego już tematu, rozpoczynam dyskusję na temat pozycji w literaturze, które lepiej omijać dla np. własnego zdrowia psychicznego.

Oto moje typy gniotów:

1.Seria "Barry Trotter"
Miała, a raczej jest to parodia znanego wszystkim dobrze "Harrego Pottera". Przerysowany świat magiczny owszem, przedstawia, ale w taki sposób, że ledwo człowiek to czyta.
Ani to śmieszne, ani to mądre.
Nie polecam.

2. "Piekielny Brooklyn"
Przyznam, że bardzo chciałam przeczytać tę książkę i wiele od niej oczekiwałam. Jest to pozycja autora "Requiem dla snu" Huberta Selby Jr.
Na początku - Wow, koleś ma własny styl, nie owija w bawełnę, przedstawia brutalny świat Brooklynu w latach 50tych XXw.
Wszystko pięknie, ładnie ale z każdą następną stroną, książka robi się coraz to bardziej... po prostu nudna.
Nic tylko dragi, seks, seks, dragi, przemoc i alkohol.
Przerwałam książkę w połowie. Myślałam, że będzie jednak to coś ambitniejszego.



No, to teraz czekam na Wasze typy.




 
 
Książki NIEgodne kupienia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 12:36   

L.J Smith - seria "Pamiętniki Wampirów" - w bólach przebrnęłam przez pierwszą część tego czegoś i tak słabego stylu pisarskiego nie widziałam chyba nigdy. ?wiat opisany jest mało plastyczny, emocje i motywacje bohaterów płytkie i nazbyt przewidywalne, akcja nierówna. Jest to jeden z niewielu przypadków, gdy ekranizacja (i to jeszcze serial) jest o niebo przyjemniejsza w odbiorze, ale to moja opinia, a ja gustuję w stylu Anne Rice (który jest dla niektórych ciężki) albo Kossakowskiej czy Sapkowskiego.



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-01-06, 12:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-01-06, 22:21   

Emaleth, a mi się podobało ale tylko do 3 tomu... ale czyta się dobrze jak chce się coś lekkiego przeczytać nie myśląc o tym co się czyta.
Nie polecam o dziwo książek Browna bo nie podchodzą pode mnie.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 23:31   

Ja Browna lubię..

za to odradzam wszystkim ZMIERZCH. Jezu, nie mogę tego czytać, denne strasznie. I nie wiem kto spier**lił styl - autorka, czy tłumacz - ale jest STRASZNY!




 
 
Książki NIEgodne kupienia
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-01-07, 00:14   

Mojwa napisał/a:
Ja Browna lubię..

za to odradzam wszystkim ZMIERZCH. Jezu, nie mogę tego czytać, denne strasznie. I nie wiem kto spier**lił styl - autorka, czy tłumacz - ale jest STRASZNY!


Przebrnęłam przez całą sagę. xD Z ciekawości czy szanowana Pani Meyer potrafi pisać, ale niestety nie.




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 00:21   

Cytat:

za to odradzam wszystkim ZMIERZCH

Zmierzch to trochę taki "harlequin" o wampirach jak dla mnie, ale przebrnęłam przez całą sagę - fragment pisany z perspektywy Jacoba był nawet fajny, ale druga część o cierpieniach Belli po odejściu Edwarda to naprawdę ciężka próba wytrzymałości czytelnika ;P




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-01-07, 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-01-07, 00:23   

Ja zawsze omijałam kartki, w których było : " oooohh Edwward, jakiś Ty jesteś boooskii"



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-07, 18:23   

Miastka zapominane - A.Paprota
Ani to śmieszne, ani przykre. Opisywane miasta, np miasto zamykanych klamek. W tym mieście każdy człowiek zamyka za sobą drzwi klamką. Eh. głupie.
BARDZO NIE POLECAM!

Chilijski romans - niepoprawne, nieżyciowe i bez sensu.
Kobieta pracująca w wytwórni chipsów pojechała cudem za granicę, poznała wieeelką miłość choć razem z córką przysięgły sobie że się nie zakochają. W końcu od niego odeszła a tam za granicą super restauracje polską otwarła. Każdy ją kochał i była zajebiście szczęśliwa :?

