Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Autor Wiadomość
Amomaly 



Wiek: 24
Dołączyła: 25 Sie 2020
Posty: 14
Skąd: śląskie

Wysłany: 2020-08-25, 13:38   

Ja zrezygnowałam z większości. Jedyne gdzie siedzę to na discordzie .



 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2021-01-12, 19:56   

Zrezygnowanie z Facebooka jest trudne.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-12, 20:01   

Cappy, chyba, że decyzję podjęto za Ciebie, wtedy łatwiej…



 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2021-01-14, 07:23   

Szczerze poza messengerem jako komunikatorem nie wchodziłem na swoje stare konto FB z 5 lat, nie miałem takiej potrzeby wszystko co mogę załatwić to przez whatsappa lub discord



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
aleks89 


Dołączył: 01 Lut 2021
Posty: 9
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-02-01, 23:04   

Cappy napisał/a:
Zrezygnowanie z Facebooka jest trudne.

Dla mnie chyba nawet niemożliwe.
Jak mi poczta padła, to założyłem sobie w tym samym dniu drugie konto, które zaraz usunąłem jak na swoje mogłem wzejść.
Mimo że głównie z Messa korzystam, na Insta nie umiem sie poruszać, obecnie na Discordzie nie mam z kim.[/list]




 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-07, 16:32   

Nie wykluczam, że w przyszłości zerwę z portalami społecznościowymi. Na social mediach trzyma mnie jedna grupka na fb i dostęp do informacji z twittera, gazet nie czytam. W przypadku twittera nie muszę niczego pisać a po prostu śledzić informacje na bieżąco. Stara się robię i średnio mnie już interesuje co kto wstawi na insta a influencerką raczej nie zostanę. Poza tym nie mam już nerwów patrzeć jak osoby o różnych poglądach przekrzykują się między sobą. Wszystko jest dla ludzi ale mi zabrakło umiaru.



 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-02-08, 18:50   

Uh, ja użyłam opcji dezaktywacji facebooka miesiące temu i bardzo mi ulżyło, kiedy przestałam katować się tymi wszystkimi newsami na temat kolejnych tragedii. Wojna prawicowo-lewicowa, ogólny rozgardiasz polityczny, protesty, wirus, wciąż kolejne i kolejne zachorowania, zgony. Jeszcze trochę i zaczęłabym faktycznie wariować.
Zostawiłam sobie tylko instagram, bo prowadzenie tam konta może sprawiać przyjemność. Mam możliwość wyboru, jakie treści z czyich kont do mnie docierają i są to rzeczy, jakie naprawdę mnie interesują, nie są tak negatywne i nie ma tam zła świata. Na ogół.




 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-02-09, 06:30   

Sadist, Zazdroszczę pozbycia się fejsbuków! Sama o tym często myślę, ale niestety dla studentów facebook to główny kanał komunikacji. Właśnie ze względu na nawał złych wiadomości chciałabym wywalić media społecznościowe. Strasznie jest to wszystko dobijające...



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1867
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-02-09, 10:08   

A te złe wiadomości kto Wam wysyła? Przecież nie trzeba obserwować wszystkiego na fb..



 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3502
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-02-09, 15:32   

Jakoś w grudniu założyłam drugie konto na fejsbuku – dołączyłam nim do grup, na które naprawdę muszę wchodzić, bo dotyczą mojej pracy lub uczelni. Na swoje pierwotne konto wchodzę może raz na tydzień. Usunęłam youtube'a z komórki, ekran mam czarno-biały. Na Instagrama wchodzę rzadko, nie followuję tam aktywnie dużo profili, zostawiłam sobie właściwie tylko Messengera.

Efekt: ogromna ulga od przebodźcowania, mniej frustracji, więcej energii.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-02-09, 17:05   

Cytat:
niestety dla studentów facebook to główny kanał komunikacji


Ale facebook bezpośrednio czy messenger? Bo można nie mieć fejsa, a mieć messengera.

Cytat:
A te złe wiadomości kto Wam wysyła? Przecież nie trzeba obserwować wszystkiego na fb..


Znajomi udostępniają takie treści. Można przestać ich obserwować, bo jest taka opcja - tylko po co wtedy facebook? Poza tym wyświetla się masa reklam, które triggerują... Ten portal zaczął ludziom służyć do walki na bazie poglądowej, rzadko już się widzi coś związanego z zainteresowaniami.

