Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-05-15, 21:56
Brak sensu istnienia
Autor Wiadomość
Wzium 



Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2021-01-02, 09:15   

Osobiście od jakiegoś czasu uważam, że po prostu istnienie nie ma sensu głębszego. Nasze życia nie mają sensu, jeśli któreś z nas by się nie urodziło, to w gruncie rzeczy zmian żadnych ważnych by to nie poniosło. Naszym jedynym sensem jest rozmnażanie i to tyle. Pod tym względem nie różnimy się od komara czy innego zwierzęcia, a nawet rośliny.



 
 
Brak sensu istnienia
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-02, 11:34   

A także grzyba czy protista, nawet prokarionta; jeśli zaś za zbliżone do rozmnażania uznać namnażanie, to wirusy również bawią się z nami, co potwierdza znaną tezę, że ludzie są wirusami na tkankach tej biednej planety…



 
 
Brak sensu istnienia
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-03, 01:14   

Szukam, ale wszystko i tak blednie w obliczu śmierci i nicości. Gdybym była kimś, to chociaż stworzyłabym coś trwalszego niż ze spiżu... a tak- nic.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Brak sensu istnienia
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1741
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-01-03, 01:58   

Takie pytania w przestrzeń. Co komu po sensie istnienia? Co jest tak strasznego i uwłaczającego w akceptacji tego, że nie ma wcale głębszego sensu w tym wszystkim?

Sens jest poczuciem subiektywnym. Wynikiem własnych ocen, przekonań. Jest rzeczą tak osobistą, jak sny i pragnienia. Ostatecznie to wszystko jest iluzją, teatrem, nie ma jakiegoś odgórnego kierunku, ani nawet scenariusza. I to jest ok, tak samo jak to, że są tacy, którzy wczuwają się w swoją rolę i wierzą w swoje kwestie. Ale ja zdecydowanie wybrałem optymistyczny nihilizm i tak mi łatwiej.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Brak sensu istnienia
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-03, 02:01   

Michał, prawdziwie, wielu bohaterom dramatu się roi, że w rzeczywistości są aktorami…



 
 
Brak sensu istnienia
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2021-01-08, 18:31   

Ja czuje że nie mam celu życia , nie jestem na studiach , w pracy jestem popychadełkiem, niczego porządnie nie potrafię zrobić , nie umiem nawet nauczyć się porządnie programowania ani zakochać się :( człowiek bez perspektyw, nawet nie cieszę się z tego że ćwiczę i próbuje schudnąć .



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Brak sensu istnienia
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-05-16, 18:59   

Też tak mam i to od lat.



 
 
Brak sensu istnienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13