[ Dodano: 2011-01-07, 17:23 ]
obie mi leżą na półce ;/
strata kasy.




 
 
Książki NIEgodne kupienia
BlackLily 



Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-01-08, 22:31   

A ja nie polecam "dziewczyna która igrała z ogniem" Laarsona. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu! Słyszałam dobre rzeczy o nim. Lubię kryminało-thrillery. No i ten wątek wykorzystania, który ostatnio mnie jakoś kręci.. Otwieram więc książkę (na którą czekałam wieki całe - kupiona przez allegro szła chyba z miesiąc), czytam... a tu... ludzie, ale nudy! I jeszcze okazuje się że główna bohaterka ma zespół Aspergera! Nie ujmując nic tym osobom (z którymi pracuje się u nas w poradni i które są często super ludźmi...) nie miałam zamiaru czytać o tym w książce rozrywkowej!!! Cholera... ale się rozczarowałam. Ale może być też tak, że między mną i książką zabrakło 'chemii'. Może komuś styknie :)



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Lauren
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-14, 11:46   

Darujcie sobie "Sekret" Rhondy Byrne.
:roll:




 
 
Książki NIEgodne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-14, 20:33   

Lauren napisał/a:
Darujcie sobie "Sekret" Rhondy Byrne.

Może jakieś uzasadnienie?


Ja swoje później napiszę, bo teraz czasu nie mam :P




 
 
Książki NIEgodne kupienia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2011-01-15, 03:11   

Jana Frey "Oszaleć ze strachu".
Spodziewałam się czegoś hmm... głębszego. Książka nie ma w sobie życia, emocje są strasznie sztuczne. Nie wiem, czy pisano ją z doświadczenia czy 'po prostu', ale zwyczajnie mnie zanudziła.




 
 
Książki NIEgodne kupienia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-01-15, 10:53   

Powiem Wam tak, to jest subiektywne spojrzenie na książkę i to, że ktoś odradzi taką książkę może się mylić bo komuś innemu się bardzo spodoba, tak samo jest z filmami.
Czytałam całą serię z Ossolineum w tym "Oszaleć ze strachu" książka jest dobra, a tytuł powinien być mniej krzykliwy. To nie są wymyślone historie, tylko faktyczne. Może nie oddają całości przeżywania. Tak samo jest z "Uratuj mnie" czekałam na lepsze opisy tego co przeżywa autorka ale teraz wiem, że tak się nie da.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Książki NIEgodne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 09:51   

Moim zdaniem:

Paulo Coelho - Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Przeczytałam kilka książek P.Coelho, ta miała być następna w kolejności. Z zapałem i entuzjazmem rozpoczęłam czytanie... Entuzjazm dość szybko przygasł, zapał nieco później. Czytałam ją, nie będąc już katoliczką, a to - jak się okazało, miało duże znaczenie. Religijność powpychana między strony. Po tej książce - już więcej nic nie wzięłam (i nadal nie zamierzam) autorstwa P.Coelho


Rhonda Byrne - Sekret

Kilka osób książkę mi polecało, czytałam sporo pozytywnych opinii na jej temat, więc w końcu po nią sięgnęłam. Nie dokończyłam jej. Zanudziłam się. Nie łapią mnie te wszystkie magiczne slogany. Od wzięcia "Sekretu" w ręce, nie cierpię wszelkich poradników 'zmieniających życie'. Spodobał mi się jeden komentarz do tej książki: "Autosugestia, oczywiście wierze w to, ale myśl nie zmieni naszego świata i nie jest sposobem na szczęście. "
Ta książka kojarzy mi się z takimi pojęciem jak "magiczne myślenie" oraz "myślenie życzeniowe"




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2011-01-16, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki NIEgodne kupienia
Niente 



Wiek: 29
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 442
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-16, 17:47   

Ekspresjo, a czytałaś Być jak płynąca rzeka - Paulo Coelho?



 
 
Książki NIEgodne kupienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11