Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa na...
Autor Wiadomość
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 17:41   

Hehe zainspirowane naszą rozmową. ;) A no, zauważylim niestety. :( Szkoda im kasy, w tym momencie składki, jakie musi płacić pracodawca za pracownika zatrudnionego na cały etat są dość spore, a jeśli ktoś zatrudnia kilka osób, a kokosów nie zarabia, to tak robią. Mój facet pracuje na hurtowni chemicznej, ich szef ma dużo sklepów w mieście i okolicznych wsiach, więc jest tak bogaty i stać go na to by dawać umowy na 1/1 etatu. Ale dla zwykłego chłopaka z ulicy, który wymyślił, że sobie otworzy sklep to by była gówno a nie robota, za dużo by musiał oddać, za mało by zarobił.



 
 
 
Umowa na...
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-05-04, 23:26   

Ja jestem tą szczęściarą, że mam umowę na pełen etat i na 5 lat mi dali. Ale większość dostaje te śmieciowe umowy co jest przerażające dla mnie. A gdy dziś się dowiedziałam że ja mam pracować ogółem 48 lat od matury to stwierdziłam, że rząd popierdzieliło. mam zapewnioną pracę 5 lat w sumie to z poprzednią prać przepracuję po skończeniu tej umowy 6,5roku a gdzie ponad 40 lat pracy na umowę o pracę a nie umowę zlecenie?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Umowa na...
dragon29 


Wiek: 40
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-15, 19:44   

Bo tak jest wygodniej pracodawcy, powinni nasi politycy zlikwidować umowy śmieciowe ale nie zrobią tego, dlaczego bo wzrosło by jeszcze bardziej bezrobocie. Ja osobiście w tak nie sadzę. Żyjemy w kapitalizmie, a więc głównie liczy się pieniądz nie człowiek i to jest przerażające. Uważam że zysk jest ważny ale nie może być najważniejszy. Zresztą czy wogle kapitalizm tak naprawdę gdzieś w jakimś państwie się sprawdził



 
 
Umowa na...
WujekDobraRada
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-15, 20:38   

Spoko ja pracuje już 3 lata, a umowy jeszcze nie widziałem i pewnie nie zobaczę prędko, ale co tam walić to. Na szczęście jest bezrobocie gdzie jestem ubezpieczony i uratowało mi to w tym roku tyłek, bo pobytu w szpitalu bym płacić nie chciał z własnej kieszeni. W związku z tym, że państwo dyma nas dobrze by było je wydymać i przepracować rok na umowie, a następnie iść na zasiłek dla bezrobotnych, bo zawsze to kilka 100 w miesiącu wpadnie.



 
 
Umowa na...
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-07, 08:14   

Co do tych umów, to mam do Was pytanie.

Jeśli chcę się zatrudnić na podstawie umowy o dzieło, to jak to wygląda w aspekcie prawnym? Mam na myśli to, czy taka umowa zobowiązuje do odprowadzania jakichś składek, świadczeń zdrowotnych, czy muszę się potem rozliczać z urzędem skarbowym, i jeszcze jedno - czy przy rozliczeniu podatkowym rodzice tracą w takim wypadku ulgi na dziecko?

orientuje się ktoś może w temacie i mógłby coś doradzić?




 
 
Umowa na...
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-05-07, 11:18   

muszkieterka, oprócz podatku na taką umowę nie są odprowadzane żadne składki. Potem oczywiście rozliczasz się z PIT-u. Nie wiem, jak to jest z rozliczeniem podatkowym rodziców.



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Umowa na...
siewca makaronu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-07, 11:44   

Nie zyjemy w demokracji, tylko w kapitalizmie. Ja chetnie podpisal bym jakakolwiek umowe, gdyz jestem nierobotny :( dobrze, ze chociaz dostaje zasilek na glowe



 
 
Umowa na...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-07, 11:59   

Yennefer napisał/a:
oprócz podatku na taką umowę nie są odprowadzane żadne składki

Z tego co wiem (ze szkolenia w PUP w zeszłym miesiącu), jeśli taka umowa jest na kwotę co najmniej minimalnej pensji, to i składki pracodawca odprowadza.




 
 
Umowa na...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-07, 15:49   

muszkieterka napisał/a:
Jeśli chcę się zatrudnić na podstawie umowy o dzieło, to jak to wygląda w aspekcie prawnym?
Od tej umowy podatek odprowadzasz albo Ty - jeżeli masz działalność gospodarczą/podpadasz pod KRUS, albo osoba, która działalność posiada i Cię zatrudnia w takiej formie.



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2013-05-07, 15:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Umowa na...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-20, 15:24   

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Umowa na...
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-02, 20:01   

Czas nieokreślony

[ Komentarz dodany przez: chiroptera: 2019-11-02, 20:15 ]
Rozwiniesz treść posta? Nie za bardzo wnosi coś do tematu.




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Umowa na...
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12