Cytat:
ogromna ulga od przebodźcowania, mniej frustracji, więcej energii.


:pjona:




 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-09, 17:11   

Sadist napisał/a:
Można przestać ich obserwować, bo jest taka opcja - tylko po co wtedy facebook? Poza tym wyświetla się masa reklam, które triggerują...
Prawda. Da się sprawić, żeby Facebook przestał być denerwujący, ale to jest długotrwałe, trudne i męczące. A przede wszystkim dość beznadziejne, bo po miesiącu robią Ci nagle taką aktualizację, że ogół instrukcji dla aplikacji blokującej dane elementy możesz sobie zacząć programować od początku…



 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-02-10, 09:02   

Ja sobie nie wyobrażam zerwania z fb mimo że jestem pasywnym użytkownikiem, obserwuje kilka stron i grup, które dostarczają mi informacji ze świata. Ogólnie to jestem w jakimś stopniu uzależniony od informacji.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2021-02-11, 16:54   

chiroptera napisał/a:
ogromna ulga od przebodźcowania, mniej frustracji, więcej energii.


Właśnie to przebodźcowanie jest w tym wszystkim najgorsze. Coraz częściej zwraca się uwagę na współczesne życie jako za bardzo przeładowane informacjami, np. tutaj. Przed erą social media (a przynajmniej social media dostępnego w każdym miejscu) człowiek porównywał się tylko do najbliższego otoczenia z którym miał styczność. Wyżej była co najwyżej telewizja a to co w niej leciało łatwiej było traktować jako coś nierealnego, inny świat, fikcję. Teraz te granice są zatarte, bo każda pomniejsza gwiazdka insta czy youtube kreuje wizerunek swojego życia jako wręcz idealnego - ludzi patrzących na to boli tyłek, że dalej klepią biedę, albo że nie są w niczym zbyt dobrzy.

Weźmy np. granie na gitarze. Jeszcze w latach 90' i wczesnych 2000 wystarczało grać na niej lepiej niż osoby w bliskim otoczeniu i już człowiek czuł że jest "wymiataczem", czuł że coś potrafi i znaczy w towarzystwie. Jak ktoś miał garażową kapelę i zagrał koncert "za piwo" w pubie to był już taki sztos, że człowiek naprawdę mógł czuć się dumny ze swoich umiejętności. Teraz wystarczy odpalić YT aby przekonać się, że twoje lata ćwiczeń są g... warte bo byle nastolatek czy pięcioletnie chińskie dziecko grają lepiej niż Ty kiedykolwiek będziesz. Owszem, już w dawnych czasach byli idole i gwiazdy sceny ale to byli "oni", właśnie ten inny świat - człowiek grający amatorsko dla przyjemności aspirował do ich umiejętności ale nie rozpaczał, ze nie umie grać jak drugi Carlos Santana czy Joe Satriani bo była to swego rodzaju elita. Inaczej na psychikę działa gdy widzisz pierwsze z brzegu wideo jakiegoś randoma, który rozp...a kosmos w porównaniu do Ciebie - w takiej sytuacji łatwo się załamać i nie czerpać radości ze swoich małych zwycięstw. Dodajmy do tego falę krytyki wylewającą się z każdego zakamarka internetu bo ludzie są rozpieszczeni nadmiarem profesjonalnych produkcji i mamy przepis na absolutne zniszczenie poczucia własnej wartości, depresję i brak satysfakcji w życiu.

Oczywiście powyższe porównanie można przenieść na dowolną dziedzinę życia - czego by człowiek nie zrobił to w każdej chwili jest 10 sekund od odkrycia, że jest cała masa ludzi robiących to sto razy lepiej a z komentarzy dowiaduje się, że on sam to najlepiej niech się usunie ze swoim żenującym poziomem.




 
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-02-11, 20:35   

W sumie nigdy tak o tym nie pomyślałam. Chodzi mi o ten przykład z gitarą. Zawsze miałam bardziej poczucie, że czasem ludzi dobrze jest sprowadzić do parteru, gdy mają zbyt duże ego, a internet i te filmiki od "wymiataczy" mogą służyć do podpatrzenia czegoś. Ale ma to pewien sens.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Zerwanie z portalami społecznościowymi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11